за 2013 рік

Нас Україна поєднала

Одним із пріоритетних напрямків у діяльності бібліотек КУ «Каховська районна об'єднана бібліотека» є реалізація соціальних ініціатив Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин.
Організовано проведено народознавчу гру для дітей «У кожному краї свої звичаї» (Мар'янівська бібліотека), літературну вікторину за мотивами російських народних казок «Світ казок» (Коробківська бібліотека), годину толерантності «Багато націй є на світі, але ми всі - одна сім'я» (Сергіївська бібліотека). Маленькі читачі РДБ були запрошені у цікаву мандрівку «Мудрий світ скарбів казкових» за мотивами білоруських казок, Роздольненська бібліотека провела вікторину «Казки дружньої сім'ї», а читачі Коробківської бібліотеки взяли участь у пізнавальній грі «Свята народів світу». Проведено ряд заходів, метою яких є сприяння захисту конституційних прав та свобод людей різних національностей: круглий стіл «Молодь і закон» та «Україна на шляху до Європи» (районна бібліотека), година спілкування «Наша земля - наш спільний дім» (Мар'янівська бібліотека).
На сайті районної бібліотеки нещодавно відкрито краєзнавчий блог «Квітуй, зростай, Каховщино моя!», де користувачі можуть знайти інформацію про історію краю, літературні таланти Каховщини.

Любов Козел, завідувач Каховської районної бібліотеки для дітей // Каховська зоря. – 2013. – №46 (07 листоп.). – С.24.

З Днем мудрості прожитих років!

- під такою назвою в Любимівській селищній бібліотеці у співпраці з місцевим будинком культури пройшла година спілкування з людьми похилого віку.
Бібліотекарі Долько Л.П. І Парфьонова Л.В. не залишили без уваги й творчий колектив СБК «Любимівські співаночки», привітавши зі святом людей поважного віку - учасниць художньої самодіяльності Чорноус В.Г., Айзікову Н.А., Тельник В.О., Сєрову А.Л., Барабанкж З.В., Аістову Т.Г. та їхнього художнього керівника Сінокопа В.Г. Всім побажали міцного здоров'я, щастя, добробуту, щоб їхні серця завжди були зігріті любов'ю й теплом рідних.
Хоч «літа повернули на осінь», вони знаходять час поспівати пісні, відвідати бібліотеку, а то ще й розповісти щось із прочитаного, до чого привчають і своїх онуків і правнуків.
їхнє активне життя, досвід, мудрість, оптимізм є прикладом для мо¬лодого, підростаючого покоління.

Л.Долько, завідувач Любимівської селищної бібліотеки // Каховська зоря. – 2013. – №43 (17 жовт.). – С.6.

«Бібліотечна палітра Херсонщины»

- таку назву мав 4-й обласний фестиваль сільських бібліотек, який відбувся 26 вересня з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у приміщенні Херсонської обласної бібліотеки ім. О.Гончара.
Родзинкою фестивалю стала презентаційна програма «Інноваційний майданчик», в якій взяли участь 8 кращих бібліотек Херсонщини. Представлені учасниками проекти оцінювала незалежна група експертів. Каховщина представила проект Мар'янІвської сільської бібліотеки «Бібліотечна школа молодих мам» і була визнана переможцем, отримала диплом та цінні подарунки.
В рамках фестивалю було підбито підсумки конкурсів, які проводило протягом року Херсонське обласне бібліотечне товариство: «Лідер бібліотечної інноватики», «Згуртовуємо місцеві громади». І тут каховчани теж здобули перемогу. У конкурсі «Лідер бібліотечної інноватики» переможцем стала бібліотекар Роздольненської сільської бібліотеки Н.Мітяєва. На фестивалі кожен мав змогу поспілкуватися з колегами та обмінятися креативними ідеями.

// Каховська зоря. – 2013. – №42 (10 жовт.). – С.4.

Акція «Запроси в бібліотеку друга»

В Каховській районній бібліотеці імені М.Братана розпочалася акція «Запроси в бібліотеку друга». Мета її - за допомогою постійних користувачів залучати до бібліотеки як юнацтво, так і людей різних вікових категорій, де вони можуть отримати послуги:
- безкоштовне користування Інтернатом, скайпом, електронною поштою, копіювання та сканування документів;
- навчання комп'ютерної грамотності;
- участь у клубах за інтересами (літературний клуб "Свічадо», жіночий клуб «Мальви»);
- бібліотечно-бібліографічне обслуговування.
Під час акції 4 вересня до бібліотеки завітали учні 10 класу ЗОШ №5. У формі бібліотечного квесту присутні познайомилися з історією бібліотеки, вулиць міста Каховка, пам'яток та визначних місць, з новітніми інформаційними послугами, які пропонує наша бібліотека завдяки перемозі в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», організованого програмою «Бібліоміст». Про цей захід 10 клас дізнався від своєї однокласниці талановитої дівчини Анастасії Борути, учасниці обласного юнацького фестивалю "Відкрий свою книгу», де вона посіла II місце у літературному слемі.
Отримайте і ви свій шанс «живого» спілкування та цікавого дозвілля. Приходьте до бібліотеки!

// Каховська зоря. – 2013. – №40 (26 верес.). – С.4.

Дитячі історії про найголовніше

Відповідно до Указу Президента України від 28 грудня 2012 року «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості» Міністерство культури України оголосило Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше», що стартував 1 червня.
Перший конкурс, обласний, проходив з 1 червня по 1 вересня.
І ось, нарешті, обласне журі конкурсу визначилось із переможцями. Приємно, що серед них - наші юні земляки.
У віковій категорії «Учні 1-4 класів» II місце посіла учениця 2 класу Каховської ЗОШ №1 Валерія Федоренко за книжку «Велика мрія»; у віковій категорії «Учні 5-8 класів» І місце в учня 8 класу Каховської СЗОШ №2 Дмитра Воробйова за книжку «В пам'яті і в серці».
Роботи переможців обласного туру вирушили до Києва, щоб позмагатися з творами учасників із інших областей і міст за всеукраїнську першість. Отже, чекаємо результатів II туру, який пройде з 2 вересня по 1 грудня, і бажаємо перемоги в ньому нашим юним землякам.

Любов Козел, зуступник директора КУ "Каховська районна об'єднана бібліотека ім. М.Братана"  // Каховська зоря. – 2013. – №39 (19 верес.). –С.3.

Канікули з книгою

Настала осінь, але нікому з дітей не хочеться розлучатися з літом. Знову й знов згадуються його найяскравіші епізоди: у районній та сільських бібліотеках підсумовують літні читання, підраховують здобуті у читацьких конкурсах перемоги та прочитані за канікули книги.
До уваги користувачів-дітей в бібліотеках були організовані книжкові виставки «Подорож з капітаном Врунгелем» та «Тисяча книжок і одне літо» (РДБ), «Літо з книгою - класне літо» (Сергіївська, Ч.Перекопська бібліотеки), «З книгою в літньому рюкзаку» (Роздольненська бібліотека), «Літні промінці на книжковій полиці» (Богданівська бібліотека), «Веселимось, читаємо, книжечку вітаємо» (Дудчинська, Мар'янівська бібліотеки).
Під час роботи літніх оздоровчих таборів у РДБ та сільських бібліотеках проводились різноманітні заходи для школярів. Кожного дня бібліотеки відвідували групи читачів різної категорії. Діти із задоволенням брали участь у вікторинах, конкурсах ерудитів, переглядали мультфільми, мандрували Україною. А ще самі придумували казки, проводили голосні читання, знайомилися з творчістю поетів Каховщини та періодичними виданнями для дітей, які передплачують бібліотеки.
Цікаво пройшли заходи: подорож-змагання «Літо кличе до бібліотеки» (РДБ), літературні лавочки під відкритим небом «Книга по колу» (РДБ), свято «Дітей усього світу об'єднують мрії» (Семенівська бібліотека), вікторина «Чарівний ланцюжок цікавих казок» (Сергіївська бібліотека), екологічна прогулянка «Цілющі скарби України» (Калинівська бібліотека), літературна гра «Нестайко-читайко» (Кам'янська бібліотека), свято «Подорож на планету здоров'я» (Роздольненська бібліотека), ігрова година «Виходь на сонечко» (Мар'янівська бібліотека), турнір ерудитів «В країні переплутаних уроків» (Богданівська бібліотека), гра-вікторина «Чи уважний ти читач» (Чорнянська бібліотека), гра-конкурс «З криниці народної мудрості» (Цукурівська бібліотека).
Переможцями районного конкурсу літніх читань 2013р. «Канікули з книгою» стали Тетяна Самотей та Дмитро Воробйов, учні 8 класу Каховської СЗОШ №2, Дмитро Терехов, учень 6 кл. СЗОШ №2, Катя Опанащенко, учениця 6 класу ЗОШ №5.

Власна інформація // Каховська зоря. – 2013. – №37 (05 верес.). – С.7.

Так тримати!

Такі слова хочеться сказати активним читачам Кам'янської сільської бібліотеки, яким не замінять цікавих книжок і любов до книги дива техніки, комп'ютери, електронні книги, бо вони насолоджуються читанням друкованих книг та періодичних видань. Це В.Я.Кулик, Л.К.Васильченко. Л.В.Лисенко, О.М.Стародумова, О.Є. Балабанов, Н.Я.Клименко, Л.І.Пулінець, П.О.Чабанова, І.Б.Ящук, В.Л.Ніколаєнко, В.Я.Ульяницька, А.М.Шилін, Л.І.Кулик і діти Женя Чабанова, Катя Клименко, Юля Осипова, Юлія Полінець, Ілля Марінов, Люба Ляшенко, Рома Меркулов, Даша Малишенко.
Від усієї душі хочеться побажати їм: «Читайте, читайте, читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали хоча б однієї сторінки з книги».

А.Ісаєва, бібліотекар с.Кам'янка // Каховська зоря. – 2013. – №30 (18 лип.). – С.4.

Зустрічі корисні і приємні

Позавчора у читальній залі Каховської районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» на тему «Конституція України - основний закон для влади і громадян». Його організували й провели працівники РБК ім. Фрунзе (ведуча Кароліна Медкова) і бібліотеки за активної участі Михайла Савченка, Ніни Сагайдак, Олексія Левченка, Людмили Гірич, Людмили Артюшкіної, Катерини Мельник, Любові Панаско та інших постійних читачів, а також сільських бібліотекарів. Було обговорено чимало актуальних питань: реформування медицини і медичне страхування, пенсійна реформа, розвиток культури на селі, працевлаштування та ін. В рамках «круглого столу» відбулася зустріч і спілкування з начальником відділу персоніфікованого обліку міського управління праці та соціального захисту населення Людмилою Хомич та народним депутатом України Михайлом Опанащенком, котрий відповів на запитання і провів особистий прийом громадян. Досягнуто домовленості, що наступна така зустріч відбудеться восени, тому каховчани мають змогу заздалегідь підготувати питання, що їх турбують, і подати М.Опанащенку для того, щоб народний депутат міг їх детально вивчити.
Учасники «круглого столу» мали змогу ознайомитися з виставкою робіт народної майстрині Луїзи Москаленко: вишиванками на християнську тему, присвяченими 1025-річчю хрещення Русі. А по завершенні відбулося засідання літературного клубу «Свічадо».

// Каховська зоря. – 2013. – №27 (27 черв.). – С.3.

Літо кличе до бібліотеки

Прихід літа - це буяння зелені і квітів, довгі теплі дні, щедрі й ласкаві до кожної травинки та кущика сонце і земля, пора здоров'я, відпочинку, ігор, засмаги...
Віднині вас, друзі, чекає багато сюрпризів, адже в районній бібліотеці для дітей розпочинається програма літніх читань «Канікули з книгою», яка принесе вам чимало незабутніх знайомств та цікавих подарунків. Бібліотека пропонує яскраві, веселі, цікаві, розумні й повчальні книжки - у нашій бібліотеці їх майже 40 тисяч. Тут кожен може переглянути нові цікаві журнали, пограти в шахи та шашки або й просто перепочити чи поспілкуватися з друзями, взяти участь у розважальних заходах, подивитися веселі мультики та фільми, відвідати Інтернет-центр.
Тож, у сяйві сонця, свіжої зелені трав, яскравій і духмяній строкатості квітів літніх канікул, хай знайдеться у вас місце для цікавої книги.
Ти залишився на канікулах у місті? Тобі сумно, бо друзі роз'їхалися? Не сумуй!
Приходь до бібліотеки і ми разом здійснимо подорож океаном книг!
Бери участь у конкурсних програмах, читай, малюй та вигравай призи!

Любов Козел, заступник директора по роботі з дітьми КУ «Каховська районна об'єднана бібліотека ім. М.Братана» // Каховська зоря. – 2013. – №25 (13 черв.). – С.24.

Наші у фіналі «Профістарту»

Протягом навчального року учасники проекту вивчали актуальні професії на ринку праці свого району, дізнавались, у якій сфері молоді кадри зможуть якнайповніше реалізуватися після навчання, які професії слід популяризувати, щоб розвивати економіку свого району.
У конкурсі організації та презентації навчально-тренінгових програм для учасників проекту «ПрофіСтарт» перше місце здобула Каховська районна бібліотека для дітей.
На фото: учасники проекту восьмикласники ЗОШ №1 та СЗОШ №2 Олександра Варава, Михайло Тур, Ірина Асауленко, Тамара Токолова, Вадим Залипаєв, Андрій Остапенко, Костя Чорнобай, Данило Наздрачов, Олексій Воропаєв.

// Каховська зоря. – 2013. – №24 (06 черв.). – С.24.

"Каховський район. У полум'ї війни"

- так називався історичний екскурс, проведений для дев'ятикласників Каховської ЗОШ №1 районною бібліотекою разом із Будинком культури ім. Фрунзе в рамках заходів, присвячених 90-річчю утворення Каховського району. Учасники Великої Вітчизняної війни Георгій Костяков і Федір Ткаченко поділилися спогадами про війну та дали свої настанови молодому поколінню. Краєзнавець Вадим Шевченко розповів про події на території Каховського району в ті вогнені роки. Член літературного клубу "Свічадо" Олександра Григоренко прочитала свої вірші, присвячені загиблим воїнам. Солістка Будинку культури Л.Артюшкіна привітала учасників заходу піснею "Случайный вальс", а бібліотекар Валентина Птиця познайомила з виставкою літератури, присвяченої трагічним і героїчним воєнним подіям на території нашого краю.

Фото Ірини Сошнікової // Каховська зоря. – 2013. – №22 (23 трав.). – С.8.

Мистецтво рідного краю

Народні умільці - незмінні учасники культурних заходів. Не виняток - і творчий звіт аматорських колективів Каховського району «Мистецтво рідного села». Цього дня на "вулицях" імпровізованого містечка демонструвалися твори сільських майстрів і майстринь. Зокрема, Семенівка була представлена мистецтвом А.Мальчевської, П.Скрабут, Н.Олішевської.
На фото справа: художній керівник Чорнянського СБК Олена Древичі солістка Тетяна Гак представляють ляльки-мотанки, виготовлені власними руками Олени Колодич (сама майстриня в цей час давала майстер-клас в Херсоні).
А в фойє будинку культури с.Семенівка колектив Каховської районної бібліотеки вміло і зі смаком організував виставку виробів народних умільців. Тут же проходив майстер-клас, який проводили майстрині Людмила Антонова, Тетяна Денисюк, Ганна Охріменко (див. фото зліва). На фото поруч: творчість учнів Семенівського навчально-виховного комплексу.

// Каховська зоря. – 2013. – №18 (25 квіт.). – С.12.

"Поезія душі моєї"

- саме таку назву мала лггературна толока, проведена сонячного квітневого дня біля Каховської районної бібліотеки в рамках весняного марафону читання «Книга на все життя».
Молоді паростки - гімназістки Пісарєва Вероніка, Киріченко Вероніка, Зібіньова Даша, Корнеева Таня, Бистрицька Катя; учениці Каховської ЗОШ №1 Скрипниченко Марія та ліцею сфери послуг Куцик Аня - читали свої вірші про перше кохання, про весну, про почуття, переживання, мрії... Поезія - це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка. Весною поезія пробуджує почуття, зеленіє новизною, розпускається квітками справжності й розтікається струмками ліричної свідомості. І це продемонстрували учасники толоки Руденко Ліда та Панченко Ксенія з ЗОШ №1, бібліотекар цієї ж школи Гарькова О.І., Васильєва Р. (ліцей сфери послуг), Іскова А. (ЗОШ №6).
Поезія допомагає розуміти іншу людину, так само як і музика, що співпереживається, але вона ще й дає слова для цього розуміння. І це надихнуло В.Ралка, Н.Сагайдак, К.Мельник, які, крім того що декламували власні вірші  разом з іншими членами «Свічада» - М.Соменком-Берідзе та О.Григоренко, - заспівали і чудові українські пісні. Сподіваюсь, що проведення лтературної толоки стане нашою новою доброю традицією.  

Людмила Пархоменко, провідний методист Каховської районної об’єданої бібліотеки // Каховська зоря. – 2013. – №16 (11 квіт.). – С.13.

«Каховський район: перші кроки»

Під такою назвою у конференц-залі РБК ім. Фрунзе співробітниками Каховської районної об'єднаної бібліотеки для старшокласників Каховської ЗОШ №1 проведено "круглий стіл" (на фото), присвячений 90-річчю утворення району.
Про те, як усе починалося, яким був шлях Каховщини від 20-х років минулого сторіччя до сьогодення, якими були перші кроки новоутвореного району, розповідали керуючий справами районної ради Володимир Любак (він же - автор циклу статей в "Каховській зорі" з історії створення сільських та селищної рад району) та вчитель історії Каховської ЗОШ №1 Вадим Шевченко. Директор Каховського районного музею Данило Торос поділився епізодами славної історії комуни села Чорнянка, а директор Каховського історичного музею Світлана Сидьолкіна цікаво розповідала, як у 30-ті роки XX століття про соціально-економічне і суспільне життя району інформувала земляків наша газета, котра тоді носила назву "Колгоспник Каховщини". Бібліотекар районної бібліотек Валентина Птиця познайомила школярів з виставкою літератури "Рідна Каховщина - легенда моя", запропонувавши їм користуватися книгами при написанні рефератів та інших краєзнавчих робіт. А В.Любак закликав усіх бажаючих підключатися до продовження досліджень історії рідного краю, адже в ній ще існує чимало нерозгорнутих сторінок

Фото Ірини Сошнікової // Каховська зоря. – 2013. – №14 (28 берез.). – С.4.

Єрошка & Книгася = свято

Міська бібліотека третій рік поспіль проводить конкурс "Літо з книгою" і восени традиційно підбиває підсумки. Цього року фінальне свято відбулось 27 вересня в малому залі МПК "Меліоратор". Ведучим свята був головний герой цьогорічних книжкових читань - Єрошка, роль якого взяв на себе чарівний, милий, завжди усміхнений, харизматичний Данило Шимон, учень 6-го класу Каховської гімназії. Йому допомагала Книгася. Милі та безпосередні діалоги Єрошки і Книгасі розбавлялися виступами артистів, зокрема Поліни Кун і Анастасії Іванової, вихованців дитячої вокальної студії під керівництвом Г.Шестакової.
Справжню казку і вибух позитивних емоцій подарував фантастично невагомий номер з бульбашками у виконанні братів Данила і Дениса ШимонІв. Допомагали їм чарівні асистентки - Евеліна Приходько та Єва Хурава.
Романтичного настрою святу додав танець у виконанні студії бального танцю «Престиж» (керівник І.Ольховський).
Після концертної програми пройшла святкова церемонія нагородження переможців літніх читань. У конкурсі було визначено трьох лідерів котрі отримали дипломи і цінні подарунки. Ними стали учениця 6 класу ЗОШ № 3 Діана Щербанюк, котра по праву виборола І місце, п'ятикласниця ЗОШ № 3 Альбіна Кун (II місце), III почесне місце посіла учениця 7 класу гімназії Анастасія Савенко. Також відбулось нагородження учасників в інших номінаціях. Зокрема, в особливу групу були виділені учні, що брали активну участь у культурному житті бібліотеки, вони отримали грамоти та подарунки. У номінацї «Сімейне читання» нагороджені сім'ї Бойко, Беленя та Полегенько, які отримали грамоти й солодощі. У номінації «Найактивніші читачі» нагороджено 17 учасників літнього конкурсу, котрі теж були відзначені грамотами та подарунками. А завершила свято бібліотечна пісня, виконана Данилом Шимоном, Ксенією Малецькою та Євою Манзик, вихованцями Каховської школи мистецтв (викладач І.Губіна.
Всі діти, які брали участь у конкурсі, отримали солодощі від міського відділу культури і туризму.
Особливу подяку у підготовці і проведенні свята міська бібліотека висловлює учням Каховської гімназії - Іллі Комарницькому, Дар'ї Зібіньовій, Єгору Сердобольськрму, Валерії Євтушенко та учням ЗОШ №3 Богдані Слюсар та Микиті Срібному.

// Каховська зоря. – 2013. – №42 (10 жовт.). – С.13.

Любов - одна на всіх!

Цього року 24 серпня Україна відсвяткувала свою 22 річницю Незалежності.
Цю визначну подію святкували і діти нашого міста - Каховська міська бібліотека кожного року збирає дітей на це свято, і, як завжди, бажаючих взяти участь у святкуванні не меншає.
Зібрались діти різних вікових категорій: від дошкільнят до учнів старших класів. На початку свята кожному учаснику на груди було прикріплене «серце» з написом - «Я люблю Україну», естафета любові - спільне читання вірша з передачею по колу червоного «серця», як свідчення любові до України.
Налаштуванню дітей на патріотичний настрій сприяло і прослуховування Державного Гімну України та виступ ведучої, яка вказала на значення Дня незалежності, закликала цінувати те, що ми маємо, бути небайдужими та свідомими українцями.
Театралізована сценка за мотивами казки «Символічна сварка», показала учасникам, що сила України в єдності народу, в повазі до своєї культури, історії, мови.
Діти також працювали з картою України, передаючи дотепний прогноз погоди на 24 серпня для України. Інтелект тренували за допомогою авторських загадок, які стосувалися України та її історії. Кожен з дітей мав що сказати, і це створило позитивну дружню атмосферу.
Завідувач бібліотеки Н.Євтушенко від щирого серця привітала всіх дітей з Днем незалежності, побажавши їм здоров'я і творчих успіхів.
Насамкінець на всіх чекало солодке частування, що вже стало традицією.
Діти залишились задоволеними і розійшлись по домівках у патріотично-феєричному настрої.
Особливу подяку колектив міської бібліотеки висловлює Тишковець Віолетті, Пішті Ользі, Щербанець Діані, Зібіньовій Дар'ї за активну участь у підготовці і проведенні свята.

Катерина Бахтурова, бібліотекар міської бібліотеки // Каховська зоря. – 2013. – №37 (05 верес.). – С.7.

Літо з книгою та Єрошкою!

Міська бібліотека, що знаходиться в приміщенні міського Палацу культури «Меліоратор», знову зустрічає друзів під час літніх канікул на творчих заходах програми «Літо з книгою-2013», популярність і любов до якої доведена попередніми роками - щорічно склад її учасників оновлюється, але не зменшується, а навпаки...
Відкриття міської програми відбулося в літніх таборах ЗОШ №№3, 4, гімназії та СЮТ серед учнів 1-9 класів. Зустрічі пройшли при повних залах. Цього року на літню стежку шкільних канікул виходить найвеселіший і найрозумніший книжковий черв'ячок Єрошка, який відтепер слідкує за тим, як і що читають діти міста! Більш за все на світі він полюбляє зустрічатися з хлопцями та дівчатами: Читайками, Знайками і Чомучками.
Учасники конкурсної програми запрошуються не тільки до читання книжок, а й до цікавої інтелектуальної гри зі збиранням фішок-єрошок. А у вересні - підведення підсумків і, звичайно, свято з призами, іграми, розвагами. Щороку міська бібліотека шукає і знаходить дорослих друзів, які дарують учасникам книжки та солодкі призи. У 2012 році кожній дитині були вручені подарунки, дипломи й солодощі. Завдяки підтримці міського відділу культури і туризму, небайдужих спонсорів міська бібліотека щорічно проводить конкурси, котрі сприяють творчому розвитку дитини і дають змогу представляти наше місто на Всеукраїнських конкурсах. Цього року переможниця міського та обласного конкурсів «Найкращий читач року» Анастасія Савенко виборола поїздку до Львова на Всеукраїнський фестиваль дитячого читання, творчості й дозвілля.
Міська бібліотека запрошує всіх охочих дітей у віці від 6 до 16 років, їхніх батьків, бабусь і дідусів, підприємців, депутатів, каховчан, що мають активну життєву позицію, громадські організації та всіх небайдужих до літнього відпочинку дітей і дорослих до участі в програмі літніх читань «Літо з книгою -2013», й оголошує благодійну акцію «Подаруй бібліотеці нову дитячу книжку», яка триватиме до 31 серпня 2013 року. Не втомлюйтеся творити Добро!

Надія Євтушенко, завідувач міської бібліотеки // Каховська зоря. – 2013. – №27 (27 черв.). – С.20.

Мрій! Читай! Перемагай!

У Херсоні відбувся фінал щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач-2013». Визначені двоє переможців, які за умовою конкурсу представлятимуть Херсонську область на VII Львівському міжнародному дитячому фестивалі (16-19 травня 201Зр.).
Серед 6-х класів перемогу отримала учениця Каховської гімназії Савенко Анастасія (на фото).
Щирі вітання і велика вдячність міській бібліотеці відділу культури і туризму за організацію конкурсу, бібліотекарю Каховської гімназії Світлані Стрельчук, вчителям Євгенії Окул і Якімовій Ользі.

Власна інформація // Каховська зоря. – 2013. – №14 (28 берез.). – С.4.

"Найкращий читач року 2013"

Плине час, змінюється життя і суспільство, іншим стає формат книг, але бібліотека, як і раніше, залишається джерелом знань, вашим надійним другом і помічником.
14 березня двері Каховської міської бібліотеки відчинилися для кращих її читачів та читачів шкільних бібліотек міста. Саме в цей день проводився другий етап конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України року 2013». 17 розумних, кмітливих, начитаних та сміливих учнів 6-7 класів показали свої знання, акторські здібності та ерудицію. Компетентному і вимогливому журі важко було оцінювати конкурсантів, адже вони «рівненько» йшли один за одним в усіх турах з різницею в 1-2 бали. Але переможців все ж таки потрібно було вибрати!
Кращими читачами міста визнано учениць 6-го та 7-го класів Каховської гімназії Савенко Анастасію та Бєльську Валерію.
Ці діти найяскравіше змогли представити свою улюблену сучасну дитячу книгу та розповісти про себе, були найпершими у «Літературному конкурсі» на знання творів шкільної програми та дали відповіді на логічні запитання з різних тем. Переможці та. учасники конкурсу були відзначені дипломами, а також книжковими подарунками та солодощами від народного депутата України Михайла Володимировича Опанащенка. Саме за його сприяння і був проведений міський тур Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року 2013».
Підсумковий - III тур - пройде в обласній дитячій бібліотеці. Найкращі читачі 2013 року з усіх куточків України в нагороду отримають поїздку у м.Львів, де традиційно щороку збираються письменники, бібліотекарі, видавці, книгарі, книголюби на Форум видавців, що пройде у Національній бібліотеці України для дітей, і візьмуть участь у великому пізнавально-розважальному фестивалі дитячого читання «КНИГОМАНІЯ-2013».
Велика подяка всім учасникам конкурсу та шкільним бібліотекарям, міському відділу культури і туризму, Палацу культури «Меліоратор» та методичному кабінету міського відділу освіти за допомогу у підготовці та проведенні конкурсу.

Надія Євтушенко, завідувач міської бібліотеки. На знімку (зліва направо): САВЕНКО Анастасія (гімназія), ТРОЯН Валерія (ЗОШ №№3), ХАРИТОНОВА Дар'я (ЗОШ №5), ТИШКОВЕЦЬ Віолетта (ЗОШ №4), МАЛОВІЧКО Ілона (ЗОШ №5), ШЕВКОПЛЯС Данило (ЗОШ №1), ПІШТАОля (ЗОШ №3), БЄЛЬСЬКА Валерія (гімназія), ПАЛАМАРЧУК Маргарита (ЗОШ №6), АРБЕТМАН Олександр (ЗОШ №2)

// Каховська зоря. – 2013. – №13 (21 берез.). – С.13.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031