за 2014 рік

Юні правознавці

Значне досягнення розвитку суспільства - розуміння цінності людського життя, особистості, її гідності, честі. Важливим завданням у цьому є правове виховання підростаючого покоління.
Для учнів Червонополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів на цю тему було проведено Тиждень правознавства. Зокрема, в приміщенні Червонополянської сільської бібліотеки відбулася літературно-музична композиція «З дитинства знай свої права». Учні мали змогу ознайомитися з правами та обов'язками дітей; читали вірші; отримували телеграми від казкових героїв, з'ясовували, які права було порушено щодо них та які герої порушували; відповідали на запитання правової вікторини. В результаті виконання цікавих завдань діти поглибили свої знання з права. Як висновок прозвучали з дитячих уст слова:
Я маю право жити на землі,
Творити, дихати, учитись,
Примножувать багатства всі її,
Своєю Україною гордитись.

Елеонора Замула, бібліотекар Червонополянської сільської бібліотеки // Сільські новини. – 2014. – №52 (26 груд.). – С.4.

Новорічні канікули

Січень - пора зимових канікул, а канікули - це завжди приємно. Адже скільки радості й розваг  чекає на дітей у цей час! Зустріч Нового року з пухнастою, пахучою ялинкою, веселі колядки на Різдво, чарівні й загадкові бабусині оповідки...
Втім, найважливіше провести канікули з користю. Та чи будуть канікули юних горностаївців цікавими й змістовними?
На жаль, у повсякденному житті наших дітей нині мінімум вільного часу. Вони вчаться, бігають, метушаться, тому нетерпляче чекають на канікули. І не суттєво, якого діти віку: кожен бажає провести свята весело, а не нудьгувати вдома перед телевізором чи комп'ютером.
Не підходить для дітей і варіант із застіллям та нічним гулянням, як і сидіння вдома, їм необхідна насичена програма та багато позитивних емоцій, що може дати лише активний відпочинок.
Тожу відділі культури і туризму райдержадміністрації, районному Будинку дитячої творчості (БДТ) та бібліотеках селища готують цікаві заходи для організації змістовного дозвілля юних мешканців селища.
Ще до початку канікул на дітей чекають цікаві свята - театралізована казка «Вовк та семеро козенят» у Будинку культури та святкова ялинка (для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування) до Дня Святого Миколая, а також новорічні вогники в школах району. А в переддень Нового року, 29 грудня, всі охочі - і дорослі, і малі - зможуть прийти до районного Будинку культури на святковий новорічний концерт, а ввечері того ж дня завітати на відкриття ялинки в центрі селища.
Та не доведеться нудьгувати дітям і наступними днями. Оригінальні та змістовні заходи очікують дітлахів у центральній та дитячій бібліотеках. Зокрема, в районній дитячій бібліотеці 12 січня, задля збереження українських традицій та підвищення інтересу дітей до культури, проводитимуться уроки народознавства на тему «Пряли, ткали, вишивали - дні зимові коротали» та брейн-ринг «Що означає бути патріотом своєї держави?» Комплекс заходів зі здорового способу життя (виставки, семінари, бесіди) готують і в центральній районній бібліотеці. Втішить новорічним святом своїх вихованців і музична школа.
Протягом зимових канікул працюватиме й Будинок дитячої творчості, де діти зможуть змістовно провести своє дозвілля в різноманітних гуртках за інтересами. Втім, крім новорічного ранку, відбудуться цікаві зустрічі. 12 січня вихованці БДТ матимуть змогу насолодитися переглядом інсценізації казки «Рукавичка» та взяти участь у тематичній вікторині «Птахи, які зимують», яка відбудеться того ж дня, А 13 січня для дітей тут демонструватимуть мультиплікаційні фільми «Золотий ключик» та «Дюймовочка». А першого дня старого Нового року, 14 січня, у районному Будинку дитячої творчості та районному Будинку культури колядуватимуть і щедруватимуть.
Ось такими будуть святкові канікули для дітей у смт Горностаївці.

Анна Музиченко // Сільські новини. – 2014. – №52 (26 груд.). – С.4.

Сільська бібліотека - центр інформації

Бібліотека на селі - це чи не єдине місце, де кожен мешканець може вільно скористатися найрізноманітнішою інформацією, аби мати можливість постійно вчитися та розвиватися.
Саме таким місцем стала для каїрців їхня місцева оновлена бібліотека. Сюди можна завітати в будь-який час не лише почитати книжки чи позайматися в гуртку, а й принести свій ноутбукта безкоштовно скористатися Інтернетом. До того ж, бібліотека має простору зручну залу та книгосховище. Завдяки новим зручним меблям перебувати тут приємно, а працювати зручно. Інформаційний фонд книгозбірні розкритий через книжкові виставки та тематичні полиці, універсальний за своїм складом і нараховує 8 389 примірників. А нещодавно отримали ще близько 2 000 нових книжок. Осучаснена бібліотека одразу ж органічно увійшла в життя громади села. Щодень сюди приходить багато відвідувачів, адже тут просто, доступно, красиво і зручно. Тут знайдеться книга для кожного. А очолює книгозбірню Наталія Миколаївна Коваленко, яка здатна вкласти всю душу в роботу.
І хоч сучасне життя все ж внесло багато змін і в бібліотечне обслуговування, та Наталія Миколаївна намагається зробити бібліотеку цікавою для всіх. Тут постійно проходять відкриті уроки, семінари, літературні вікторини, цікаві зустрічі, години поезій, читацькі конкурси, години пам'яті та функціонують різноманітні гуртки за інтересами. А різні виставки, експозиції книг та нових журналів пропонують читачам найцікавіші видання різноманітної тематики.
На майбутнє, орієнтуючись на основних відвідувачів (молодь), тут планують закупити і встановити в читальній залі комп'ютери. А взагалі ні на що не скаржаться - затишно, тепло й усього вистачає.

Анна Музиченко // Сільські новини. – 2014. – №31 (12 груд.). – С.4.

"Профістарт": юні обирають майбутнє

З вересня 2012 року Херсонщиною крокує Проект «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» на 2012-2015 роки. Цей інноваційний проект з профорієнтації молоді, покликаний привернути увагу підростаючого покоління до рідного краю, показати його потужні можливості та перспективу майбутнього працевлаштування. Адже рекреаційно-туристичні, агротехнічні та промислові ресурси нашої області потребують рук майстрів-фахівців нового покоління. Організатори проекту об'єднапи творчі, інтелектуальні та матеріальні можливості служби зайнятості, освітян, районної дитячої бібліотеки та її мережі для створення нової системи підготовки підлітків до їх майбутнього професійного життя.
Перший рік роботи зацікавив учасників проекту новими формами та підходами в пошуку інформації щодо потрібних професій у районах. Вони зустрічалися з представниками обраних ТОП-5 професій, вчилися брати інтерв'ю та писати статті, відображали свої здобутки в альбомах і творчо представляли обрані професії іншим учасникам обласного проекту.
З листопада минулого року команда «ПрофіКлас» учнів 9-Б класу Горностаївської ЗОШ № 1 I-III ст. імені Героя Радянського Союзу С. С. Цвіка активно приймає участь у профорієнтаційному проекті «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». «Профістартівці» поділились на пари та досліджували обрану професію, адже тема II етапу проекту так і звучала - «Професія, яку я обираю». Завданням для кожної пари учасників стало створення «ПрофіФайлу» - комплексу матеріалів, які стали основою для конкурсного захисту професії. Кожний «ПрофіФайл» містив у собі:
• список літератури за професією;
• художній нарис;
• рекламний буклет;
• професіограму;
• відеоінтерв'ю;
• рекламний ролик.
Фахівці Горностаївського районного центру зайнятості разом з класним керівником учасників проекту І А. Жиденко допомагали учням складати та поглиблено вивчати професіограму обраної професії й розробляти власний рекламний проект. Завідувач районної дитячої бібліотеки Н. В. Кравченко сприяла добору літератури з досліджуваної професії. Під час II етапу всі старшокласники мали змогу обмінюватися знаннями, набутими на практичних заняттях та тренінгах, ознайомитися із матеріалами інших учасників у соціальній мережі «ВКонтакті», де всі «профістартівці» відображали свої напрацювання та викладали цікаві фотографії. На завершення другого року проекту учасники наповнили своїми матеріалами «Профіфайли» та занесли всі свої здобутки до «Щоденника дослідника». Проект отримав велику кількість прихильників: зібрані матеріали, в тому числі фото- і відео-матеріали, розміщені на блозі проекту за електронною адресою: http://profistart.blogspot.com. Крім того співорганізатори проекту виокремили спеціальні номінації для визначення кращих робіт. Серед них:
• «Найкращий художній нарис»;
• «Найкращий буклет»;
• «Найкраща професіограма»;
• «Найкраще відео інтерв'ю».
Імена переможців кожної номінації ми дізнаємось восени, підчас урочистого заходу щодо підведення підсумків II етапу проекту «ПрофіСтарт» у м. Херсоні, але кожен з Вас має унікальну можливість самостійно визначити фаворитів та віддати свій голос кращому з кращих у кімнаті для голосування.
Тож, голосуємо за кращих учасників II етапу обласного профорієнтаційного проекту на сайті «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».

Наталя Діброва, головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Горностаївського РЦЗ // Сільські новини. – 2014. – №31 (01 серп.). – С.4.

Чорнобильські дзвони

28 років минуло відтоді, як сталася трагедія на Чорнобильській АЕС. Минуть роки, а чорний день чорнобильської трагедії хвилюватиме людей і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від скривдженої землі.
Напередодні роковин районна центральна бібліотека провела Годину пам'яті «Твій біль, Україно, дзвони Чорнобиля» для семикласників ЗОШ № 1 ім. С. Цвіка. Учасники заходу ознайомилися з книжковою виставкою «Чорнобиль - чума XX століття», документальними фактами, пов'язаними з вибухами на АЕС, та переглянули відеофільм «Бій під Чорнобилем». Ми маємо пам'ятати про те, що після трагедії в 10 разів збільшилася кількість онкозахворювань у дітей та про дегенерацію нації (12,5% іномутантів, 14 % кризового стану здоров'я людей), про те, що Земля в біді і просить захисту!!!

Любов Лонська, директор КУ ГРЦБ // Сільські новини. – 2014. – №18 (02 трав.). – С.3.

"Тернистими шляхами Кобзаря"

До центральної районної бібліотеки завітали дорослі читачі та учні 7 класу Горностаївської ЗОШ №1 ім. С. Цвіка на літературно-музичну годину «Тернистими шляхами Кобзаря», присвячену 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка. З-поміж гостей була й заступник голови райдержадміністрації В. В. Афанасьєва. До уваги глядачів учні 9 класу (класний керівник Н. А. Ляшко), які спільно з працівниками бібліотеки підготували захід, подали цікаві факти з життя та творчості Тараса Шевченка, прочитали вірші та уривки з поем. Звучали пісні на слова Кобзаря. Колишня вчителька російської мови та літератури С. К. Маменко, яка родом із Казахстану, розповіла присутнім проте, що, хоча Шевченко народився та виріс в Україні, проте він є і російським, і казахським поетом, письменником, художником. Прозу писав російською, а в засланні у Казахстані народилися його неперевершені малюнки та картини і, звісно ж, вірші.
Бібліотекарі ознайомили глядачів та учасників заходу з книжковою виставкою «Шевченкова дорога у вічність» та новими книжковими надходженнями з обмінного фонду обласної наукової бібліотеки ім О. Гончара.

Любов Лонська // Сільські новини. – 2014. – №17 (25 квіт.). – С.8.

Як ми знаємо Шевченка

На базі Горностаївської школи № 1 ім. Героя Радянського Союзу С. Цвіка у рамках Шевченківського тижня бібліотечні працівники районної центральної бібліотеки організували та провели з учнями 9 класів літературну вікторину «Життя і творчість Т.Г. Шевченка». Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Шевченкова дорога у юність», цікавими фактами життя Кобзаря, позмагалися щодо знання творчого шляху поета і художника. Переможці вікторини А. Мітін, В. Серюга, А. Пєшков, Є. Махнюк, Д. Родинко та С. Самойленко.
За результатами конкурсу художнього читання шевченківських віршів, уривків з поем Кобзаря тощо найкращими визнано Т. Пастухову, О. Струмецьку, К. Плаксу, І. Пендак, В. Магдичта, С. Самойленко. Переможці отримали солодкі подарунки та приємні враження від зустрічі. Організатори відзначили, що учні певною мірою цікавляться творчістю невмирущого генія, проте висловили побажання, щоб знайомилися з творами Т. Шевченка не лише в межах шкільної програми.

Любов Лонська, директор Горностаївської районної центральної бібліотеки // Сільські новини. – 2014. – №15 (11 квіт.). – С.4.

Конкурс читачів

У районній бібліотеці для дітей відбувся конкурс «Найкращий читач - 2014», що проходить у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання. У районному турі взяли участь 13 учасників-переможців 1 етапу з Горностаівської ЗОШ I-III ступенів №1 ім. С. Цвіка та 6 сільських бібліотек: Червонополянської, Дубівської, Ольгинської, Великоблаговіщенської,   Каїрської та Костянтинівської. Цього дня зустрілися кращі читачі нашого району та їхні улюблені герої, аби позмагатися й довести усім, що читання це не лише гарна звичка, а й успішний квиток у майбутнє.
Роль ведучої дуже вдало зіграла волонтерка дитячої бібліотеки Ксенія Чеусова.
Крім конкурсантів, у залі були їхні друзі та  бібліотекарі сільських бібліотек-філій району.
Діти вразили членів журі послідовністю висловлювання власної думки, ерудицією та вмінням захоплююче розповідати, перевтілюючись в образи героїв. Творчий конкурс розкрив дитячі таланти: дехто співав пісні, хтось декламував поетичні твори, а окремі учасники представили свої власні вірші.
У перерві учасники взяли активну участь у літературному лото, яке показало загальний рівень ерудованості конкурсантів. Переможцями з-поміж шестикласників став Ілля Тусюк з с. Ольгиного, з-поміж семикласників та восьмикласників (відповідно) Катерина Доценко (на світлині) та Руслана Стукало з Горностаївської ЗОШ № 1. Всі учасники заходу отримали дипломи «Найкращий читач бібліотеки», переможці - дипломи «Найкращий читач району» від президента громадської організації «Форум видавців» О. Коваль.
Переможці II, районного, туру візьмуть участ в обласному, III етапі, який пройде в рамках урочистої церемонії відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання у м. Херсоні

Наталія Кравченко, завідувачка районної бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2014. – №14 (04  квіт.). – С.4.

"Бібліотечний кіносалон"

Кіномистецтво, переживши період відступу перед телебаченням та домашнім відео, знову, при допомозі сучасних технологій, починає привертати увагу прихильників великого екрана. Але нинішнє покоління молоді фактично не знає класики світового кіно. 20 лютого пересувний обласний кіносалон завітав до Горностаївської центральної бібліотеки. У його відкритті взяла участь заступник голови райдержадміністрації В. Афанасьєва, яка повідомила про основні завдання проекту «Бібліотечний кіносалон», а це: організація змістовного дозвілля й відпочинку дітей і дорослих, показ творів національного кіномистецтва і кіноспадщини, поширення кінотрадицій і здобутків кіноіндустрії; пріоритетне просування національних фільмів; проведення кінозаходів, спрямованих на популяризацію українського та світового кіномистецтва; комплексне обслуговування дітей, молоді, малозабезпечених верств населення.
Вікторія Вікторівна наголосила, зокрема, що нині більшість селищ і сіл Херсонщини не мають сучасних кінотеатрів, не працюють пересувні кіноустановки, тож це не лише кінематографічне питання, а й гостра соціальна проблема нереалізації конституційного права на рівний доступ до культурних цінностей. Саме тому обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара, КП «КІновідеопрокат» облради, департамент освгги і науки, молоді та спорту, департамент соціального захисту населення облдержадміністрації спільно започаткували соціальний проект «Бібліотечний салон». Його офіційне відкриття відбулося на базі Білозерської центральної бібліотеки, звідки й розпочалася подорож краєм. Проведення кіносеансів відбувається в кожному районі в приміщеннях центральної бібліотеки за заявками бібліотек. У програмі - документальні та художні стрічки, авторське кіно, комедії, трагедії, драми, фільми для дітей і дорослих. Соціальний проект «Бібліокіносалон» уже втілено в 10 районах. Горностаївські школярі 3-4 класів мали змогу переглянути мультфільм «Смішарики» на великому екрані, старшокласники - художній фільм «Сон» про життя та творчість І Шевченка, дорослі «Ати-бати, йшли солдати» про події Великої Вітчизняної. Районна бібліотека обрала ці стрічки не випадково, а приурочила кіно-зустрічі до великих подій цього року: відзначення 200-річчя від Дня народження Т. Шевченка та 70-річчя визволення Херсонщини від фашистських загарбників. Опісля працівники бібліотеки запропонували глядачам написати відгуки про переглянуте і загалом про проект. 

Любов Лонська, директор КУГРЦБ  // Сільські новини. – 2014. – №10 (07 берез.). – С.4.

"Книгоман" знайомив з творчістю земляків

27 січня в районній центральній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу «Книгоман», метою якого було знайомство з херсонськими поетами та письменниками. Бібліотекарі Ольга Жигун та Галина Миронець нагадали читачам про те, що цього року Херсонська область відзначає 70-річчя віддня утворення й ознайомили з творчістю та друкованими виданнями херсонських авторів. З-поміж них - поети Павло Іванов-Остославський зі своїми «Избранными произведениями», Микола Братан «У дорозі до нас», Таїсія Щерба, Костянтин Кудієвський, збірка поезії Херсонщини кінця XX- початку XXI сторіччя «Вежі та вітрила»; поети та письменники Іван Гайдай, Валерій Кулик, Анатолій Марущак, Анатолій Кичинський. Читачі з неприхованою зацікавленістю переслухали вірші та уривки з оповідань та повістей херсонських авторів, які пишуть як українською так і російською мовами, і наприкінці зустрічі зробили висновок, що недарма ми з гордістю говоримо, що ми з Херсонщини, бо в нас не лише найсмачніші кавуни, найпрекрасніший Дніпро, а й працелюбні, талановиті, творчі люди.

Любов Лонська, директор КУ «Горностаївська районна центральна бібліотека» // Сільські новини. – 2014. – №6 (07 лют.). – С.3.

Цікавий захід

Наші діти - веселі й спокійні, сумні та смішні, а іноді не за віком серйозні, наповнюють життя змістом, приємними турботами.

У Горностаївській районній дитячій бібліотеці було проведено цікавий та пізнавальний захід для учнів молодших класів, приурочений Всесвітньому дню дітей.
Працівники та волонтери книгозбірні мали на меті розширити знання школярів пре цей особливий день, акцентувати увагу на проблемах і правах дітей та залучити якомога більше дітлахів до читання.
Дітям розповіли, коли офіційно з'явилося свято. Ведучі розказали, що цього дня 959 року Організація Об'єднаних Націй затвердила декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року було підписано міжнародну Конвенцію про права дитини.
Волонтерська бригада «Прочитайка» привітала учасників закликами любити книжки і побільше читати. Дівчата співали пісні і читали напам'ять вірші. Діти мали змогу переглянути тематичний відеоролик. Із ведучими вони вирушали в подорож до казки і пограли в захопливу гру «Казкове лото». Школярі залюбки обирали кульки, в яких були заховані запитання, й відгадували загадки. Уважно вслухалися в сказане, були активними та зацікавлено брали участь у дискусії, співали й танцювали...
А опісля переможці конкурсу «Моя мрія» почергово представили свої мрії. Кожен із них на малюнках намагався якнайточніше відобразити своє бажання, їхні замальовки були вражаюче гарними, яскравими й талановитими. За участь та перемогу в конкурсі, який було започатковано однією з провідних косметичних компаній, дітлахів було нагороджено дарунками.
Цікавими та несподіваними були також розповіді батьків про дитячі мрії.
Насамкінець ведучі висловили щирі побажання дітям та їхнім батькам і спільно заспівали пісню.

Анна Музиченко. На світлині автора: під час заходу // Сільські новини. – 2014. – №3 (17 січ.). – С.8.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930