Бібліотеки Великоолександрівського району

за 2014 рік

Відкрий рідну таврійську книгу

У жовтні Великоолександрівська центральна районна бібліотека вперше приймала гостей з усіх куточків Таврійського краю на 4-му обласному фестивалі молодіжного читання та права «Відкрий свою книгу».
Програма заходу передбачала автограф-сесію письменників Херсонщини "Літературна толока»: відверта розмова з майстрами слова». Завдяки їй наша бібліотека збагатилася 9-ма книгами, про які ми розповімо детальніше.
Василь Загороднюк (кандидат філологічних наук, доцент Херсонського державного університету). Збірка віршів «Формула Сократа» (2013 р., видавництво «Айлант»).
В анотації до видання зазначено, що автор «Намагається у різних виявах донести до читача найпрекрасніше людське почуття - кохання. З ним ліричний герой радіє, бентежиться, переживає, надіється, сумує, хвилюється, сміється, роздумує... одне слово - живе». Арсенал асоціацій почуттів із природою автор доповнює вічними образами, такими як Орфей, Сиваш, Трістан та Ізольда. Митець неодноразово надихався народними мотивами і творчістю українських письменників, зокрема Лесі Українки. Про це свідчить, як мінімум, поезія «Танець Перелесника і Мавки», де поряд із однойменними персонажами вимальовуються й інші герої драми-феєрії «Лісова пісня». Поет має особливий стиль, що відображається в колоритності авторських образів. У митця калиниться небо, стежина ховається в тумані, а соловей виступає нотаріусом кохання. Безсумнівно, вибагливий читач відчує естетику в кожному з віршів майстра пера, адже перед нами - автор понад 9-ти збірок. Особисто я назвала б ці твори гімнастикою почуттів і поетичною насолодою. «І щоб душа була багата - читайте «Формулу Сократа» - так Василь Загороднюк підписав збірку нашій бібліотеці.
Наталя Коломієць (народилась на Голопристанщині, геодезист, філолог).
Збірка пісень «Відлуння душі» {2003 р., видавництво "Просвіта").
Видання включає 42 пісні і є третьою пісенною працею утворчому доробку поетеси. Василь ЖуракІвський у передмові до збірки зазначає, що в ній «Теми - найрізноманітніші: звертання до рідного села, до нашої історії, до матері, до коханої людини, до пісні». Авторка присвятила видання своїм дітям - Роману та Дарині.
Олег Олекскж (народився в м. Цюрупинському, голова обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка з 2000р.).
Лірична збірка «Від берега «Я» до пристані «Ти» (друга книга серії «Поетична Херсонщина») (2013 р., видавництво «Просвіта»). Збірка складається із трьох частин: «Мої береги», «Мої хвилі», «Мої пристані». До першої увійшли твори, присвячені найріднішим людям автора, його товаришам і друзям по перу. Цей розділ нагадує фотоальбом, адже супроводжується зображеннями тих, про кого йдеться у віршах.
«Протистояння... Революції... Майдани...
Ганьба і страх... і заздрість... - все кайдани...
Звільнись від них, згадавши рідну маму» - такою є остання строфа другого вірша збірки. Тут знайдемо й поезію про хрещену маму, доню Юлію, наявний гімн Літературно-мистецької лабораторії «Чиста криниця», «Чиста криниця», вірш до 200-річчя рідної школи, Дня Конституції України. Твір «Ти - Україна" супроводжується зображенням, де автор стоїть поряд із Ліною Костенко. На інших фото можна побачити чимало представників української літератури.
Друга частина «Мої хвилі» вирізняється жанровим розмаїттям. Тут знайдемо рондо, сонети, пісні, акровірші, експромти, повість, драматичний вінок сонетів-монологів. Спільна канва збірки позначена низкою автобіографічних фото, продовжується й тут, перегукуючись із закладеними у творах смислами.
«Мої пристані» {третя частина) продовжують тематичну традицію збірки. З-поміж цих віршів знаходимо тлумачення символіки, яка вмонтована в обкладинку збірки твором «Метелик над морем»:
.. .Метелик купався у славі коханця І квіток кохав по-декілька день. Не міг це терпіти усевладний Вітер, Тому й заспівав солодких пісень: Про дальнії далі, про море безкрає, Про те як Метелик є на висоті... А Метелик радіє, а Метелик не знає, Що іще йому треба, що б іще він хотів... Про силу вітриська всі трави шуміли, Дерева високі вклонялись йому... І Метелик піднісся, бо навіть там зрозуміли Яка доля вготована йому одному. І закрутило.,. І зашуміло... І від красунь його понесло У дальнії далі, де море безкрає, Де носив його вітер, мов човен з веслом. Мов піна від хвилі, що враз розчинилась, Так сила Вітриська лишила його... Було все так добре... Та щось приключалось -Замолився Метелик до Бога свого: «О Боже! О Боже! О горе...Чому я так з долею грав?!» Літає Метелик над морем У пошуку квіточок, трав... (уривок). Слава? Жага вдосконалення? Самотність ентузіаста? Стрімке прагнення польоту? Спокуслива зрада задля осягнення сили-силенної незвіданого? Відречення поета-пророка, який підіймається до небес у власному натхненні, випробовуючи міць і нещадність вітру на своїх тендітних крилах? Що вклав у ці рядки Олег Олексюк, - можна розгадувати довго.
Наталія Кудрявченко (народилася в м. Запоріжжі, зараз проживає в Білозерському районі, член Правління Херсонського обласного осередку ВМГО «Молода Просвіта»)
Збірка віршів «Вогонь і погляд» (2008 р., видавництво «Просвіта»)
Це дебютне видання авторки, як поетеси. Олег Олексюк у передмові до збірки наголошує, що в ній «Патріотична громадянська лірика чергується з сентиментально-інтимними роздумами про перші відчуття чаруючого кохання. Елементи пейзажної лірики збагачені життєдайною бентегою та пошуком свіжих метафор». У збірці представлено 22 україномовні вірші й 11 -російськомовні.
До районної бібліотеки надійшли також 2 колективні збірки поезій літературної студії «Біле озеро»: «Послухай тишу» (2009 р., видавництво «Штрих плюс»); «Пісня рідного краю» (2012 р., видрукувано у Херсонському державному університеті, свідоцтво серія ХС № 69). Видання ввібрали твори обдарованих мешканців Білозерщини.
Шостий випуск молодіжного альманаху «Молода Муза» об'єднав поезію та прозу 17-х юнаків і дівчат з Миколаєва, Херсона, Києва, Львова, Цюрупинська, Білозерського та Голопристанського районів.
Ще однією подарунковою колективною збіркою є восьме число Альманаху творчості дітей та юнацтва «Чиста Криниця» (2010 р., видавництво «Просвіта»). Як пише Олег Олексюк у передмові, видання презентує «Новітні твори обдарованої юні - лауреатів районних та обласних поетичних конкурсів - молодих поетів Голопристанщини". А саме - 22 авторів, які присвятили свої напрацювання гострим соціальним проблемам, зокрема боротьбі за здоровий спосіб життя.
Найновіший і поправу найбільш солідний книжковий подарунок має назву «Серед степу широкого... Шевченкіана Херсонщини» (2014 р., видавництво «Гілея»). В анотації йдеться: «Це видання присвячене 200-літтю з дня народження Т.Шевченка. (...) Представлені поетичні, прозові, літературознавчі та краєзнавчі твори херсонських авторів, що відтворюють геніальну творчу особистість Кобзаря». Детальніше про цю збірку читайте в наступному номері «Жайвора».

А.Ставицька // Жайвір. – 2014. – №49 (13 груд.). – С.5.

Вони зробили крок у безсмертя

28 жовтня відзначили День визволення України від німецько-фашистських загарбників
У цей день ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. Подвиг наших ветеранів - це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості. Ми зберігаємо правдиву історію великої перемоги нашого народу, адже це складає міцну основу для єдності майбутніх поколінь.
Напередодні цієї визначної дати працівники центральної бібліотеки запросили старшокласників на урок патріотизму «Вони зробили крок у безсмертя», присвячений 70-річчю визволення України від фашистських загарбників. Цей захід був направлений на розвиток патріотичних почуттів, виховання пошани до історичної пам 'яті та привернення уваги до ювілейної дати - звільнення України від фашистської Німеччини. Молоде покоління з цікавістю слухало виступи запрошених гостей. Валентина Юхимівна Чехутська, учасник Великої Вітчизняної війни, поділилася спогадами повоєнних років та розповіла про підпільну організацію «Месники України», яка діяла на теренах нашого району. Любов Іванівна Іванова, завідувач архівним сектором Великоолександрівської РДА, розповіла про Історичні документи 1945 -1999 років. Зокрема про листівку, датовану 1945 роком (Из призывом ЦК ВКП(б) к 26-й годовщине Красной Армии); витяг з указу Призидії Верховної Ради Української РСР «Про нагородження медалями СРСР партизанів і учасників підпілля, які діяли в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. по Херсонській області»; рішення «Про видачу партизанських квитків єдиного зразку учасникам партизанського руху і підпільних організацій, що діяли на Україні в період Великої Вітчизняної війни 1941-1946рр.».
Ірина Мацак презентувала нові збірки поетів та письменників Херсонщини: О.Олекскжа, Н.Кудрявченко, В.Завгороднюка, А.Анастасьєва, О.Чайківського, Н.Коломієць, де зібрані прекрасні поетичні твори на патріотичну тематику.
Вдячні нащадки пам'ятають про тих, хто відстояв для них мирне небо, щасливі дні і радісне дитинство.

// Жайвір. – 2014. – №44 (08 листоп.). – С.4.

Пам'ятаємо своїх героїв

До дня визволення України від фашистської окупації у Великоолександрівській ЦДБ проведено цикл патріотичних годин «Пам'ятаємо своїх героїв» для учнів 6-9 класів ЗОШ №2. У гості запросили прославлену жительку нашого селища, члена президії районної ради ветеранів, голову комісії з увічнення пам'яті захисників Вітчизни Валентину Юхимівну Чехутську. Вона поділилася своїми спогадами про наших земляків, молодь нашого району, які відважно боролися в тилу ворога за вільну та незалежну країну. Розповідь Валентини Юхимівни діти слухали з таким інтересом та увагою, що навіть не помітили, коли задзвенів дзвінок на перерву.
Пам'ятати про героїзм нашої молоді в дні війни нам допомагає книга письменника Василя Шевченка «Про що співають солов'ї», яка була презентована під час цієї зустрічі. Про головних героїв книги нам з особливим настроєм розповіла Валентина Юхимівна, адже вона їх знала особисто. Тому й було так цікаво дізнатися про нові сторінки історії подій часів окупації Великоолександрівщини, які не ввійшли до книги. «Тільки той, хто пам'ятає минуле, вартий майбутнього», -говорить славна землячка, яка в цьому році відзначила свій 85-річний ювілей.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми // Жайвір. – 2014. – №44 (08 листоп.). – С.4.

Тепло наших сердець - нашим захисникам

Усе починалося так... У рамках всеукраїнської волонтерської акції «Зігрій солдата» борозенські активісти організували благодійний ярмарок «Смаколики». Протягом місяця, щочетверга ми продавали на торговельній площі власноруч виготовлену домашню випічку. За чотири ярмаркових дні було зібрано на потреби військових близько трьох тисяч гривень, а до бібліотеки - принесено багато теплих речей.
Через сільських бібліотекарів (бібліотеки є в кожному селі) ми звернулися до небайдужих жителів Великоолександрівщини - підтримати акцію "Зігрій солдата». Чарівненська громада зібрала близько трьох тисяч гривень, до акції також долучилися учні місцевої школи, передавши частину коштів від шкільного ярмарку. Новопавлівці зібрали купу теплих речей (ковдри, куртки, светри), а школярі написали зворушливі листи до українських воїнів та виготовили паперових янголів. Акцію підтримали новокам'янці, садківчани, кучеряни.
Учасники та гості IV обласного фестивалю молодіжного читання та права "Відкрий свою книгу», який проходив 15 жовтня в РБК, зібрали на допомогу українській армії та передали нам благодійні внески у сумі 850 грн., а вихованці місцевого Центру дитячої та юнацької творчості на одному із майданчиків фестивалю (майстерня листівок "Вітання українському солдату») виготовили оригінальні листівки та янголяток для захисників України.
Ми планували (на замовлення солдат) закупити «розгрузки» та разом із теплими речами та дитячими подарунками передати їх у Запорізькій області бійцям зведеного ведійського батальйону, що постійно курсували в зоні АТО з поставками боєприпасів. Але у зв'язку із оголошеним перемир'ям, цей батальйон розформували.
16 жовтня в одній із обласних газет з'явилася стаття про нестерпні умови перебування прикордонників у холодних, сирих наметах біля с. Стрілкове. Через херсонських волонтерів ми зв'язалися з командиром і, виявилось, що у них все добре, солдати живуть у пансіонаті, усім необхідним забезпечені, а інформація (яка з'явилась в газеті чомусь саме напередодні виборів) має місячну давнину.
Але добра справа завжди знайде того, хто її конче потребує. Волонтерська спільнота вже 18 жовтня вивела нас на артилерійську батарею, що днями прибула під Чаплинку (хлопці-житомиряни влітку тримали запеклі бої під Савур-Могилою, тричі виходили з оточення, понесли втрати).
Спілкуючись по телефону із замполітом, пропонуємо свою підтримку: «У нас є теплі речі і близько семи тисяч гривень. Ми можемо в Каховці закупити все, що вам, у першу чергу необхідне». Голос по ту сторону зв'язку, вставляючи слова «якщо можна», «якщо вийде», приймаючи підказки інших голосів (нам було чутно в трубці), зробив замовлення, додавши в кінці, що вони вперше співпрацюють з волонтерами і почуваються трішки ніяково, Підбадьоривши вояків добрим словом, наші активісти - двоє хлопців борозенців і садківчанка - вирушають у дорогу.
На Каховській оптовій базі ми закупили все необхідне (каховчани, дякуємо їм, робили гарні знижки для наших захисників), і у нас на всі замовлення вистачило грошей! Звітуємо: чотири пари зимових берців 39-42 розмірів, десять пар гумових чобіт, сорок пар теплих рукавичок, молоток, гвіздки, будівельний степлер, паяльник, гофрована труба для виводу димоходів від «буржуйок» із двох наметів, деякі канцтовари. А ще хлопці дуже просили маленький телевізор з антеною («хоча б новини подивитися») ~ як вони йому зраділи! На гостинець ми купили каву, чай, печиво, цукерки та цигарки.
На нас вже чекали, тепло зустріли. Прості, скромні чоловіки були щиро зворушені турботою про них і передавали подяку всім небайдужим жителям Великоолександрівщини за тепло сердець. А чудові листівки та чарівні янголятка, що вийшли з дитячих рук, стануть цілющим бальзамом для виснажених у пекельних боях на Донбасі вояків, які сьогодні облаштовуються на кордоні, серед таврійського степу, щоб стерегти наш із вами спокій.,
Р.S. Якщо у вас є пропозиції, Ідеї, побажання щодо подальшої волонтерської роботи, давайте об'єднуватися! Тримаємо зв'язок через сільських бібліотекарів.

І. Загребельна, завідуюча Борозенською сільською бібліотекою. На фото: волонтери з Великоолександрівщини в одному з військових підрозділів Херсонщини // Жайвір. – 2014. –№42 (24 жовт.). – С.1, 2.

Великоолександрівщина відкрила свою книгу!

За роки існування фестиваль «Відкрий свою книгу» промандрував Херсонщиною, проклавши маршрут через Голу Пристань, Каховку, Білозерку до Великої Олександрівки. І шлях цей вимірюється не кілометрами чи роками, а тисячами людей, об'єднаних палкою любов'ю до книги, десятками бібліотечних інновацій, втілених у життя. Так 16 жовтня урочисте відкриття IV обласного фестивалю молодіжного читання та права відбулося на майданчику перед нашим районним Будинком культури. Тут зібралася місцева молодь, представники районної ради та райдержадміністрації, працівники закладів культури, а також гості фестивалю - активні молоді читачі з Херсона, Каховки та Нової Каховки, письменники, бібліотекарі з обласного центру та десяти районів Херсонщини.
Цього дня до райцентру завітали знанні майстри слова: В.Загороднюк, голова обласної організації НСП України, О.Олексюк, поет, голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка, Н.Кудрявченко, молода поетеса, голова обласного осередку Всеукраїнської ГО «Молода Просвіта» та О.Предместніков, автор багатьох підручників та начально-методичних посібників. Поспілкуватися та отримати книгу з автографом автора учасники фестивалю могли на автограф-сесії «Літературна толока»: відверта розмова з майстрами слова».
Розмаїттям кольорів і творчою фантазією вразили гостей майстрині Великоолександрівщини, вихованці ЦДЮТ під час благодійної виставки «З Україною в серці творимо дива». Кошти від продажу робіт та благодійні внески учасників фестивалю у сумі 751 грн. передали Борозенській бібліотеці, яка організовує місцеву громаду на допомогу воїнам-херсонцям, що перебувають на Сході.
Загалом, фестиваль продовжувався на чотирьох майданчиках одночасно. У майстерні листівок «Вітання українському солдату» всі бажаючі могли оволодіти навичками виготовлення аплікації з паперу, ліплення з солоного тіста під керівництвом майстрині О.Білецької, а от на молодіжну територію «Фестивальний букмаркет» були запрошені активні читачі -старшокласники місцевих шкіл, учні з Каховки, Нової Каховки та Херсонська молодь. Завдяки підтримці Головного управління юстиції в Херсонській області та Великоолександрівського РУЮ цьогорічний фестиваль зробив акцент на популяризації серед молоді правових знань. Отож на майданчику «Молодь України в сучасному світі: права та обов'язки», що відбувся у форматі «відкритого мікрофону»,-старшокласники сільських шкіл нашого району представили свої проекти.
На фестивальний «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей» загалом приїхало 72 бібліотечних фахівця з Херсона та 10 районів області. Так за проект «Книжковий батальйон «Великоолександрівський» наша районна централізована бібліотечна система відзначена Почесною грамотою фестивалю.

// Жайвір. – 2014. – №42 (24 жовт.). – С.1, 8.

Данина поваги старшому поколінню

З Днем людей похилого віку привітали своїх ветеранів Чаріаненська ветеранська організація та сільрада. З цієї нагоди урочистості відбулися в місцевому Будинку культури . У залі було дуже багато людей, які виказували шану й вдячність старшому поколінню односельців. Музичні вітання дарували ветеранам місцеві аматори сцени, учні та вихованці школи й д-шкільного закладу, красносільські самодіяльні артисти (на фото).
Після концерту людей похилого віку запросили до святкового столу.

Н.Ботнарюк, сільський бібліотекар, ведуча заходу // Жайвір. – 2014. – №41 (18 жовт.). – С.7.

30 - вересня Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотек!
Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята!
Через бібліотеки, на різних етапах життя, проходить більшість із нас, бо без книги, нема знань, поступу вперед.
Сьогодні бібліотекар - це не тільки зберігач документального культурного надбання, зосередженого у фондах бібліотек, знавець книги, літератури, вихователь культури читання, а й аналітик, котрий вміє вести інформаційний пошук, оцінювати якість інформаційних ресурсів, навігатор і посередник у системі комунікацій, і традиційно - відданий справі сподвижник, професіонал, надійний і безкорисливий порадник користувача.
Щиро зичимо усім працівникам бібліотечної системи району, ветеранам галузі поваги читачів, успіхів у здійсненні великих задумів і планів. Нехай і надалі вашою подвижницькою працею повниться духовна скарбниця нашого народу.

Голова районної державної адміністрації Л. Некряч, Голова районної ради Л.Засядько // Жайвір. – 2014. – №38 (27 верес.). – С.1.

Бронежилет для колеги

Минулої п'ятниці у приміщенні районного Будинку культури відбулася радісна подія - зустріч Олександра Черепахи, працівника цього закладу, нещодавно мобілізованого до лав української армії, з колегами та друзями. Попри хвилюючі почуття і переживання, усі спілкувалися з посмішкою на вустах.
Працівники відділу культури РДА, Будинку культури, централізованої бібліотечної системи і дитячої школи мистецтв не залишились осторонь до подальшої долі Сашка, тому вирішили матеріалізувати свою допомогу, замовивши бронежилет для бійця. Кошти на нього виділили з власної кишені.
Висловлюємо велику подяку людям, котрі також долучилися до придбання захисного обмундирування, це - Наталя Сіряк, Наталя та Ігор Гартвіги, колектив районного Центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді (начальних В.Шахман).
Хай убереже Господь наших бійців, нашу Україну!

Колектив КЗ «Великоолександрівський РБК» // Жайвір. – 2014. – №36 (13 верес.). – С.3.

Аптека живої природи

Сьогодні до народної медицини звертається дедалі більше людей, адже їй довіряють, а народне цілительство навзаєм виправдовує людську довіру. Ми справді живемо у світі ліків: вони у вигляді незчисленної кількості рослин повсюди оточують нас. Та на жаль, далеко не всі розуміють їхню мову, не відають, як із цілющою метою їх використовувати, як і коли збирати, яким чином заготовляти.
Фітотерапія -лікування травами, одна із провідних ланок народної медицини. Сьогодні наша зозповідь про відомого українського лікаря -фітотерапевта, цілительку, поетесу - Наталію Петрівну Земну (Зубицьку).
Вона говорить,- «Якщо знайдеш причину недуги - вилікуєш її наслідки».
Серпневе засідання клубу «Недільна світлиця» почалося з порад і рецептів від Наталії Земної, переглянули декілька відео з її рецептами. Далі виступила гостя нашого клубу, лікар-терапевт Михальченко Лідія Леонідівна. Вона розповіла, як фітотерапія допомагає традиційній медицині лікувати всілякі недуги.
Світличани задавали питання, обговорювали таку цікаву і актуальну тему, куштували домашні пироги та печиво, які завжди приносять на кожне засідання. Час проймайнув швидко і цікаво.

Л.Критченко, бібліотекар // Жайвір. – 2014. – №35 (06 верес.). – С.4.

Фотофакт

Для гостей та постійних читачів працівники районної бібліотеки для дорослих організували актуальну на сьогодні експрес-виставку «Україна понад усе». Так усі підібрані інформаційні статті, що розміщені на виставці, в першу чергу об'єднує тема героїзму та патріотизму, котрі живуть у серцях людей, що борються за цілісність нашої країни.
«Люди повинні усвідомлювати, як живеться солдатам, які воюють у зоні АТО, - зазначають бібліотекарі, -знати своїх героїв в обличчя, а ще дякувати кожному із них за незламність духу та віру в перемогу».

// Жайвір. – 2014. – №35 (06 верес.). – С.8.

Єдина країна - спільне майбутнє, радість і жура

Без перебільшення можна сказати, що цьогорічне святкування Дня Незалежності України буде, як ніколи, сповнене щирими емоціями патріотизму, віри в мирне життя та, напевно, болю за тих, хто віддав колись і нині віддає життя за свободу рідної Батьківщини.
Так головним лейтмотивом бібліотечних заходів ЦБС, розповідають працівники бібліотеки, стала тема патріотичного виховання юнацтва нашого району, котре і є майбутнім рідної суверенної держави. За традицією напередодні свята Незалежності бібліотекарі Великоолександрівщини пропонують своїм юним користувачам цілу низку цікавих тем, пов'язаних зі сторінками історії державного становлення України. Цього року в стінах центральної бібліотеки вже відбулися такі цікаві і пізнавальні заходи, як Інтернет-круїз «Україна - наш спільний дім», слайд-бесіда «Історичне поле українського прапорництва» тощо. А от книжково-ілюстративну виставку «Моя Батьківщина - рідна Україна», діляться бібліотекарі, практично всі відвідувачі зустрічають словами: «Слава Україні!». Також цікавим доповненням теми незалежності стала виставка архівних документів «Шляха¬ми державотворення України», де зібрано історичні документи про Херсонщину та наш район.
Ми віримо, що наша держава сильна та непідступна країна, котру ніколи не поставить на коліна ворог-окупант, бо в нас є справжні патріоти, що знають - майбутнє України залежить від кожного з нас!
На фото: центральна бібліотека - джерело духовності та патріотизму великоолександрівців.

// Жайвір. – 2014. – №33 (23 серп.). – С.1.

Одинокі потребують більше уваги

18 липня Ірина Деркач, бібліотекар нестаціонарних форм обслуговування центральної районної бібліотеки, провела невеличку лекцію для літніх людей територіального центру соціального обслуговування(стаціонарного відділення постійного проживання) на тему релігійних свят.
Ірина Андріївна вже увосьме готує подібні заходи для мешканців цього закладу. Остання із зустрічей ознаменувалася темою «Є в квітах і травах сила цілюща». Нині слухали про липневі православні свята, зокрема про Різдво Іоанна Предтечі, яке відзначають 7-го липня, День пам'яті апостолів Петра і Павла (12 липня). Також розповіли й про український відповідник дню св. Валентина, який можна назвати вітчизняним православним святом кохання. Воно припадає на 8-ме липня, коли вшановують пам'ять святих Петра та Февронії. Подружжя вважається зразковою імейною парою, яка довіряла одне одному та кожне рішення приймала не поодинці, а гармонійно, разом. Як відомо, чоловік і дружина навіть померли в один день. За традицією, Ірина Деркач узяла з собою літературу, що розмістила на звичній поличці в центрі соціального обслуговування. Вона вже давно виділена для книжок районної бібліотеки. Поличку регулярно поповнює новими працями Лариса Берлим, бібліотекар відділу обслуговування.
Марія Нурієва, мешканка закладу, ветеран війни, говорить: «Я сама прийшла у «Ветеран», бо - самотня, в мене нікого нема. Живемо дуже добре: чисто, працівниці нашого будинку добре прибирають, чотири рази нас годують. А здоров'я нема, і сумно, що зараз майже ніхто до нас не являється. Ми задоволені, що до нас приходить зокрема клуб «Надвечір'я», що ви до нас прийшли. Але я хочу побачити Любов Некряч! Хотілося б, аби вона прийшла й подивилася: це ж самі колгоспники тут. Я особисто хочу їй розповісти, як ми жили, як працювали від зорі до зорі. Про нас усі забувають, усі! Треба, щоб до нас приїжджали. Ось ви приїхали, нам дуже радісно!». Ще одна мешканка «Ветерана» Лідія Гумен теж приєднується до своєї подруги: «Ми хочемо, щоб до нас частіше приходили гості!».

На фото: (зліва направо): М. Нурієва, Л. Гумен, мешканки «Ветерана»; Л.Берлим, І.Деркач, працівники бібліотеки: О.Андрійченко, мешканець будинку пристарілих.

А.Ставицька // Жайвір. – 2014. – №29 (26 лип.). – С.8.

Райдужне книжкове літо

Дітям, які відпочивають у таборі «Орлятко», ніколи сумувати, адже їм пропонують цікаві заходи: ігри, вікторини, презентації нових книг, які урізноманітнюють дозвілля, роблячи його одночасно і пізнавальним, і розважальним.
Під час зустрічей із працівниками Великоолександрівської ЦБС юних відпочиваючих запрошено до літературних ігор та розваг, у ході яких діти перевіряли свої знання, чудові творчі та спортивні здібності. Подорожуючи Експрес-потягом «Запрошуємо в країну Періодики», відпочиваючі на зупинках перевтілювались у казкових героїв, відгадували загадки, грали в ігри «Підтримай мавпенятка», «Доторкніться до...», «Корисне-шкідливе». Цікаві літературні розваги з улюбленої дитячої газети «Казковий вечір», журналів «Пізнайко», «Барвінок», «Бемс», «Однокласник» дають можливість розвивати свої творчі здібності - відповідати на запитання, розгадувати кросворди, малювати, створювати різні шедеври. В ході реалізації програми літніх читань «Райдужне книжкове літо» діти знайомились із незвичайними змаганнями та видами спорту, такими, як шахбокс, босабол, перегони на ліжках, змагання з приваблювання черв'яків (з книжкових новинок про спорт). З великим задоволенням грали в ігри «Три», «Дорахуй до 30», «Скільки кроків», «Де м'яч?». Весела вікторина «Впізнай мене...» та ярмарок прикольних ситуацій доводили присутніх до сміху та гучних уболівальних оплесків.
На завершення зустрічей діти отримали запрошення взяти участь у конкурсі «Книжкове літо-2014», де переможцями стануть лідери читання, які найчастіше відвідували бібліотеку і прочитали за літні канікули найбільше книг.
Підсумки конкурсу будуть підбиті на початку вересня.
Хлопчики та дівчатка  відрізняються своїми смаками, але граютьсч вони однаково - з активнстю, зацікавленістю, відкритістю, серед них отримуємо заряд позитивної енергії та бажання зустрітися знову і знову.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми // Жайвір. – 2014. – №27 (12 лип.). – С.7.

"Теремок" у бібліотеці

Літо - радісна пора для відпочинку та незабутніх подорожей. От і малюки Білокриницького дитячого садка «Теремок» здійснили екскурсію до Білокриницької селищної бібліотеки, де їх привітно зустріла господиня книжкового скарбу, бібліотекар Юлія Григорівна Кашталєт.
У бібліотеці лад і тиша, яку навіть найбільші «непосиди» боялися порушити, а тому із зацікавленістю дослухалися до захопливої розповіді про чарівний світ казок. Юлія Григорівна загадала безліч загадок, а кмітливі та допитливі діти їх майже без допомоги відгадували. Також для вихованців були проведені ігри: «Виправи помилку у казці», «Швидкий потяг», літературна вікторина «Чи знаєте ви казки та їх героїв».
Малюки залучалися до чарівного світу книги, бібліотекар ще раз переконала, що ні телевізор, ні Інтернет не замінять живого спілкування із щирим словом книжки.
Діти ознайомилися з тематичними підбірками книг: про тваринний і рослинний світ, про пригоди і казки.  
Вони пізнали багато нового і з вдячністю залишили бібліотеку, де на згадку отримали повітряні кульки, розмалюйки. У бібліотеці знову запанував лад і тиша, чекаючи інших гостей.

С.Усенко, вихователь // Жайвір. – 2014. – №27 (12 лип.). – С.7.

Плекаємо майбітніх чемпіонів

Юнацькі турніри з шахів та шашок стали вже традиційними в Борозенській сільській бібліотеці. Діти їх завжди чекають із нетерпінням, бо крім дипломів для переможців, у нас завжди -солодощі від спонсорів (наших місцевих підприємців).
Цього разу змагання були проведені у партнерстві з пришкільним табором відпочинку в спортзалі Борозенської школи (фізрук табору Грушко Г.І.). Більше 30 юних спортсменів виявили бажання випробувати свої сили у боротьбі за першість. Змагання проходили у двох вікових категоріях: 1-5 кл. (20 учасників), 6-8 кл. (12 учасників). Після напружених інтелектуальних баталій, які тривали більше трьох годин (у шашківців навіть виникла черга за дошками), у кожній номінації були визначені переможці. В молодшій групі І місце із шахів посів Унгурян Владислав, II - Богун Максим, III - Тишковєць Сергій, із шашок І місце виборов Григорян Степан, II - Тишковєць Дмитро, III - Унгурян Владислав. Серед старших учасників призові місця розподілилися наступним чином: Імісце серед шахістів - у Семеновоі Катерини, II - у Медвідя Олександра, III - у Колпака Дмитра; серед шашкістів І місце у Лозово Сніжани, II - у Семенової Катерини, III-у того ж таки Колпака Дмитра.
В урочистій обстановці, на ранковій лінійці пришкільного табору, під щедрі оплески друзів усі переможці були нагороджені Дипломами та солодкими призами. І бурхливими оваціями всі разом висловили подяку спонсорам наших змагань -підприємцям Гончаровій Любові, Мурадяну Армену, Ніколаєнко Світлані та Рублюк Наталії.
Так тримати, юні борозенці! Ви - майбутні чемпіони!

І.Загребельна, завідуюча Борозенською сільською бібліотекою // Жайвір. – 2014. – №24 (21 черв.). – С.8.

"Заспівали солов'ї" Василя Шевченка

Минулого тижня відбулася довгоочікувана презентація книги  Василя  Шевченка «Про що співають солов'ї», рукопис котрої, нагадаємо, близько 20 років знаходився у районному  історично-краєзнавчому музеї.
Історію знахідки сьогоднішньої повноцінної книги та весь шлях до її видання присутнім на презентації повідала завідуюча музеєм Г.Гаран. Ганна Іванівна розповіла, що натрапивши зовсім випадково на рукопис та прочитавши його, зрозуміла, що знайшла «золоті розсипи патріотичного виховання молоді», а ще задалася метою - будь-що видати книгу. Задум Г.Гаран був втілений у життя за допомогою директора Ценральної бібліотечної системи І.Кравець, разом з якою завідуюча музеєм звернуласяза матеріальною допомоою до громади району. І ось сьогодні, завдяки небайдужості і патріотизму наших земляків, благодійним внескам мешканців, книга побачила світ.
Під час презентації мали змогу виступити родичі героїв книги - членів комсомольсько-молодіжної групи, що діяла в роки Великої Вітчизняної війни на території району. Спогадами про свого батька Олександра Покутнього з присутніми заходу поділилася Л.О. Мокрієнко. Лідія Олександрівна з сльозами на очах зауважила, що гордиться тим, що є донькою людини слова та діла, яка протягом усього життя вболівала за долю своєї Батьківщини. За Батьківщину О.Покутній і віддав своє життя.
А от про сім'ю двоюрідного брата, безпосереднього керівника «Месника України» (так автор називає комсомольсько-молодіжну групу) Василя Соромлю розповідала Алла Іллівна Стеценко, котра зауважила, що в сьогоднішній час серед нас не так вже й багато справжніх патріотів, які б ціною свого життя захищали рідну землю від ворога.
А от побратим по перу Григорій Шевела розповідав про В.Шевченка, як про людину з великим серцем та світлим розумом.
Іще одна гостя презентації В.Ю.Чехутська повідала слухачам про самого В.Шевченка, з котрим товаришувала до смерті письменника. Валентина Юхимівна розповіла, що рукопис повісті автор їй особисто вручив, як подарунок для історично-краєзнавчого музею, вже будучи тяжко хворим. На думку В.Чехутської, Василь Кононович назвав свою книгу саме «Про що співають солов'ї», бо дуже любив цих дзвінкоголосих птахів, вони стали уособленням образів наших патріотів. Валентина Юхимівна зауважила, що збір історичних фактів про діяльність «Месника України» письменник вів дуже старанно та пристрасно, намагаючись повністю проникнутися духом тяжких років фашистської окупації району. І, як на думку усіх присутніх на презентації, автору вдалося перенести на папір страшні події 1942-1944 років.
У свою чергу заступник голови районної ради Сергій Морозом від імені громади району подякував усім тим людям, котрі допомогли рукопису набути статусу якісної книги. Принагідне Сергій Васильович зі своєї власної сімейної бібліотеки подарував ЦБС зібрання книг, яким вже більше 100 років... Книга «Про що співають солов'ї", нарешті побачила світ через 22 роки з дня свого «народження». Сьогодні за кошти місцевих громад видано 150 примірників друкованого видання. Хочеться сказати велике спасибі тим, хто допоміг ініціаторам друку книги втілити мрію Василя Шевченка посмертно. І ми впевненні, що ця «повість у розповідях, епізодах і легендах про діяльність підпільної групи «Месник України» у Великоолександрівському районі» допоможе, кожному, хто її прочитає, усвідомити наскільки важливим повинно бути для людини відчуття справедливості, віри у світле майбутнє, патріотизму і відданості тій землі, яку ми називаємо Батьківщиною... Наприкінці заходу директор ЦБС Ірина Кравець презентувала гостям по примірнику книги «Про що співають солов'ї».

І.Буйненко. На фото:  (вгорі) Г.Гаран та І.Кравець; В.Чехутська // Жайвір. – 2014. – №22 (07 черв.). – С.4.

Молодим і талановитим - дорога ... на сцену!

Традиційно в останні дні квітня в районній бібліотеці для дорослих проходить Тиждень молодіжної книги, який цього року стартував під девізом «Ти читаєш. Ти - найкращий!». Так упродовж тижня бібліотекарі пропонували молоді району брати участь у різноманітних заходах, виставках, зустрічах тощо.
Не залишили байдужими юних книгознавців заходи, присвячені темі «Екологічних катастроф» (відео перегляд «Чорнобиль. Загублений світ» та виставка-реквієм «Є імена і є такі дати»). Шанувальники поетичного слова на деякий час мали змогу поринути у дивовижний світ поезії, який перед ними відкрив поетичний вернісаж «З Любов'ю до тебе, Херсонщино мила!». А от неординарна година патріотизму «Подвиг, що залишився у віках» відбулася безпосередньо в сквері Слави райцентру, де підростаюче покоління молоді віддало шану героям Великоолекеандрівщини, які полягли в бою за визволення Батьківщини.
Остання зустріч, що відбулася в рамках Тижня книги, була присвячена творчій молоді Великоолександрівщини. Так на захід, котрий проходив у малому залі РБК, окрім учнів Великоолександрівської ЗОШ №2, організатори запросили молодих людей, котрих об'єднує музика, спів. Як розповів один із учасників Арт Проекту «Агt Band» Є.Хомік, близько чотирьох місяців тому Євген разом із товаришами вирішили влаштовувати для самих себе та знайомих культурно-музичні вечори, де кожен прихильник музики має можливість показати глядачеві свій талант. От і цього разу гурт творчо об'єднаних товаришів розкрили перед школярами своє бачення музичного різноманіття. Грою на піаніно присутніх безперечно зачарував Максим Резнік, виконанням власних пісень потішили Євген Хомік та Андрій Рубан. Оплесками зустрічала молодь виконавця репу В'ячеслава Шкуропата, а от вокальним талантом потішили глядача Олена Дємєнтьееа.
Чесно кажучи» «Art Band» (на фото) - досить цікавий, харизматичний гурт, котрий як зауважила директор районного будинку культури, Заслужений працівник культури України Леоніда Сердюк, двері районного БК завжди відкриті новим талановитим аматорам сцени та  пообіцяла, що а майбутньому молодіжний гурт обов'язково братиме участь у концертних програмах району.

// Жайвір. – 2014. – №17 (03 трав.). – С.4.

Линуть думи поета

І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального поета Т.Г.Шевченка.  Традиційно український народ весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною,  невичерпною для людського подиву й осягнення. Традиційно в центральній районній бібліотеці пройшов щорічний конкурс читців « Іду з дитинства до Тараса». У конкурсі взяли участь 16 конкурсантів ЗОШ №1, ЗОШ № 2, Малоолександрівської ЗОШ.
Почесними гостями  конкурсу були  Галина Решетило з села Борозенське з авторським віршем «Невмирущий" та Анна Пигида, учиниця 5 класу ЗОШ №2, яка читала повіту Сон».
На суд журі була представлена поезія Т. Шевченка та  авторські вірші учасників конкурсу.
Переможцями стали Олена Некряч (Малоолександрівська ЗОШ, уривок з поеми «Катерина»), Михайло Куріленко (вірш «На Тарасовій горі» ЗОШ №2), Євген Тонконог (вірш "І мертвим, і живим...» ЗОШ №2), за оригінальну постанову та виконання композиції «Славен будь, отче великий Дніпре" були нагороджені Вікторія Захаренко та Уляна Мігович (ЗОШ №1).
Всі конкурсанти були нагороджені грамотами та книгами. Вихованцями Великоолександрівської дитячої школи мистецтв був представлений музичний  доробок присвячений  200-річчю Т.Шевченка під керівництвом Тетяни Куриленко.

// Жайвір. – 2014. – №17 (03 трав.). – С.4.

Молодь і церква - у пошуках духовності

Питанням духовності, пошуку істини, сенсу буття була присвячена учнівська конференція «Молодь і церква у пошуку духовності», яка у Великодні свята відбулася у читальній залі центральної районної бібліотеки. Бібліотекарі закладу Наталія Товста та Наталія Шевчук запросили до неформального діалогу старшокласників Великоолександрівської ЗОШ №2, директора районного народного історико-краєзнавчого музею Ганну Гаран, керівника творчої студії «Простір», заслуженого майстра народної творчості Андрія Богуна та головного спеціаліста сектора з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату районної державної адміністрації Тетяну Сомову. Гості заходу поспілкувалися з учнями на теми моралі, релігії, вихованості, розвитку прагнення до самовдосконалення.
Також обговорили питання поведінки в культових закладах, торкнулися питання потреби молоді у вірі в цілому та розвитку духовності зокрема.
Ознайомилися із переліком релігійних організацій, які діють на території району та із окремими законодавчими актами, що регулюють світське та релігійне життя.
Під час конференції бібліограф закладу Ірина Мацак ознайомила присутніх із добіркою матеріалів про вишивальниць району, які присвятили свою майстерність створенню вишитих образів. Крім того, всім присутнім було презентовано буклет «Православні святині Великоолександрівщини», створений працівниками бібліотечного закладу. Цього ж дня учні мали змогу переглянути книжкову виставку, присвячену темі розвитку духовності та релігії (на фото), та ознайомитися із роботами місцевої майстрині Ірини Тетері.

// Жайвір. – 2014. – №16 (26 квіт.). – С.4.

Спортивні баталії в бібліотеці

Традиційним стало проведення в Борозенській сільській бібліотеці на весняних канікулах юнацьких товариських турнірів із шахів та шашок. Цьогорічний турнір був приурочений 70-й річниці визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників (дай, Боже, щоб слова «загарбники», «фашисти», «визволення» для наших дітей назавжди залишились лише історичними термінами з далекого минулого).
Ініціативу проведення змагань підтримав голова ради ветеранів Анатолій Галушко, а суддею запросили ветерана - аматора шахового спорту Миколу Швидуна.
Чотирнадцять юних спортсменів, учнів 4-9 класів, виявили бажання позмагатися за звання переможця, і слід відмітити, що інтелектуали 4-5 класів у запеклій боротьбі за першість змусили старшокласників напружитись.
Перше місце у змаганнях із шашок та шахів, уже не вперше, виборов Денис Черненко (9 кл.), який відверто визнав, що зміна підростає гідна. Друге та трете місця із шахів посіли Владислав Унгурян (4 кл.) та Валерій Брижатий (7кл.) відповідно, із шашок - п'ятикласники Сергій Тишковець та Максим Богун.
Наші вітання переможцям! І подяка нашим підприємцям В, Березанському, І.Власовій, О.Марко та С,Терещук за "солодкий" фінальний акорд змагань.

І. Загребельна, завідуюча Борозенською сільською бібліотекою // Жайвір. – 2014. – №13 (05 квіт.). – С.4.

"Книгоманія" до читання - шлях до успіху й перемоги

Разом із пробудженням весни настає час проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2014». Літературно-творче змагання між начитаними школярами району з 6, 7 та 8 класів Великоолександрівської ЗОШ № 1 та 2, Чарівненської, Борозенськоі, Новодмитрівської, Трифонівської, Малоолександрівської ЗОШ було відкритим для всіх, хто виявив бажання взяти участь та проявити свої інтелектуальні знання. Після активної участі в першому місцевому етапі 15 конкурсантів продовжили боротьбу у районному етапі конкурсу, який відбувся 12 березня в центральній бібліотеці для дітей.
Учасники конкурсу презентували свої Читацькі щоденники, розповідали про улюблені твори та їх головних героїв, демонструючи ерудицію під час відповідей на непрості запитання членів журі. В командній грі змагались в літературній вікторині, присвяченій 200-річчю від дня народження Т.Шевченка. Волонтери бібліотеки А.Бурмістрова та О.Бугайчук запросили конкурсантів, бібліотекарів та членів журі до розважальної вікторини «Заморочки з бочки». Журі об'єктивно оцінило виступи конкурсантів і обрало трьох переможців -Д.Прокіпець (6 кл., ЗОШ №2), А.Сич (7 кл., ЗОШ №1) та М.Азізову (8 кл., Чарівненська ЗОШ).
Переможці виявили неабияку майстерність під час виконання творчих завдань, креативність у виборі рекламних прийомів, захищаючи свої презентації. Цікавими також виявились розповіді про улюблені книги Н.Ситарук, Ю.Зінов'євої, К.Семеновоі, Д.Тригуб, Н.Оробець, Н.Салтан, К.Рашки, А.Струк, В.Яценка, І.Мисенко, Д.Руденко, К.Драготи.
Музичну програму подарував присутнім активний волонтер бібліотеки, працівник дитячої школи мистецтв В.Рубан. Учасники конкурсу за добрі виступи отримали дипломи та книги. Радісні емоції обговорювали за «круглим столом» із чашкою чаю.
Ми вдячні конкурсантам, бібліотечним працівникам, які готували своїх читачів до цього конкурсу. Пам'ятайте, що зали бібліотеки завжди гостинно приймуть вас і розкриють перед вами свої книжкові багатства.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми Великоолександрівської ЦДБ // Жайвір. – 2014. – №13 (05 квіт.). – С.4.

Тиждень дитячого читання

Під таким гаслом пройшов тиждень дитячого читання у Брускинській сільській бібліотеці. Програма тижня різноманітна: День нової книги «Увага! Книжкові новинки!», цикл бесід «Як берегти книгу», ігри «Продовжи прислів'я та приказку», «Відгадай загадку», ерудит-лото «Сторінками улюблених казок». Діти із задоволенням відповідали на запитання ерудит-лото, знайомились із новими дитячими книгами, брали участь в іграх.
Не оминути своєю увагою таку визначну подію як 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. До низки Шевченківських заходів під час тижня дитячої книги долучились ще такі: літературно-музична композиція «Тече вода з-під явора», яку ми провели для малюків дитячого садочка «Янголятко». Малеча уважно слухала вірші Великого Кобзаря та пісню «Садок вишневий коло хати» у виконанні працівника дитсадка Комишан М.В.
І ще один захід відбувся в бібліотеці - конкурс дитячих малюнків, присвячених Т.Г.Шевченку «Тобі, уславлений...» з призами та солодощами.
«Книги для мене необхідні, як хліб насущний», - писав Тарас Шевченко. А від себе хочу додати: «Любі діти! Бажаю Вам подружитися з книгою, вона допоможе вам пізнати навколишній світ, розширити ваші знання, адже книга т це скарбниця знань».

І.Нос, завідувач Брускинською СБФ // Жайвір. – 2014. – №13 (05 квіт.). – С.5.

Фотофакт

До відзначення 200-літнього ювілею з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в районній бібліотеці для дорослих діє тематична виставка під назвою «Дзвенить херсонським краєм Кобзареве слово».
Відвідувачі бібліотеки сьогодні мають можливість ще раз доторкнутися до шевченківського слова, розгорнувши книги видатного українського поета. Окрім того, на виставці представлено твори тих письменників, котрі свого часу стали лауреатами Шевченківської премії тощо. Серед них знаходимо ім'я і нашого земляка - херсонця Анатолія Кичинського, який у 2006 році був нагороджений премією Шевченка за книги поезій Пролітаючи над листопадом» та «Танець вогню».
На фото: учениця 11-Б класу Великоолексзндрівської ЗОШ №2 Софія Білецька.

// Жайвір. – 2014. – №9 (08 берез.). – С.4.

Поповнилися бібліофонди району

Згідно з Наказом Міністерства культури України від 6.09.2013 року «Щодо здійснення придбання українськомовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек», Центральна бібліотечна система ВеликоолександрІвщини нещодавно отримала найбільшу за всю історію незалежності України партію найрізноплановішого спрямування книг.
Так, розповідають працівники ЦБС, майже на 23 тис.грн. до бібліотечного фонду району надійшло літератури для дорослого читача, а це - 573 книги.
На 2 тис.588 книг для дітей поповнилися бібліотечні фонди району, котрі оцінені у майже 42 тис.гривень.
Усі ці книги розподілено по всіх сільських бібліотечних філіях, отож сьогодні читачі району мають змогу познайомитися з новими авторами, твори котрих знаходяться на полицях місцевих бібліотек.

// Жайвір. – 2014. – №9 (08 берез.). – С.8.

Подякували за любов до бібліотеки

На підтримку проекту, започаткованого Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою «Велике читання - Великій людині», працівники Великоолександрівської центральної районної бібліотеки провели флеш-моб «Від серця - до серця... Від книги - до книги... З любов'ю - до бібліотеки...». 14 лютого, в День святого Валентина,. бібліотечні працівники з яскравими вітальними листівками та червоними кульками у формі серця завітали до райдержадміністрації, районної та селищної рад, а також до керівників податкової інспекції, центру зайнятості, районного відділу освіти, керівників інших організацій районного центру. Всіх привітали зі святом кохання, і подякували за любов до книги, бібліотеки і запросили на презентацію нових книг.

// Жайвір. – 2014. – №7 (22 лют.). – С.4.

"Грайливе сонечко" розважає, веселить, навчає

Ілона, Ліза, Валя, Іра, Артем, Вова, Максим, Діма, Віка, дві Насті - звичайні учні 6 -7 класів Великоолександрівської ЗОШ №2, як і всі і'х ровесники, люблять весело проводити свій вільний час, поспівати, пограти, покричати, інколи й уроки пропустити (по поважній причині). В цьому році працівники Великоолександрівської бібліотеки для дітей створили з цими активними дітьми волонтерську бригаду «Грайливе сонечко».
До солодкого дитинства людства і його мудрості - казки волонтери запросили учнів молодших класів, демонструючи лялькову виставу «На чуже не зазіхай».
До читання чарівних казок та розгадування загадок запросили малят - дошкільнят. Ті мали змогу проглянути міні-інсценівку, як принц захистив принцесу від злого дракона, та ще раз впевнитись в тому, що добро перемагає зло, а кохання може здолати будь-які перешкоди. На наступну зустріч волонтери готують казочку про рукавичку. Тож будемо вчити і самі вчитися, крокуючи нелегкими, але пізнавальними цікавими сходинками  до успіху, реалізуючи обласну бібліотечну акцію «П'ять сходинок до успіху».

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми Великоолександрівська ЦДБ // Жайвір. – 2014. – №5 (08 лют.). – С.7.

Цвітуть півонії у серці

Як і в попередні роки, у 2014-ому центральна районна бібліотека продовжує представляти нові імена народних умільців Великоолександрівщини: художників, вишивальниць. А їх уже відкрито великому загалу понад тридцять.
Цього разу в приміщенні бібліотеки дивує своїми виробами майстриня з Великої Олександрівки Тетяна Коваленко. Пам'ятає вона свою першу роботу ще в 3 класі для шкільної виставки - це був ведмедик. Усе своє життя потроху вишивала, дарувала вироби близьким та рідним.
Справжні роботи з'явились після того, як вийшла на заслужений відпочинок. Усього в доробку майстрині більше 100 робіт.
Вишиває хрестиком подушечки, серветки, та особливо до вподоби їй картинки з квітами, роботи, в яких вбачаються японські мотиви, а також з дитячими малюнками та портретами дам. Найбільш колоритні - в червоно-чорно-білих тонах. Якзізнається майстриня, вона мріє вишити дуже гарний букет півоній, і для цього вже має заготовку.
Запрошуємо відвідати виставку робіт всіх, хто небайдужий до прекрасного мистецтва. Сподіваємось, ви отримаєте велике задоволення.

І.Мацак, бібліограф ЦБС // Жайвір. – 2014. – №3 (25 січ.). – С.8.

Форум знавців життя та творчості Великого Кобзаря

На базі Великоолександрівської ЗОШ №1 минулого тижня відбувся форум юних шевченкознавців, приурочуний 200-літтю від дня народження Т.Г.Шевченка. У класі української мови та літератури десятикласники провели для гостей тематичну екскурсію сторінками життя та творчості Великого Кобзаря.
Форум продовжився в актовій залі бібліотечним блоком: презентацією книжкової виставки-інсталяції   «Шевченкова свіча століттями  горить», обласних проектів «Бібліовіночок Кобзаря» обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, «Дзвенить Херсонським краєм Кобзареве слово»  обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара,   «Шевченкіана   нашої родини» обласної бібліотеки для дітей. Окрім того, бібліотекар районної бібліотеки для дорослих запросила юних шевченкознавців до участі в тематичних проектах та щорічному конкурсі читців «Іду з дитинства до Тараса».
Учні ж загальноосвітніх шкіл району у ході форуму представили презентації. Так тему «Шевченко художник» широко розкрили присутнім учні 10 класів Великоолександрівської ЗОШ № 1; про музичну Шевченкіану, а саме "Вічне слово Кобзареве на крилах пісні лине в майбуття» розповіла учениця Давидово-Брідської ЗОШ Аліна Кириленко; «Любові пам'ять незабутня» (Жінки в долі Т. Шевченка) - Новодмитрівська ЗОШ; «Геніальний слівець українського народу» Малоолександрівська ЗОШ; «Світове значення творчості Т.Г.Шевченка» - представила Луїза Доброгаєва, учениця Великоолександрівської ЗОШ №2. Гарним ліричним оформленням форуму став літературно-музичний блок, де юні шевченкознавці декламували вірші Т. Шевченка та виконували пісні про Україну.
Участь уфорумі взяли голова районної держадміністрації В.Литвин, заступник голови РДА О.Лавренко, голова районної ради Л.Засядько, заступник головирайонної ради С.Морозов.

// Жайвір. – 2014. – №3 (25 січ.). – С.1.

Шевченківський "Заповіт" ляже на рушник

На виконання завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 14 січня у читальній залі центральної районної бібліотеки за участю заступника голови районної держадміністрації О.Лавренко, начальника відділу культури РДА О.Метели відбулася скайп-конференція «Слово про Кобзаря» для працівників сільських бібліотечних філій. Вітаючи її учасників, директор централізованої бібліотечної системи Ірина Кравець зазначила, що бібліотечні заклади району беруть активну участь у тематичних заходах, приурочених 200-річному ювілею Т.Шевченка. Пропагуючи життя і творчість видатного українського мислителя та митця, працівники бібліотечних установ району є постійними учасниками Всеукраїнських, обласних тематичних проектів, а також працюють над власними, реалізуючи креативні ідеї та неординарний підхід.
У форматі заходу працівники сільських книгозбірень району за допомогою сучасного скайп-зв'язку поспілкуватися з представниками обласної бібліотеки для юнацтва ім. Лавреньова, обласної універсальної бібліотеки ім. Гончара, обласної бібліотеки для дітей та ознайомитися з презентаціями проектів «Бібліовіночок Кобзарю», «Дзвенить Херсонським краєм Кобзареве слово», «Шевченкіана нашої родини». Своїми напрацюваннями до ювілейної дати поділилися з колегами працівники Борозенської, Білокриницької та Малоолександрівської бібліотечних філій.
Цього дня відбулася презентація власного проекту ЦРБ «Сяє калиновим полум'ям вишитий Шевченків «Заповіт». Методист бібліотеки Тетяна Всяких розповіла про ідею проекту - згуртувати майстринь-вишивальниць району над створенням незвичайного рушника. Кожна сільська бібліотека запросить до участі у проекті знану вишивальницю села, яка вишиє один рядок із відомого Кобзаревого «Заповіту», а по краю рушника, навпроти рядка, залишить квіти чи притаманний майстрині орнамент. Цей унікальний рушник, який вже почали створювати, побуває у всіх сільських та селищних радах району і займе почесне місце у центральній районній бібліотеці, а потім буде переданий районному історично-краєзнавчому музею. Про хід виконання завдання Президента України щодо належного відзначення ювілею Кобзаря, про заходи, які вже відбулися та які заплановано провести у районі до пам'ятної дати, поінформувала присутніх Олена Лавренко. Вона наголосила на особливій ролі бібліотечних установ у підготовці до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка. Адже саме хранителі людської мудрості як ніхто добре розуміють суть цього загальнонаціонального проекту, який створює підґрунтя для консолідації суспільства у національних, мовних, духовних та інших сферах життя, сприяє політичному єднанню української нації.

// Жайвір. – 2014. – №2 (18 січ.). – С.1, 2.

Борозенці святкують!

Ох і завзятий народ - борозенці! І працювати вміють на славу, і відпочивати - з жаром. Яке яскраве новорічне свято створили вони для себе! Так, саме створили, бо за ініціативи голови місцевої ради ветеранів Анатолія Галушки, творцями феєричного свята були всі учасники дійства.
Напередодні у Будинку культури, у світлому просторому залі для урочистостей, активісти ветеранської ради встановили та пишно причепурили ялинку, а юні волонтери сільської бібліотеки прикрасили зал вигадливими паперовими сніжинками. Дід Мороз та Снігурка через рекламну афішу із гаслом «Створимо свято разом!» запросили завзятих, енергійних, запальних пенсіонерів на новорічний Голубий вогник.
У зазначений час, 2 січня, банкетні столи, ніби за помахом чарівної палички, накрилися скатертиною- самобранкою - на вогник всі прийшли із кошиками святкових страв та напоїв. Під залпи шампанського по-діловому заклопотаний Дід Мороз (Анатолій Галушко) та чарівна Снігуронька (Лідія Цехмістер) привітали присутніх із Новим роком, гучно прозвучав щедрий колективний тост та із загадкової скриньки Лариси Гуйви, яку вона «отримала «Новою поштою» із самої Лапландії», кожен витягнув для себе новорічне побажання від Діда Мороза. А далі... Професійний баяніст Григорій Пасічник (в минулому директор Будинку культури) на льоту підхоплював застільні пісні -  а їм не було кінця-краю. «Юні пенсіонери» Валерій Снігач та Віктор Хита під власний інструментальний супровід виконували улюблені хіти свого покоління, запрошуючи всіх до танцю. А у які карнавальні образи перевтілилися учасники свята - навіть не всі впізнали один одного! Ігри, конкурси, фанти, подарунки від Діда Мороза, музичне вітання від невгамовної яскравої «Кучерянки» і знову задушевні застільні пісні та запальні танці.
Радісні усмішки, блиск очей, десятки скинутих років - новорічний корпоратив став яскравою подією для старшого покоління борозенців. І, за спільним побажанням, це свято відкрило річний цикл заходів змістовного дозвілля від ради ветеранів. Так тримати!

І.Загребельна, завідуюча Борозенською сільською бібліотекою // Жайвір. – 2014. – №2 (18 січ.). – С.5.

Прославляють рідний край

У сільських та селищних книгозбірнях Великоолександрівщини чільне місце посідає краєзнавча література, зокрема про рідний край. А безпосередньо в райбібліотеці увагу читачів привертає книжкова виставка «Ти для мене у світі єдина, Херсонщино рідна моя». Допитливі читачі ознайомлюються з краєзнавчою літературою та публікаціями про видатних особистостей області та району, знатних хліборобів, освітян, художників, письменників - усіх, хто прославив і звеличує своєю невтомною працею свою малу батьківщину.
«Популярністю серед людей різних поколінь також користуються поетичні та прозові збірки журналіста й письменника з Великої Олександрівки Анатолія Анастасьєва, поета і краєзнавця Миколи Швидуна з села Новокам'янки та інших талановитих авторів. Цікаві краєзнавчі книги «Бобровий Кут», «Калінінське», «Знайомтесь: нововоронцовці» нерідко використовують у своїй роботі та навчанні педагоги, службовці, учнівська та студентська молодь, - розповіла бібліограф ЦБС Ірина Мацак. - До речі, останню книгу торік під час урочистостей з нагоди святкування 90-річчя утворення району нам подарував голова правління ПАТ «Придніпровське» Нововоронцовського району, орденоносець, депутат облради Микола Світличний. А наші працівники доповнюють виставку цікавими бесідами та свіжими публікаціями в друкованих та електронних ЗМІ, зокрема обласної газети «Новий день».

Микола Гурепко // Новий день. – 2014. – №12 (20 берез.). – С.20.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930