за 2013 рік

"Такої бібліотеки ми ще не бачили"

Прозорі скляні двері, сучасні меблі, книжкові полиці до самої стелі - такою зустріла перших відвідувачів Каїрська сільська бібліотека Горностаївського району після масштабної реконструкції. «Саме так усе ми там і хотіли зробити, - пояснює голова місцевої сільради Анатолій Тарасенко. - Погодьтеся, якщо бібліотека знаходиться за прозорою стіною, вона має зовсім інший вигляд і приваблює набагато більше відвідувачів. Ті хто вже встиг побувати у нас, просто у захваті і кажуть, що подібної бібліотеки в області вони ще не бачили».
Крім капітального ремонту, у приміщенні бібліотеки повністю замінено вікна. У найближчих планах сільради - придбання комп'ютерів, щоб відвідувачі бібліотеки могли користуватися й інтернетом.
Разом із оновленою бібліотекою у центрі Каїр наприкінці серпня було відкрито новий ігровий майданчик. А ще, за словами Анатолія Тарасенка, у селі планують розпочати акцію «Посади сімейне деревце», під час якої кожній родині буде запропоновано висадити саджанці липи, ялинок, клена, горобини та платана в парку біля дитячого майданчика.

Іван Кічич // Новий день. – 2013. – №40 (03 жовт.). – С.22.

Книгозбірня поповнилася бестселерами

Мегапопулярну у всьому світі трилогію шведського письменника {журналіста Стіга Ларссона «Міленіум» відтепер можуть прочитати і відвідувачі Горностаївської центральної районної бібліотеки . Нещодавно до її фонду надійшло 658 нових примірників книг як класичної, так і сучасної світової та української літератури. Усі вони були отримані з Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара за наказом Міністерства культури України. Причому більша частина книг уже передана в сільські бібліотеки Горностаївщини.
Серед надходжень читачі зможуть знайти нові твори відомих фантастів Марини і Сергія Дяченкїв, науково-популярні видання про життя та діяльність Панаса Мирного, Олександра Довженка, Григорія Сковороди, Івана Мазепи та інших видатних діячів України різних часів.

Олександр Пітоєв // Новий день. – 2013. – №11 (14 берез.). – С.20.

30 вересня - Всеукраїнський  день бібліотек

Шановні бібліотекарі району!
Сердечно вітаємо вас із професійним святом!
Українські бібліотеки - велике багатство нашої нації.  Воно зберігається та примножується завдяки благородній та копіткій праці бібліотечних працівників. Саме ви відкриваєте людям багатогранний світ книги, прищеплюєте дітям любов до читання.Тисячі користувачів вдячні  вам за професіоналізм і громадське сумління, за людяність і відкритість ваших сердець. Ваша самовіддана подвижницька праця збагачує духовний потенціал українського народу.   Щастя вам, миру, злагоди, творчого натхнення й добробуту.

Голова райдержадміністрації Г.Вермієнко. Голова районної ради В. Шарко // Сільські новини. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.1.

Там, де душа цілющий п'є напій

Бібліотекар читальної зали Горностаївської
районної
центральної
бібліотеки
Г. В. Миронець

30 вересня вся українська спільнота бібліотекарів відзначатиме День бібліотек. З цієї нагоди напередодні свята ми зустрілися з директором Горностаївської районної центральної бібліотеки Л, В. Лонською, щоби поговорити про нетлінне - знання, книги і тих, хто про них дбає.
- Любове Валентинівно! Тож який скарб має сьогодні книгозбірня нашого району?
- Найголовніший - це, безперечно, наші берегині, які невтомно служать книзі. Сімнадцять із них очолюють сільські бібліотеки, п'ять працюють у селищі. Сорок п'ять років присвятила бібліотечній справі Галина Адамівна ФІлімонова з Братолюбівка, понад 30 років - Галина Василівна Миронець із смт Горностаївки та Наталія Іванівна Шпонька з Великої Благовіщенки, три десятиліття - Тамара Миколаївна Кондратюк із Нових Олешок, більше 20 років - Таміла Миколаївна Степанова з Костянтинівки, Наталія Миколаївна Коваленко з Каїр, Наталія Володимирівна Кравченко з Горностаївки, Раїса Федорівна Ковалик із Дубівки, Неля Євгенівна Скопич із Червоноблагодатного. Усі вони, як і ті, в кого стаж трохи менший, пропагують книгу, сприяють залученню користувачів до книги й читання. А от що до бібліотечного фонду, то маємо 32 214 примірників, із них 20 075 - це фонд центральної бібліотеки,  12 139 - бібліотеки для дітей. Упродовж цього року надали бібліотечних послуг 1 460 читачам. Потрібно ще й сказати, що наш духовний скарб поповнюється: з обмінного фонду обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара ми отримали в лютому і вересні цього року 923 примірники на 44 582 гривні і 5 996 гривень виділено з районного бюджету на передплату періодичних виданьу кількості 488 примірників. Допомагають нам у цьому й читачі. Протягом 9 місяців під час постійної акції «Подаруй бібліотеці книгу!» вони та мешканці селища подарували 135 книг.
- Останнім часом невпізнанно змінилося на краще приміщення відділу з обслуговування читачів центральної районної бібліотеки. Чия то заслуга?
- Ремонт приміщення ми виконували власними силами, а от щодо естетичного вигляду, то постаралася бібліотекар Ольга Володимирівна Жигун. Попереду в нас ще багато добрих задумів щодо поліпшення обслуговування читачів, бо ж життя рухається вперед, і ми маємо не відставати. Зміни ці, як ви помітили, позначилися навіть на назві: до січня 2013 року в районі була єдина централізована бібліотечна система, яка об'єднувала всі сільські бібліотеки-філїі й підпорядковувалася відділу культури і туризму райдержадміністрації. Тепер це комунальна установа «Горностаївська районна центральна бібліотека» (КУ ГРЦБ), до складу якої входить центральна бібліотека, бібліотека для дітей та краєзнавчий музей, а засновник - районна рада.
- Як будете конкурувати з таким потужним джерелом інформації, як Інтернет? Не «розгубите» читачів?
- Ми не конкуруємо, а доповнюємо одне одного. Цьоггоріч центральна бібліотека надала інтернет послуг 156 користувачам. Це школярі, вчителі, пенсіонери, мешканці селища, в яких удома немає Інтернету. Працівники бібліотеки завжди допомагають знайти потрібні для роботи користувачів сайти. Що правда, прикро, що районна бібліотека для дітей та сільські книгозбірні не мають доступу до всесвітньої мережі, проте питання під'єднання на контролі, й вишукуються можливості саме технічного розв'язання цього питання «Укртелекомом». Наразі маємо й проблему комп'ютерної техніки - вона є лише у центральній районній бібліотеці.
- За державною програмою, нині бібліотекарі мають велику увагу приділяти популяризації україномовної книжкової продукції, у тому числі й місцевих авторів...
- Усі книги на різну тематику, які ми отримуємо впродовж останніх двох років, нам надходять суто державною мовою, їх ми й використовуємо в роботі. Це й література про українських письменників і поетів, збірники народної творчості - обрядів, традицій, пісень, казок, з історії України, її державних символів тощо. Щодо місцевих авторів, то херсонські наразі не виявляють особливого бажання, аби їхні твори були в районній чи сільській бібліотеках. Радше письменники чи поети з інших областей через Інтернет пропонують свою книжкову продукцію. Тому будемо в цьому напрямку працювати. Але це жодним чином не означає, що в нас занедбана краєзнавча робота. Ми вивчаємо культурну спадщину рідного краю, творчість його митців. Тісно співпрацюємо з художніми аматорськими колективами, зокрема з підготовки виставок декоративно-ужиткового мистецва народних майстрів району. Та й краєзнавчий музей -активний учасник цієї потрібної справи, завідувачка якого Олена Миколаївна Ташкінова підготувала й готує цікаві фото- і друковані матеріали про минуле Горностаївки, її знаних мешканців.
- Які заходи, на Ваш погляд, найбільш потрібні й цікаві для сучасного читача й користувача бібліотеки?
- Вважаю, велике значення має правове, екологічне та патріотичне виховання, особливо молоді, формування здорового способу життя, розвиток духовності. Приміром, щоб правознавча тема була більш зрозумілою й зацікавила слухачів, використовуємо різні форми масової роботи: виставку-діалог, інформаційні години, години права, правовий брейн-ринг. Торік у рамках Тижня права для учнів 6-7 класів було проведено правову гру. Читачі-малюки, учні 2 класів взяли участь у правознавчій лотереї. Для молодшого та середнього шкільного віку були проведені правове лото, урок права. Для дорослих при центральній бібліотеці працює клуб за інтересами «Книгоман», який має 25 постійних членів. Із вересня розпочався набір до аматорського об'єднання «Вишивальниця», а при бібліотеці для дітей клуб за інтересами «Умілі рученята», що налічує 18 осіб. Уже стало нашою доб¬рою традицією щорічно відзнача¬ти День матері, День сім'ї та День людей похилого віку.
- Одна з оцінок якості роботи - участь у заходах вищого рівня. Наші бібліотекарі та читачі готові до цього?
- Звісно. Працівники районної бібліотеки для дітей у червні цього року взяли участь в обласному конкурсі на кращий правовий захід «Права людини починаються з прав дитини», де на розгляд журі було подано інтерактивну гру-подорож із казковими героями «Чарівний ключик у країну права». З листопада того року спільно з районним центром зайнятості бібліотека для дітей бере активну участь в обласному інноваційному проекті з профорієнтації шкільної молоді  "ПрофіСтарт; юні обирають майбутнє». Команда посіла III місце в номінації «Найкращий альбом» і нагороджена Грамотою обласного оргкомітету проекту. Всіх учасників проекту керівництво обласного центру зайнятості нагородило екскурсією на славнозвісні «Зелені хутори Таврії». З жовтня 2012 року ця ж бібліотека долучилася до обласної акції щодо підтримки дитячого читання «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!» Сформовано волонтерську бригаду «Прочитайки». 1 червня цього року відбувся підсумковий захід першого року акції, де наша волонтерська бригада дітей була нагороджена Дипломом лауреата обласного фестивалю, книжковим подарунком та настільною інтелектуальною грою. Щороку в обласній універсальній науковій бібліотецы проводиться фестиваль"Бібліотечна палітра Херсонщини», в рамках якого проходить обласний конкурс «Кращі інноваційні ідеї». Тут свої роботи вже презентували позаторік і торік Каїрська та Новоолешківська сільські бібліотеки, а вчора, 26 вересня, захищала на конкурсі роботу бібліотекар II категорії районної центральної бібліотеки Ольга Володимирівна Жигун.
- Що побажаєте колегам напередодні свята?
- Мої любі колеги і ті, хто перебуває на заслуженому відпочинку! Зичу вам невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх задумів. Хай підтримують рідні, розуміють колеги, оминають негаразди, а доля збагачує мудрістю, енергією, міцним здоров'ям і радістю сьогодення!

Цікавилася Ярослава Германюк // Сільські новини. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.3.

Нагороди

24 вересня на нараді-семінарі для працівників бібліотечних установ за сумлінне служіння бібліотечній справі грамотою голови районної ради та голови районної державної адміністрації нагороджено Чабан Ольгу

Бібліотекар Н.М.Ковалик, с.Каїри

Петрівну, завідувачку Ольгинської сільської бібліотеки, грамотами директора КУ ГРЦБ - Рак Людмилу Андріївну, бібліотекаря Марийської сільської бібліотеки, Чміль Тетяну Вікторівну, бібліотекаря Козаче-Лагерської сільської бібліотеки, Ботвинюк Валентину Кирилівну, бібліотекаря Новоблаговіщенської сільської бібліотеки.
За постійну, плідну співпрацю з бібліотечною установою, особистий внесок у розвиток інформаційної та читацької культури населення оголошено подяки директора КУ ГРЦБ сільським головам: Гацу Василю Михайловичу (Козаче-Лагерська сільська рада), Тарасенку Анатолію Івановичу (Каїрська сільська рада), Тахасюк Ларисі Михайлівні (Заводівська сільська рада).

// Сільські новини. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.3.

Цікава професія

Професія бібліотекаря цікава тим, що постійно перебуваєш в оточенні, хай і мовчазних, та мудрих і вірних друзів - книг, Щодня знайомиш Із ними все нових читачів, дорослих і дітей. Завдяки цьому все більше людей долучається до читання, знаходячи своїх авторів, улюблених героїв, а відтак зрозумілішими стають і той світ, й епоха, в яких живуть літературні герої, їх вчинки, звички, якими, бува, захоплюєшся чи навпаки, не сприймаєш.
Двадцять чотири роки мого життя були тісно поєднані з книгозбірнею справою, бо ж за фахом - бібліотекар масових бібліотек. Як молодий спеціаліст розпочинала свою трудову стежину в рідному для мене Закарпатті, опісля, переїхавши на Херсонщину, 18 років віддала шкільній бібліотеці, що в Червоній Поляні.
Пригадую 50-ті - 60-ті роки минулого століття. Тоді ми, сільські бібліотекарі, проводили зустрічі з робітниками, колгоспниками безпосередньо на їхніх робочих місцях в обідню перерву. Бували й у райвійськкоматі, де знайомили з періодичними виданнями та цікавинками літератури призовників. Дуже раді були бачити нас у медичних закладах: там розмови про книгу мали особливий тон, а зустрічі з працієнтами були теплими, змістовними,
Мені до душі була така форма бібліотечної роботи. Читки-бесіди, огляди літератури, газет та журналів перепліталися з оповідками-історіями з особистого життя слухачів, із життя села. Згодом багато хто з них ставав читачами бібліотеки. І я не раз була свідком того, як їхнє життя змінювалося на краще в духовному і професійному плані. Про це розповідали й читачі, дякували за поради у виборі книг. Я дуже цінувала (та й тепер ціную) таку довіру людей, бо на власному прикладі не раз мала змогу переконатися, що праця бібліотекаря не є намарною.
І тоді, і тепер бібліотека - це не просто приміщення, в якому зберігаються книги, заклад, що видає їх для читачів. Тут кожний знайде для себе потрібну літературу, часопис. А допоможуть у цьому, крім каталогів, картотек, покажчиків літератури та рекомендаційних списків, книжкові виставки, вікторини... Бібліотекарі організовують читацькі конференції, літературні вечори, години поезії, цікаві зустрічі з письменниками. Все це задля того, щоб ознайомити читачів з новинками літератури, допомогти їм обрати потрібну книгу, повніше розкрити книжковий фонд.
Та час не стоїть на місці: сучасні технології в галузі інформації постійно вдосконалюються й читати друковану книгу не актуально, як стверджує більшість молодих людей. Адже нині в ІнтернетІ можна знайти відповідь на будь-яке питання, відгук чи рецензію на потрібну книгу.
Та це не зовсім так. Як на мене, ніщо не порівняти з читанням звичайної, знайомої нам із дитинства, книги: чи то художня література, чи науково-популярна. Людині завжди цікаво погортати сторінки, відчути їх шелестіння, неповторний дух книги.
...У бібліотечній залі тихо, На полицях - шеренги книг стоять собі сумирно. Та в кожній із них свій дивовижний світ минулих чи майбутніх літ. Тож вибирай собі, читачу, книгу до душі, для дум своїх найкращу -прозу чи вірші.

Олена Сержанюк // Сільські новини. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.3.

Новий ігровий майданчик і сучасну бібліотеку відкрито в Каїрах

Голова райради В. Шарко, перший заступник голови райдержадміністрації Д. Ляхно взяли участь у відкритті нового ігрового майданчика та сучасної бібліотеки в селі Каїрах, що відбулося минулої п'ятниці.
У вітальному слові голова Каїрської сільської ради А. Тарасенко зазначив, що одним з пріоритетних завдань для нього і депутатського корпусу є покращення об'єктів соціально-культурного призначення. Сучасні гойдалки, казкові будиночки для малечі, безпечність та зручність розташування дитячого ігрового майданчика - це стало доступне для кожного маленького мешканця села. Встановлення ігрового майданчика, а також відкриття бібліотеки сучасного зразка, дає змогу всім мешканцям села Каїр гарно проводити дозвілля у спілкуванні з дітьми і та за читанням улюбленої літератури.
В оновленому приміщенні сільської бібліотеки виконано ремонт, замінено вікна на енергозберігальні, закуплено меблі для книжкового фонду, встановлено зручний стіл і м'які сидіння. Керівництво сільради теж планує закупити комп'ютери та під'єднати їх до мережі Інтернет.
«Сьогодні ми оголошуємо про початок акції «Посади сімейне деревце», в рамках якої кожна сім'я посадить саджанці липи, голубих ялинок, клена, платана та горобини в парку поблизу ігрового майданчика, - сказав А. Тарасенко. - Сільська рада вже закупила саджанці на 3 тисячі гривень. Спільна праця з саджання дерев виховає у молодого покоління повагу до природи».
Гості свята привітали представників громади села Каїр із визначною подією, відзначили плідну роботу керівництва сільської ради, й побажали подальшого розвитку.
Гарним доповненням до відкриття нового ігрового майданчика став подарунок районної державної адміністрації та районної ради - набір спортивних м'ячів для гри у волейбол і баскетбол.

Ольга Гарафонова, світлини автора // Сільські новини. – 2013. – №36 (06 верес.). – С.1.

Бібліотечні заходи

До святкових дат України працівники районної центральної бібліотеки, бібліотеки для дітей (зав. Н. Кравченко) та краєзнавчого музею (зав. О. Ташкінова) з 19 по 24 серпня провели низку заходів, на яких побувало майже 300 осіб. Протягом тижня пройшли екскурсії в районному краєзнавчому музеї та етнографічному музеї «Світлиця баби Даші», працювали книжкові виставки «Для мене в світі ти одна, моя чарівна Україно!», «Херсонщино! Краю мій, ти частка Батьківщини», «Україна: від минулого до сьогодення» (на світлині), їх відвідали користувачі бібліотеки, трудові колективи селища та учні горностаївських загальноосвітніх шкіл. Тут було представлено науково-популярну, історичну, художню літературу, що стосувалася державотворення тощо. Під час екскурсій проведено інформаційні години, правові діалоги, історичні подорожі.

Любов Лонська, директор КУ «Горностаївська районна центральна бібліотека» // Сільські новини. – 2013. – №36 (06 верес.). – С.3.

Ольгинські умільці

ПІСНЯ... Що може з нею зрівнятися? Вона пробуджує найкращі почуття людини, надихає на добрі справи.
І саме пісня, український фольклор, об'єднує людей, обдарованих талантом співу, яким не байдужа доля свого села як малої Батьківщини. Як приклад - наш фольклорний колектив «Жайвір», засновник якого Володимир Петрович Мілько.
1 жовтня 2012 року колектив відзначив першу річницю. Та можна сказати, що за цей час зроблено немало. Всі свята відбуваються за участю ансамблю «Жайвір». Подяка для самодіяльних митців - шквал оплесків, море задоволення, неповторні емоції та чудовий настрій односельців.
Згодом були створені ще два колективи - чоловічий ансамбль «Сокіл», жіночий - «Любисток».
З виїзними концертами учасники ансамблю побували в селах Червоноблагодатному, Марийському, Козачих Лагерях, де їм люди щиро дякували. Брали участь й у районних оглядах художньої самодіяльності та святкуваннях Дня Незалежності України.
Торік за участь у VII обласному фестивалі воєнно-патріотичної пісні «Опалені війною» ансамбль «Сокіл» отримав диплом, ансамбль «Жайвір» - грамоту, а від обласної організації Партії регіонів -грошову винагороду. На зароблене пошили сценічні костюми.
Усе це свідчить про невтомну працю, ініціативу, наполегливість, прагнення аматорів сцени, яких наставляє вправний керівник, рухатися вперед.
Про нашого В. П. Мілька, напевне, можна написати книгу. Іноді дивуєшся: коли він усе встигає!.. Вже на пенсії, а його золоті руки весь час у роботі. І все до ладу.
Він талановитий художник і  композитор. Шедевром творчості Володимира Петровича є «Гімн села Ольгиного», приурочений 140 річниці нашого населеного пункту.
Вироби з дерева гуртка «Умілі руки», яким керує В. П. Мілько, неодноразово прикрашали виставки декоративно-ужиткового мистецтва. Еталоном їх є церква (на світлині).
І це ще не всі таланти майстра, в якого слово «хай буде» не проходить. Улюблене його словосполучення «вищий клас». Тож живе за принципом «вищий клас» і вимагає цього від учасників колективу - інакше не може й бути.
Заслуговує на найвищу пошану й захоплення вимога Володимира Петровича Мілька викладатися «наповну», що, безсумнівно, дає позитивний результат. Колектив, який нараховує 18 чоловік, і до складу якого входять працівники різних професій, пенсіонери та школярі, виріс і в творчому плані, порівнюючи з початком діяльності. А творчий доробок - це багато пісень ліричних, патріотичних та українського фольклору. Є в нас драматичний колектив, який виступає з інсценівками та уривками з українських п'єс.
Радіємо, що маємо здібних дітей. Приміром, наші юні поціновувачі художнього слова брали участь у II турі районного конкурсу читачів «Найкращий читач України», де вибороли 2 перших місця в різних категоріях. Це великий доробок, насамперед, батьків, учителів нашої школи. Адже діти -це наше майбутнє, і їх потрібно виховувати на прикладах доброти, взаємоповаги, любові до всього прекрасного. І саме цим прикладом є учні С. Рабинюк, Д. Табота, О. Невмивака, Я. Димарчук, Д. Бащук, О. Сидорук, К. Силюк, О. Циганок, В. Панченко, О. Вовк, А. Сидорук, А. Цуркан, В. Костогриз. Їх талантом і непередбачуваністю в творчості справді щиро захоплюєшся.
Свою розповідь хочу продовжити про обдаровану, талановиту жінку, яка має великий потенціал, попри те, що всьому цьому не вчилася, а просто має дар Божий та велике бажання творити прекрасне. Це Тетяна Михайлівна Корольова, яка не тільки любить співати, є учасником співочого ансамблю, а є справжньою художницею, вишивальницею, творить картини з використанням круп.
Роботи Тетяни Михайлівни милують око і нагадують справжню казку. Вони також неодноразово прикрашають виставки декоративно-ужиткового мистецтва.
Портрет Тараса Григоровича Шевченка майстриня спочатку гарно намалювала, потім виклала його з крупи рису, пшона, гречки і прикрасила листям з дерев. Цей витвір мистецтва Тетяна Михайлівна подарувала нашій бібліотеці, і портрет Шевченка -це неоціненне, що має фонд бібліотеки.
Сьогодні, можна сказати, нелегкі часи для нашої країни, адже становлення на новий шлях - це тривалий і тяжкий процес. Але ми віримо, що саме наші люди, невтомно працьовиті, обдаровані, цілеспрямовані виведуть нашу країну на новий, вищий рівень.
А колективам художньої самодіяльності Будинку культури села Ольгиного та людям нашого краю хочеться побажати здоров'я і віри на многіїліта, натхнення і творчих успіхів.

Ольга Чабан, завідувачка Ольгинськоі сільської бібліотеки // Сільські новини. – 2013. – №34 (23 серп.). – С.1, 4.

Знайомство з державотворенням

У Горностаївській центральній бібліотеці пройшла відкрита інформаційна година «Християнство - історія і сучасність» (на світлині ліворуч), - про це повідомила головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Вікторія Євдокимова.
Працівники бібліотеки присвятили цей захід 1025-літтю Хрещення Київської Русі. Учасники згадали історичні події та висловили думку, що прийняття 988 року Християнства стало знаковою подією в історії державотворення слов'янських народів. Разом з тим присутні підтримали ініціативи Президента України Віктора Януковича, який під час зустрічі з керівниками церков і релігійних організацій сказав, що відзначати 1025-літній ювілей запровадження християнства, як державної релігії України-Русі мусимо не лише як свято християн, але і як свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, як запоруку демократичної модернізації українського суспільства.
В. о. директора центральної бібліотеки Галина Миронець ознайомила учасників заходу з виставкою документальної літератури «Духовний шлях Київської Русі», приуроченою історичним подіям становлення української державності. Ця виставка три¬ватиме до вересня й ознайомитися з нею мають змогу всі бажаючі.
На завершення інформаційної години учасники заходу переглянули кінофільм «І буде Русь».

Сторінку підготували Любов Рудя та Ольга Гарафонова // Сільські новини. – 2013. – №30 (26 лип.). – С.4.

Бібліотечні заходи

До Дня пам'яті, приуроченого початку Великої Вітчизняної війни, бібліотекарі Горностаївської районної центральної бібліотеки організували для дітей 5-7 класів оздоровчого табору «Сонечко» Горностаївської ЗОШ № 1 ім. Героя Радянського Союзу Цвіка С. С. (керівники Н. О. Тригубенко, О. А. Тригубенко) мобільну книжкову виставку «Дорогами війни, дорогами безсмертя» та годину мужності «Тут людська пролита кров: сторінками історії Великої Вітчизняної війни». Ведучі уроку нагадали школярам, що 22 червня, коли розпочалася Велика Вітчизняна, схиляються в скорботі державні прапори, щоб вшанувати пам'ять загиблих. Йшлося про історичні факти початку війни із позиції сучасності, про книги, в яких описані події ранку 22 червня 1945 року.
Із 20 по 28 червня, з нагоди відзначення 17 річниці Конституції України, вихованці оздоровчих таборів району побували на екскурсії в районному краєзнавчому музеї та етнографічному музеї «Світлиця баби Даші» (завідувачка О. М. Ташкінова, на світлині), де оглянули виставки тематичних матеріалів та вироби народних майстрів.
Упродовж цього часу в районній центральній та дитячій бібліотеках працювала виставка-вікторина «Конституція України - символ незалежної держави», книжкова виставка «Молодь і право: що потрібно знати?», історичний екскурс «Квітуча, славна Україно, ти наша ненька золота».
В оздоровчому таборі «Сонечко» для школярів сьомих класів проведено правовий брейн-ринг «Вчимося жити по закону», спрямований на ознайомлення дітей із Основним Законом України, правами людини і дитини зокрема. Учасники заходу правильно відповіли на 46 із 50 завдань, цікаво й безпосередньо міркували з різноманітних правових питань, тож зустріч минула змістовно і щиро.

Любов Лонська, директор районної центральної бібліотеки // Сільські новини. – 2013. – №27 (05 лип.). – С.4.

Презентація книг

У районній центральній бібліотеці відбулася презентація нових україномовних книг, що надійшли до фонду з обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара за наказом Міністерства культури України "Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнееення фондів публічних бібліотек". На район отримано 658 примірників, із них 467 передано на сільські бібліотеки, 53 - районній дитячій бібліотеці та 138 - районній центральній бібліотеці. З-поміж книг є науково-популярні видання про життя та діяльність Панаса Мирного, Олександра Довженко, Богдана Хмельницького і його синів Тиміша та Юрія, Івана Котляревського, Григорія Сковороди, Тараса Шевченкка, Івана Франка, Лесі Українки, Івана Виговського, Григорія Квітки-Основ'яненка, Михайла Коцюбинського, Ольги Кобилянської, Дем'яна Многогрішного, Петра Дорошенка, Івана Мазепи, Івана Виговського; збірки про історію українського козацьва, українську міфологію,  масонський рух в Україні  тощо.
Є художня література: Марина та Сергій Дяченки - лауреати багатьох літературних премій у галузі фантастики; Стіґ Ларссон - шведський письменник і журналіст, автор трилогії «Міленіум» про детектива-журналіста Мікаеля Блумквіста і дівчину- хакера Лісбет Саландер; Валерій Войтович «Українська міфологія», яка отримала І місце в рейтингу «Книжка року -2003» у номінації «Обрії»; Омар Хаям «Рубаї», розрахована на широкий загал читачів та ознайомлення молоді з з творчістю геніального східного поета-філософа, та інші видання.
На презентації, що підготували та провели бібліотекарі Галина Миронець та Ольга Жигун, були члени клубу «Книго ман» (на світлині), які поділилися враженнями про нові видання та висловили побажання, щоб такі презентації відбулися і в навчальних закладах.
На зустрічі була й презентація збірки доцента кафедри української літератури Херсонського державного університету, кандидата філологічних наук, поета, літературознавця Василя Загороднюка «Формула Сократа». Книга надійшла до нас із обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова в рамках проекту «Книга мандрує Херсонщиною» та перебувала в районній бібліотеці з 14 по 27 лютого, а далі помандрувала до Великої Лепетихи. Бібліотекарі ознайомили присутніх із збіркою віршів херсонського автора, наша постійна читачка колишній педагог Наталія Карпуша цікаво проаналізувала прочитані вірші й поділилася враженнями в «альбомчику відгуків про книгу». Загалом за час перебування в читальній залі з книгою ознайомилося понад 50 читачів.
Запрошуємо всіх завітати до нашої бібліотеки на зустріч з новими книгами!

Любов Лонська, директор КУ "Горностаївська районна центральна бібліотека" // Сільські новини. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.4.

У духовній світлиці району

Попри те, що комп'ютери мають лише Горностаївська районна центральна бібліотека (директор Любов Лонська), рвйонна дитяча бібліотека (зав. Наталія Кравченко) та 2013 року - Заводівська сільська бібліотека (зав. Тамара Татаринова), бібліотеки району задовольняють інформаційні потреби користувачів, є центром інформації, соціально-психологічної підтримки найменш захищених верств населення. Постійно виконують краєзнавчу роботу Новоолешківська (зав. Тамара Кондратюк), Дубівська (зав. Раїса Ковалик) та Марийська (зав. Людмила Рак) сільські бібліотеки.
Наразі проблемне питання під'єднання сільських бібліотек до мережі Інтернет, але зрушення в цьому питанні є: у Каїрській сільській бібліотеці (зав. Наталія Коваленко) розпочато ремонт приміщення, по закінченні якого планується встановлення комп'ютерного, мультимедійного обладнання загалом на 100 тис. грн.
До користування бібліотеками району 2012 року залучено 9,6 тис. користувачів, із них 2,5 тис. дітей 1,6 тис. юнацтва. Поповнено книжковий фонд на 19,5 тис. грн. Усе це завдяки натхненній та відданії праці кращих бібліотекарів району. Наталії Кравченко, Наталії Тополь, Галини Миронець (Горностаївка), Наталії Шпоньки (Велика Благовіщенка), Таміли Степанівої (Костянтинівка), Галини Михайлюк (Славне), Тамари Кондратюк (Нові Олешки).

Вікторія Афанасьєва,  начальник відділу культу і туризму райдержадміністрації // Сільські новини. – 2013. – №13 (29 берез.). – С.6.

Найкращий читач

Традиційно в районній бібліотеці для дітей щорічно відбувається Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач року», де зустрічаються найактивніші читачі 6-7 класів та їхні улюблені герої.
12 березня під час другого етапу конкурсу в залі районної бібліотеки для дітей між собою змагалися 10 учнів, переможців першого етапу. Свято минуло в теплій, дружній атмосфері, де, крім конкурсантів, були й бібліотекарі сільських філій району. Діти розповідали про улюблене позакласне чтиво та літературних героїв, представляли свої читацькі щоденники, показали результати загальної ерудиції, знання творів української та зарубіжної літератури та виявили неабияку фантазію й творчі здібності в оформленні та баченні своїх читацьких уподобань.
Найкращих читачів компетентне журі обирало за вмінням висловити власну думку, творчим підходом та інтерпретацією однієї з прочитаних книг. Двома переможцями II етапу конкурсу стали учениці Ольгинської ЗОШ Ольга Вовк та Вікторія Панченко, які продовжать боротьбу за головний приз, взявши участь у III етапі, що відбудеться в Херсонській обласній бібліотеці для дітей. Вони нагороджені грамотою райвідділу культури і туризму та сучасними енциклопедіями. Решті учасникам оголошено подяки.

Наталія Кравченко, завідувачка районної бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2013. – №13 (29 берез.). – С.7.

Шевченківський березень     

Із 1918 року вшанування пам 'яті великого Кобзаря 9 березня стало в нашій країні щорічним і всенародним. Втім, не лише в Україні Т. Г. Шевченка згадують і шанують. Про світову славу поета свідчать пам'ятники, встановлені в різних містах. Його твори перекладені багатьма мовами. Тож, за рішенням ЮНЕСКО, ювілеї Т. Г. Шевченка відзначаються в усіх державах світу.

Літературна вікторина

Горностаївка також у ці березневі дні вшановує пам'ять величного поета, прозаїка, художника. 6 березня в рамках Шевченківського тижня бібліотекарем районної центральної бібліотеки О.В. Жи-гун, на базі Горностаївської ЗОШ № 1 ім. Героя Радянського Союзу С. С. Цвіка, було проведено літературну вікторину «Життя і творчість Т. Г. Шевченка», в якій взяли участь учні 9-А та 9-Б класів.
Вікторина складалася з різноманітних питань про життя, творчість та захоплення письменника. Це була чудова нагода для учнів перевірити свої знання. Діти залюбки відповідали на дібрані та цілком несподівані запитання, які таки змусили їх подумати, пригадати та дізнатися навіть дещо нове для себе про Кобзаря; залюбки роздивлялися та перечитували книги з виставки «Шевченкова дорога у юність», цікаво й продумано подані Г. В. Миронець. Вікторина проходила жваво та невимушено. Кожен міг висловитися й розповісти свої враження від почутого та прочитаного.
Під час заходу було визначено найкращих знавців життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка. Переможцями вікторини стали: з учнів 9-А класу -Антон Мітін, Віталій Серюга, Андрій Пєшков, а з учнів 9-Б класу - Євгенія Мах-нюк, Денис Родинко, Світлана Самойлен-ко. Лунали вірші Шевченка, уривки з поем «Гайдамаки», «Наймичка», «Сон», «Кате-рина», балади «Причинна» тощо. Най¬кращими читцями визнано Тетяну Пастухову, Оксану Струмецьку, Катерину Плаксу, Інну Пендак, Вікторію Магдич і Світлану Самойленко.
Учні, крім задоволення, отримали ще й солодкі подарунки. Організатори ж відзначили, що учнівська молодь певною мірою цікавиться творчістю Кобзаря.

Підготувала Анна Музиченко // Сільські новини. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.2.
На світлині: учасники вікторини з учителькою української мови та літератури Л. В. Маринкою

Зимова казка в районній бібліотеці для дітей

До новорічних свят відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів районної бібліотеки перетворився для дітей на чарівний палац. У ньому вони мали змогу ознайомитися з оригінальною книжковою вистав-кою-поробкою «Нам свята веселі зима принесла», на якій представлено різнопланову літературу для малечі. Прикраса виставки - вироби Аліни Желепи, молодого, перспективного бібліотекаря дитячої книгозбірні. Головною красунею нинішніх свят стала новорічна ялинка. Для всіх користувачів бібліотеки - це приємний сюрприз.
До районної бібліотеки для дітей новорічні свята прийшли зі святом Святого Миколая. Всі читачі, які завітали того дня до бібліотеки, отримали гарний настрій від цікавих, змістовних заходів. Це година цікавих повідомлень «Миколай, Миколай! Подарунки роздай!», народознавчий калейдоскоп «Зима прийшла з дарами, з добрими святами».
Новорічний казковий настрій створили працівники бібліотеки для учнів 2-А класу Горностаївської ЗОШ № 1. Для них було проведено новорічний музично-поетичний калейдоскоп. Діти вітали бібліотекарів щедрівками, а ведучі Ксенія Чеусова та Катерина Доценко, учениці 6-А класу, розповіли малятам про історію виникнення свята Нового року. Розповіли легенди про те, чому ялинка стала новорічним деревом, звідки пішов звичай прикрашати ялинку.
Звучав дзвінкий сміх, лунали пісні у виконанні дітей. Малята охоче брали участь у новорічній вікторині та читали вірші, кружляли з ведучими в новорічному танку навколо ялинки, а на кінець заходу бібліотекарі частували дітей солодощами.
Радісно й цікаво пройшло свято. Безперечно, талановиті діти принесли море задоволення собі, працівникам дитячої бібліотеки та їхньому класоводу Ніні Сергіївні Костюк.

Наталя Кравченко, завідувачка районної дитячої бібліотеки // Сільські новини. – 2013. – №4 (25 січ.). – С.4.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930