за 2014 рік

Сергей Цыгипа: день за днем

В Нововоронцовке прошла встреча с ветеранами-библиотекарями и работниками культуры. Кому интересно услышать песни на мои тексты в исполнении автора музыки, моего друга и сослуживца по ГСВГ (группа советских войск в Германии), а на сегодняшний день жителя Донбасса - Артёмовска - смотрите видеоподборку.
Кстати, на встрече я позиционировался как писатель и поэт, а не кандидат в нардепы, поэтому сельским библиотекам подарил свои книги - "Байки $мутногоVремени" и "Каховский плацдарм: Блокнот интеллектуального анархиста"

// Таврійські вісті. – 2014. – №42 (17 жовт.). – С.7.

Шановні ветерани, праціники та користувачі бібліотек району!

Від імені районної державної адміністрації та районної ради сердечна вітаємо з Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва - всіх, хто присвятив себе благородній справі - зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу.
Культурні досягнення та традиції - це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку і шанування своїх видатних земляків може стати для нас не тільки приводом для пишання, але й запорукою подальшого культурного розвитку та творчої наснаги.
Щиро вдячні працівникам будинків культури та клубних установ, бібліотек, учасникам аматорських колективів за сумлінну працю, безперервний творчий пошук, за вагомі духовні здобутки.
Хай щастить Вам усім у творчості і особистому житті. Зі святом!

Василь Тітарєнко, Станіслав Басараб, голова районної голова районної державної адміністрації ради // Вісті. – 2014. – №45 (07 листоп.). – С.1.

"Сповідь, напоєна любов'ю до рідного краю"

«Він прийшов у кіно вже будучи художником. А художники споконвіку все шукають нових засобів передати не лише статику, але й рух. Нове мистецтво кіно відкривало для цього безмежні можливості».
19 вересня 2014 року в приміщені КУ «Нововоронцовський районний Будинок культури» відбувся захід «Сповідь, напоєна любов'ю до рідного краю», присвячений творчості художника, письменника, сценариста, режисера та новатора українського кіно О.П. Довженка, якому у вересні цього року виповнилося 120 років з дня народження.
На заході були присутні: учасники літературного об'єднання «Пам'ять», представники районної ветеранської організації, учні 11 класів Нововоронцовської загальноосвітньої школи №1, директор районного краєзнавчого музею Валентина Тартиця, читачі районної бібліотеки,  колишній директор ЗОШ № 1 Михайло Романишин з дружиною Валентиною Романишиною.
Працівниками КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» була підготовлена книжкова виставка під назвою «Тільки чисте золото правди» - яку презентувала бібліотекар КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» Любов Лукіна.
«На вкраїнськім, вселюдськім полі Український іде да Вінчі...» - так писав про Довженка Андрій Малишко, немов відчуваючи його могутню ходу по планеті, «Митців такого рівня, як Олександр Довженкр, сьогочасна світова культура може назвати небагато», акцентував Олесь Гончар.
- ось такими словами звернулася Любов Миколаївна до присутніх на початку своєї презентації.
«Розпочну я краще писати новий сценарій про народ» - цими словами з щоденника Олександра Довженка і розпочався захід. Всі присутні із залюбки не тільки слухали прожиття кінорежисера - яке оповідали директор КУ «Нововоронцовський РБК» Абзедлімов Олексій та керівник народного клубу ветеранів «Осіннє золото» Валентина Саланська, а й дивилися про нього відео презентації і його фільми.
«Довженко» це не просто новатор, він є основоположником самобутнього жанру - кіноповість; який поєднав риси кіносценарію та повісті - розповідали глядачу оповідачі, за словами яких послідкували перенесені з екрану на театральні підмостки Довженкові повісті у виконанні молодого покоління драматичного аматорського театру «Душа» (керівник Олексій Абзелімов): «Незабутнє», «Повість полум'яних літ», «Україна в вогні», які під час презентації не залишили нікого байдужим із присутніх. Під час виступу молодих аматорів сцени, глядачі не тільки переживали кожну подію картин, а й жили разом з ними, разом перебували в атмосфері мистецтва Олександра Довженка.
Разом і дивилися уривки з його кіноробіт: «Земля», «Аероград», «Щоденник» - який супроводжувався театралізованою постановкою та піснею у виконанні Світлани Борисової.
Як завжди, постарій традиції оповідачами були розказані не тільки відомі події життя митця, а й невідомі його факти життєвої ниви, про першу дружину Варварву та їх сина, про соратницю, подругу, колегу, а також дружину Юлію Солнцеву.
В нашому житті Олександр Довженко назавжди залишиться людиною з багатогранним життям, великою творчою нивою та новатором сьогодення. В його серці завжди була мудрість, чесність та доброта. Він жив своєю батьківщиною, своєю землею.
Ви на екрані глибоко зорали Сьогодні нива колосом дзвенить Та з вами завжди, де б ми не бували Земля, де в перше світ цей відкривали Де тепло біле озеро яснить

Наш кор. // Вісті. – 2014. – №42 (17 жовт.). – С.5.

Працівники та користувачі бібліотек району!

Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні 30 вересня, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.
Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку - вічних пам'яток писемності, а її служителі - вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.
За своїм природним призначенням бібліотеки є потужним знаряддям демократії, гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального, духовного і естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
Від щирого серця вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек і бажаємо миру, міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння, підтримки.

Сектор культури Нововоронцовської райдержадміністрації. Профспілковий комітет працівників культури.КЗ  «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» // Вісті. – 2014. – №39 (26 верес.). – С.1.

Народе мій, до тебе я ще верну

Нещодавно в Нововоронцовській районній бібліотеці відбулось засідання клубу за інтересами «Пам'ять». Захід під назвою «Народе мій, до тебе я ще верну» був присвячений творчості поета Василя Стуса, борця за українське слово та незалежність України.
Захід розпочався відео роликом, на вірш поета «Осліпле листя», що супроводжувався голосом автора у записі. Далі життя та творчість автора було розкрито постановкою у виконанні Олексія Абзелімова (Василя Стус) та оповідачів Любові Лукіної та Людмили Гончарової.
Особливо вразив глядачів останній лист поета його сину Дмитру (що зіграв наймолодший учасник драматичного аматорського театру «Душа», та фрагмент побачення в вязниці зі своєю дружиною Валентиною (Світлана Сидорук керівник вокального гуртка будинку культури). А коли під час епізоду «Останні хвилини життя поета» почав лунати «другий» гімн України «Ой у лузі червона калина похилилась» (слова народні), то всі присутні не тільки слухали, а й підспівували. Під час заходу всі присутні могли ознайомитися з книжковою виставкою «Василь Стус: життя як творчість» яку підготувала Любов Миколаївна Лукіна - бібліотекар КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека».
Усі присутні не залишились байдужими до творчості пламенного поета-борця.

Наш кор. // Вісті. – 2014. – №33 (15 серп.). – С.2.

Херсонщина нас єднає

В приміщенні Нововоронцовської центральної районної бібліотеки протягом року бажаючі мають змогу знайомитися із книжковими виставками до 70-річчя утворення Херсонської області та до 70-річчя визволення області від німецько-фашистських загарбників.
Матеріали, представлені на експозиції «Херсонщина нас єднає», містять відомості про адміністративні і територіальні зміни на просторах сучасної Херсонської області, виникнення і зникнення населених пунктів, зміну їх назв, розкривають історію, традиції, звичаї нашого краю, розповідають про відомих земляків.
В історії існують дати до яких пам'ять повертає знову і знову. Така дата - визволення Херсонщини від німецьке - фашистських загарбників. Ми ніколи не забудемо тих, хто бився на фронтах Великої Вітчизняної війни, хто виніс роки окупації, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край, їм присвячена виставка «1941-1944 - роки відваги, мужності та слави».
Користувачі бібліотеки, переглядаючи літературу, перейма-ються почуттям відповідальності за майбутнє рідного краю.

Сектор культури // Вісті. – 2014. – №32 (08 серп.). – С.2.

Клуб "Пам'ять" згадав про Анну Ахматову

В культурному житті нашого селища відбулася ще одна цікава подія. Нововоронцовська центральна районна бібліотека гостинно відчинила двері для чергового засідання клубу за інтересами «Пам'ять» (керівник Валентина Саланська). «Жіноча надія - особливий стан душі», саме під таким гаслом члени клубу відзначили 125-ї річниці від Дня народження Анни Ахматової.
Життя та творчість поетеси вдало відображено у відєоролику, з якого і почалося культурне дійство. До присутніх вийшла поетеса, яку зіграла бібліотекар Любов Лукіна - яка повідала про дитинство та юність Анни Ахматової. Оповідачі Валентина Саланська та Олексій Абзелімов не тільки декламували вірші поетеси, а й повели всіх присутніх стежками її життя і творчості. Учасники Драматичного аматорського театру «Душа» {керівник Олексій Абзелімов) вдало відтворили події та невідомі факти з життя поетеси:
зустріч з Мариною Цвєтаєвою, Анною Герман, зародження поеми «Реквієм». Одну із головних ролей в маленькій постановці зіграла бібліотекар Людмила Белінська, яка вдало відтворила останні події життя Анни Ахматової, а присутні пережили ці хвилини разом з поетесою та наглядовою медсестрою, роль якої вдало зіграла Людмила Сокол, учасниця драматичного колективу «Смайл». Разом зі Світланою Борисовою, яка зіграла роль Анни Герман, глядачі пережили моментом її зустрічі з поетесою. А закінчився захід демонстрацією відео ролику про співачку, який супроводжувався піснею «Мы эхо друг друга», що вдало виконала Світлана. Не залишився поза увагою виступ студента херсонського учи¬лища культури Андрія філінцева, який декламу¬вав вірш поетеси.
Фінальним акордом став вірш «Последний  тост» у виконанні самої Ахматової, який прозвучав у заключному відєоролику.
Засідання закінчилось смачною дегустацією.

Наш кор. // Вісті. – 2014. – №31 (01 серп.). – С.6.

"Мамо, вічна і кохана!"

13 травня в приміщенні КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» віршем Дмитра Луценка «Материнська любов» розпочалося літературно - музичне свято «Мамо, вічна і кохана!» Його підготували до Дня матері працівники районної бібліотеки та  Будинку культури.
На заході були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Валерій Руденко, завідувач сектора культури районної державної адміністрації Людмила Ліновська, місцева поетеса Лідія Глєбова, заступник голови районної ветеранської організації Раїса Прилипко, учасники народного клубу «Осіннє золото», любительського об'єднання «Флора», жителі селища.
-Мати... Всього чотири літери, але вмістили в собі радість, і тугу, і хвилювання...» - зазначив у своєму  вітальному слові  Валерій  Руденко.   Його думку підтвердили своїми авторськими віршами Лідія Глєбова га Галина Береснєва. Валентина Саланська пригадала улюблений вірш своєї, на жаль уже покійної матусі «Мать» С.Острового і присвятила його усім матерям які відійшли у вічність. Окрасою заходу стали пісні у виконанні народного ансамблю  народної пісні «Джерела» та Світлани  Борисової. Також гості переглянули відеоролик "Мами очікують нанас" створений нак місцевому матеріалі.
Слово "мати"... Вічне і неповторне, як світ. Де б ми не були, щоб не робили, та завжди матуся освітлює наш шлях своїм ніжним серцем, відданим своїй дитині. Вона завжди поруч - і в дні важкі, і в дні на щастя щедрі.

Прес центр РДА // Вісті. – 2014. – №20 (16 трав.). – С.6.

Юні обирають майбутнє

24  квітня  поточного  року в Нововоронцовській  районній державній адміністрації відбувся профорієнтаційний захід: огляд-конкурс презентацій ТОП-5 професій. Метою проведення цього заходу є підведення підсумків II етапу обласного інноваційного проекту із профорієнтації  шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє", а тпакож розширеення знань учнівської молоді про світ професій, актуальні на ринку праці Херсонської області, запобігання молодіжному безробіттю, формування в учнів мотивації жити та працювати на Херсонщині.
У заході взяли участь 10 учнів загальноосвітніх шкіл №1 та №2 -  учасників Нововоронцовської команди «ПрофіСтарт», які змагалися за право представляти селище Нововоронцовка на обласному огляді презентацій ТОП-5 професій району у місті Херсон
Оцінювала виступи команд Рада у складі: заступника голови районної державної адміністрації Н.Ю.Литовченко, директора районного центру зайнятості Н.І. Терно, начальника відділу освіти,  молоді та спорту Нововоронцовської РДА Т.М.Фоменко, директора КЗ «Ноиогюронцовська ЦРБ» В.В.Зайченко та в.о. редактора районної газети "Вісті" І.В.Кошарської.
Переможцями конкурсу були визнані - учні 9-А класу загальноосвітньої школи №1 Вікторія Бриж та Ілля Ломакін, які презентували професію «тренер» та будуть представляти Нововоронцовщину на обласному огляді презентацій ТОП-5 професій району у місті Херсон.

Прес   - центр РДА // Вісті. – 2014. – №18 (02 трав.). – С.2.

Круглий стіл-зустріч з учасниками ліквідації та потерпілими від наслідків аварії на ЧАЕС

25 квітня 2014 року в бібліотеці районного будинку культури Нововоронцовського району проведено круглий стіл - зустріч з учасниками ліквідації та потерпілими від наслідків аварії на ЧАЕС. Захід проведений з метою вшанування пам'яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з нагоди 28-х роковин Чорнобильської катастрофи.
В заході взяли участь: голова районної державної адміністрації Василь Тітаренко, перший заступник голови райдержадміністрації Валерій Руденко, начальник управління соціального захисту населення Світлана Пічкуренко та інші.
В ході зустрічі обговорювались питання медичного забезпечення, оздоровлення,придбання ліків за пільговими рецептами, безкоштовного зубопротезування, санаторно-курортного лікування. На всі питання начальником управління   соціального захисту населення надано роз'яснення з соціальних питань та дотримання законодавства.
Районним відділом культури підготовлено показ документального фільму та книжкової виставки, присвячених Чорнобильським подіям 1986 року. Урочистості проведено у супроводі невеликого концерту присвяченому вшануванню пам'яті потерпілими від наслідків аварії на  ЧАЕС.

Управління соціального захисту населення та сектор культури районної державної адміністрації // Вісті. – 2014. – №18 (02 трав.). – С.2.

Якщо мрієш стати справжньою людиною - читай книги

14 березня 2014 року в приміщенні КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач 2014». На змагання прибули переможці відбіркового туру із Нововоронцовських загальноосвітніх шкіл та навколишніх сіл, у супроводі своїх наставників - бібліотекарів.
Учасники виконували тестові завдання і рекламували свої улюблені клиги прочитані поза шкільною програмою з використанням творчих елементів, театралізації га атрибутики. Усі діти з великою відповідальністю підійшли до виконання домашнього завдання кожен демонстрував свій талант та захоплення. Олена Нагімова, навіть, презентувала та подарувала районній бібліотеці власну книгу «Мій рідний край», Тетяну Швиденко читання надихнуло на створення власної пісні, яку вона виконала акапельно, Людмила Буклів доповнила свій рекламний виступ піснею англійською мовою, Пеп'як Вікторія акцентувала увагу на тому, що за мотивами улюбленої книги знято художній фільм і познайомила присутніх із піснею із нього, акомпануючи собі на гітарі. Інші учасники теж не відставали в демонстрації власних талантів та комп'ютерних презентацій, які супроводжували розповідь. Отож боротьба за перемогу була запекла. Все ж члени журі мусили обрати кращих. Звання «Кращий читач району 2014» здобули: Вискуб Владислава, (Нововоронцовська ЗОШ №2) серед учнів 6-х класів; Нагімова Олена, (с. Гаврилівка), обійшла інших семикласників; Буклів Людмила, (Нововоронцовська ЗОШ №2), набрала найбільшу кількість балів серед представників  8-х класів. Існує   вираз:   «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Людина яка любить і вміє читати - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі - книги... їх порівнюють із ріками, які напувають планету мудрістю. Ніщо не може порівняти з ними. Але, щоб зрозуміти твори своїх улюблених письменників, потрібно постійно працювати і не шкодувати на це ні часу, ні сил. Тому всі наші учасники усвідомили, що уміння вдумливо читати кожну книгу збагатить їхнє життя, зробить його більш цікавим і наповненим.
Закінчився II етап конкурсу,  переможців очікує обласне змагання само можна сказати: «Скажи мені, за звання найкращого. Організатори вдячні всім учасникам конкурсу, бібліотечним працівникам, які готували своїх читачів до цього конкурсу та нагадують, що дружба з книгою не закінчується ніколи, зали бібліотек завжди гостинно приймуть бажаючих і розкриють перед ними свої книжкові багатства.

Наш кор. // Вісті. –2014. – №12 (21 берез.). – С.2.

Проведено урочисті заходи з нагоди 25-ї річниці виведення військ з Афганістану - дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав

14 лютого 2014 року в селищі Нововоронцовка районною державною адміністрацією та районною організацією ветеранів Афганістану проведено урочисті заходи з нагоди 25-ї річниці виведення військ з Афганістану - Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав.
Заходи розпочато о дев'ятій годині змаганнями по стрільбі між воїнами- Інтернаціоналістами. Змагання проведено у тиру селища за сприянням районного комітету ТСОУ. Переможцям вручено грамоти від районного комітету Товариства сприяння обороні України.
Також в районному будинку культури була відкрита виставка літератури та музейних експонатів «Афганістан: братерство, мужність подвиг». Виставка організована районним краєзнавчим музеєм спільно з комунальним закладом «Нововоронцовська центральна районна бібліотека».
О десятій годині в актовому залі розпочались урочисті заходи, на які запрошено учасників бойових дій, сім'ї воїнів-інтернаціоналістїв, вдови, батьки загиблих, учнівська молодь, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій та релігійних конфесій.
На зібранні виступили: голова районної державної адміністрації Василь Федорнак, голова районної ради Станіслав Басараб, голова районної організації ветеранів Афганістану Дмитро Бабець. Пам'ять загиблих та померлих воїнів вшанували хвилиною мовчання.
Голова районної державної адміністрації разом із головою районної ради урочисто вручили воїнам-інтернацюналістам пам'ятні знаки: «25 лет вывода войск с Афганистана». Всього нагороджено 33 ветерана-інтернаціоналіста.
Також від райдержадміністрації, районної ради, обласної організації Української спілки воїнів Афганістану вручені почесні грамоти.
Урочиста частина супроводжувалась концертною програмою за участі аматорів районного будинку культури. В ході проведення заходу продемонстровано документальний відеоряд «Фрагменти бойових дій в Афганістані». По закінченню зібрання в центрі селища відбулося покладення квітів до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам.
В приміщенні «Свято-Миколаївського храму» української православної церкви протоієреєм Палагнюком Дмитром в присутності ветеранів- інтернаціоналістів та запрошених проведений молебень по загиблих у військових конфліктах та здравії живих.
Урочисті заходи проведено з метою вшанування пам'яті загиблих у військових конфліктах та виховання патріотичних поглядів у молоді.

Прес - центр РДА // Вісті. – 2014. – №8 (21 лют.). – С.2.

Майбутнє має той, хто пам'ять береже

Hічниця виведення радянських військ із Афганістану - подія, яка змушує вчергове замислитись над долею нашої країни і ]] народу, зробити висновки про місію кожного громадянина  нашої держави у розбудові мирного і стабільного майбуття.
Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, воїнів-інтернаціоналістів, воїнів-афганців, 13 лютого у Нововоронцовській ЗОШ №1 проведено годину мужності «Афган - ціна життя», яку підготували учні 7-их класів (Класні керівники О.В.Гасай, П.І.Андрусенко ) на чолі з педагогом-організатором Р.П.Жовтоног спільно з працівниками КЗ «Нововоронцовська центральна бібліотека» (директор В.В.Зайченко).
Почесними гостями заходу стали - заступник голови районного державної адміністрації Н.Ю. Литовченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Т.М.Фоменко.
Година мужності розпочалася виступом директора районного музею В.Д.Тартиці, яка у своїй розповіді повернула присутніх у той далекий 1979 рік, коли були введені радянські війська в Афганістан, познайомила з матеріалами виставки, у яку ввійшли експонати музейного фонду: фотографії воїнів-афганців нашого району, копії документів загиблого А.Г.Ігнатенк, навела сумну статистику бійців, які загинули та скалічені у цій жорстокій війні.
Учасники заходів декламували полум'яні поетичні рядки, присвячені життю та подвигу наших героїчних земляків, яка віддали своє життя в Афганістані -А.Г.!гнатенка та І.М.Ісаченка.
Учасники аматорського драматичного колективу «Душа» районного будинку культури під -керівництвом О.Л.Абзелімова; учениця 6-Б класу Катерина Вдовіченко та учень 10-А класу Олександр Ковтун підготували інсценівку «Дочка с папой говорит».
Були зачитані спогади мами Ігоря Ісаченка, вдови та доньки Любомира Саланського, які входять у видання «Афганець я!», що побачило світ у 2007 завдяки зусиллям Нововоронцовської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану.
Учениці 7-Б класу: К.Онишкевич, А.Заглинська, М.Сагайдак, О.Кобилко схвилювали до глибини душі присутніх, виконавши пісню «Слово» Мадіни Гургалієвої. Семикласники з цікавістю, затамувавши подих, переглянули відеоролик про воїнів-інтернацюналістів нашого району.
Спеціаліст  районної  центральної бібліотеки Н.В.Сисенко ознайомила присутніх з тематичною книжковою виставкою «Геройство. Біль. Дочасна сивина». Вона закликала учнів зберігати повагу до воїнів-інтернаціоналістів, що проявили мужність, стійкість, відвагу та героїзм.
Пісня «Ветерани» у виконанні хлопців-семикласників підкреслила, що воїни-афганці, як і ветерани Великої Вітчизняної війни, були є і залишаються справжніми воїнами, які завжди виконують  обов'язок перед Батьківщиною.
Заступник голови районно їдержавної адміністрації Н.Ю.Литовченко підкреслила значимість події, її надзвичайно потужний потенціал для патріотичного виховання підростаючого покоління, висловила   вдячність   організаторам   та   учасникам   заходу. Начальник відділу освіти  молоді та спорту Т.М.Фоменко, розповіла, як представники різних поколінь добре пам'ятають про те, як їхні однокласники та односельці повертались з Афганістану живими, яка це була радість для всіх, закликали завжди пам'ятати цю героїчну сторінку історії нашого народу.
То ж схилимо голови перед загиблими, пам'ятаймо ветеранів, тих хто пройшов через війну, тих для кого вона триває і досі.

Р.Жовтоног, педагог - організатор Нововоронцовської ЗОШ №1 І-ІІІ ступеня // Вісті. – 2014. – №8 (21 лют.). – С.7.

Вкраїна вітає, Тарасові квіти й віночок сплітає з його заповітів...

13 січня 2014 року в рамках реалізації в регіонах завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, працівниками дитячого відділу комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» відкрита постійно-діюча книжкова виставка «Земний уклін тобі, Кобзарю», якою було продовжено районний цикл виставок «Вкраїна вітає, Тарасові квіти й віночок сплітає з його заповітів».
Відкриваючи виставку перший заступник голови районної державної адміністрації Валерій Руденко відзначив: "Тарас Шевченко зумів у своїй творчості відобразити загальнолюдські мотиви, які роблять поета зрозумілим і дорогим для кожного, незалежно від його національності. Кожна нація вважала б за найбільшу для себе честь Назвати поета своїм".
Також головуючим зазначено, що Указом Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» в Україні 2014 рік проголошено Роком Тараса Шевченка.
Протягом дня в приміщенні центральної районної бібліотеки проводилися перегляди літературних творів, читались вірші поета, бібліотекарі знайомили читачів із значенням творчості поета, розповідали, як шанують його в наших домівках і в світі, закликали читати твори великого Кобзаря, намагались відкрити світлий образ поета-мислителя.
Із експозицією ознайомлено близько 150 відвідувачів бібліотеки.

// Вісті. – 2014. – №3 (16 січ.). – С.3.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930