за 2012 рік

У гості до колег

Літньої пори багато хто полюбляє подорожувати цікавими місцями, а працівники сільських бібліотек Цюрупинщини - гостювати у колег із книгозбірень нашої області. Приміром, торік відбулися успішні поїздки до бібліотек Каланчацького району та Херсонської обласної бібліотеки для дітей. А це літо ознаменувалося візитом до Голопристанської районної бібліотеки. Найперше, чим були вражені фахівці, — це місто. Особливо приємно було, що екскурсію місцевими пам'ятками проводила директор райбібліотеки Галина Шмагель. Не менші емоції - і від райбібліотеки для дітей. Те, що заклад знаходиться у приміщенні колишньої морської школи, накладає певний відбиток. Для маленьких читачів тут проводиться чимало розвиваючих ігор на морську тематику. А для найбільш зацікавлених є навіть справжній корабельний руль та інші морські атрибути. Ознайомилися колеги і з потужною роботою, яка проводиться для задоволення смаків дорослих користувачів. Серед родзинок - музейна кімната з великою кількістю старовинних експонатів, подарованих місцевими жителями. Також гостям сподобалася читацька зала: простора, з розгорнутими змістовними виставками.
Під час зустрічі цюрупинчани скористалися методичною допомогою та поділилися власними напрацюваннями. Голопристанських колег полишали із великою вдячністю за доброзичливий прийом та бажанням запозичити щось із набутого досвіду у свої бібліотеки.

Марія Фокіна // Новий день. – 2012. – №32 (02 серп.). – С.23.

Зустріч із казкою

У приміщенні Виноградівської сільської бібліотеки для дітей пройшов урок голосного читання, під час якого вихованці старшої групи дитячого садка «Барвінок» зустрілися із героями дитячих казок.
При вході до бібліотеки дітей зустрічав гном Білі-Бом із чарівним клубочком, який вказав шлях до скарбниці книг. На порозі якої гостей зустрів бібліотекар, який провів вікторини по відомих казках.
У гості до дітей завітали й Червона Шапочка та Незнайка, які читали малечі казки та загадували загадки.
Акторами виступи волонтери бібліотеки Даша Плевако, Юлія та Лілія Кобзар.

Олеся Кравченко, завідуюча Виноградівською сільською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2012. – №77/78 (20 верес.). – С.4.

Вдячність за книги

Новомаячківська сільська бібліотека висловлює щиру вдячність Дмитру Гузенко, колишньому студенту Київського політехнічного університету, який, у зв'язку з виїздом на навчання за кордон, подарував рідній бібліотеці 160 примірників книг
Серед яких такі серії: «Золотой фонд мировой классики», «Библиотека всемирной литературы», «Шедевры фантастики», «Бібліотека японської класичної поезії та прози», серія книг із філософії та психології, а також словники, підручники, книги з вищої математики та художня література.
Від імені читачів та працівників бібліотеки бажаємо успіху Дмитру, а також висловлюємо слова вдячності його батькам за такого сина.

Тамара Орешко, завідуюча Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2012. – №73/74 (06 верес.). – С.2.

Не хлібом єдиним...

У шаленому ритмі життя, яким наділяє нас час, багато чого хочеться осягнути, пізнати, зважити. І, можливо, найголовніше з усіх складових щасливого існування на цій землі є усвідомлення, що не даремно прийшов у цей світ. Так, щасливою, самодостатньою, цілеспрямованою людиною може себе почувати, мабуть, і голова Асоціації сільськогосподарських виробників Таврії Федір Федорович Негой.
На сьогоднішній день, коли селяни дбають про хліб наш насущний, збирають врожаї на щедрих ланах, Федір Федорович допомагає землякам подолати різні соціальні негаразди ділом, а не порожніми обіцянками.
Дбає голова Асоціації й про хліб духовний. Так, для читачів Тарасівської сільської бібліотеки Федір Негой вже вдруге подарував добірку нових книг на суму тисяча гривень. Тут і дитяча література, і книги по шкільній програмі, і художня література для дорослих. Наших читачів чекає змістовне й корисне спілкування з новими книгами.
Велике спасибі!

Юлія Гулєвата, завідуюча Тарасівською сільською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2012. – №71/72 (30 серп.). – С.5.

Обмін досвідом

У липні працівники бібліотек району з метою обміну досвідом роботи відвідали Голопристанську центральну районну бібліотеку.
У рамках поїздки директором районної бібліотеки Галиною Шмагель та молодим спеціалістом, бібліографом Альоною Андрієць, проведена екскурсія Набережною, музеєм та вулицями міста й, звісно, коридорами Голопристанської районної бібліотеки. Гості також відвідали музейну кімнату при бібліотеці, у якій ознайомились зі старовинними експонатами ужитково-прикладного мистецтва, які подарували музею місцеві жителі.
На розгляд гостям були представлені тематичні виставки, наочно-естетичне оформлення бібліотеки. Працівники бібліотеки-господаря розповіли присутнім про інноваційні заходи по заохоченню дітей до читання, про розвивальні ігри для маленьких читачів та про проведення методичної роботи по підготовці матеріалів, необхідних бібліотекарю у роботі, взамін гості поділилися своїм досвідом роботи.

Наталя Самойлова, Юлія Гулэвата, працівники сільських бібліотек Цюрупинського району // Вісник Олешшя. – 2012. – №65/66 (09 серп.). – С.2.

Фантастичний світ казок Корнія Чуковського

До 130 річниці з дня народження дитячого письменника Корнія Івановича Чуковського та з нагоди ювілею його казок («Федорине горе», «Телефон», «Плутанина», «Чудо-дерево») у Виноградівській 

Театралізована постановка казки "Телефон"

сільській бібліотеці для дітей пройшов святковий урок для школярів перших класів.
Бібліотекар розповіла дітям про Старого казкаря (так Корній Іванович любив себе називати) та про його «Заповіді для дитячих поетів». А також зачитала «Заповіді для читачів казок та віршів Чуковського».
Волонтери Виноградівської бібліотеки для дітей прочитали присутнім віршовані казки «Телефон» та «Федорине горе» й показали театралізовані уривки з цих казок.
Після виступу юних акторів зі школярами проведені вікторини на знання творів Корнія Чуковського та на те, як вони уважно слухали виступаючих. За правильні відповіді першокласники отримали символічні призи.

Олеся Кравченко, завідуюча Виноградівською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2012. – №47/48 (07 черв.). – С.8.

Дітям про важливе у нашому житті

З метою поглиблення знань школярів стосовно різних аспектів життя у Цюрупинській районній бібліотеці для дітей у квітні пройшли цикли різноманітних заходів.
Так, 12 та 19 квітня у ЦРБ для дітей пройшов захід-ознайомлення «Сторінками «Червоної книги України». Він проводився з метою поглибити екологічні знання школярів, розкрити таємницю, що значить любити природу, збагатити скарбницю знань учнів про «Червону книгу».
Послухати цікаву розповідь про важливу книгу для українських громадян завітали учні четвертих класів спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2. Ведучі розповіли про створення «Червоної книги», чому вона має саме таку назву та які тварини і рослини до неї занесені. Для того, аби більше зацікавити дітей, їм було продемонстровано слайдові презентації, відео, мультфільм та прочитано низку віршів про «Червону книгу».
3 юними читачами проведені вікторини та ігри, за участь у яких вони отримали символічні призи.
А 23 квітня у приміщенні районної бібліотеки для дітей розпочався цикл еко-бесід «Чорнобильська хмара», присвячений 26-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Завітали на цю зустріч учні п'ятих класів Цюрупинської гімназії. Ведучі розповіли дітям про будівництво Чорнобильської атомної електростанції, про місто Прип'ять, про страшну ніч з 25 на 26 квітня 1986 року. Не забули згадати й про героїв, які першими кинулись гасити фатальний четвертий реактор ЧАЕС. У розповіді використані вірші, написані про трагедію, й слайдові презентації.
Ведучими на заходах виступили Людмила Біла, бібліотекар відділу для дітей старшого віку, та Олександра Бондаренко, бібліотекар відділу для дітей молодшого віку районної бібліотеки для дітей.

Вікторія Дроздова // Вісник Олешшя. – 2012. – №41/42 (17 трав.). – С.5.

Суперчитач-2012

На початку навчального року з метою виявити найкращого, найактивнішого читача із широким колом інтересів відділом обслуговування Центральної районної бібліотеки для дорослих оголошено конкурс «Суперчитач юнацького абонементу». Стати його учасником, захистити свої читацькі формуляри, презентувати свою улюблену книгу та отримати титул «Суперчитач юнацького абонементу 2012 року» побажали багато користувачів бібліотеки. До фіналу конкурсу, який відбувся 23 квітня у малому залі Центру  культури  та дозвілля, дійшли сім учасників. У складі журі засідали Галина Сергєєва, завідуюча районною бібліотекою для дорослих (голова журі), Людмила Баутіна, помічник-консультант народного депутата України Олексія Журавка, Алла Євстаф'єва, керівник апарату Цюрупинської районної організації Партії регіонів, Світлана Хріненко, директор районного краєзнавчого музею, Алла Завалій, бібліограф районної бібліотеки для дітей.
Окрім консультантів, на заході виступили й інші активні та талановиті користувачі юнацького абонементу, які продемонстрували своє вміння у співі й читанні авторських віршів.
Суперчитачем 2012 року стала учениця 10-го класу спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 Яна Писменюк.
Усі конкурсанти отримали грамомоти, книго розважального характеру, а також солодощі. Усі призи придбані з допомогою народного депутата України Олексія Журавка.

На знімку: конкурсантки (у центрі) переможниця Яна Писменкж, (другий ряд зліва на­право) Марія Хомченко, Анастасія Іванова, Оксана Матлашевська, Катерина Трипадушка, Ка­терина Стащук, Марина Сливканич.

Вікторія Дроздова // Вісник Олешшя. – 2012. – №37/38 (03 трав.). – С.3.

 

Профорієнтація школярів

Ні для кого не секрет, що професія - це наше життя, тому так важливо при виборі майбутньої професії не помилитися і серйозно підійти до цього питання. Саме з метою допомогти випускникам шкіл зоріентуватися у виборі кращої для кожного учня професії 4 квітня у читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбувся урок-орієнтування «Вибір професії» для учнів 10-го класу Цюрупинської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 4.
На зустріч працівники бібліотеки запросили провідного спеціаліста відділу активної підтримки безробітних Центру зайнятості Марину Слон.
Марина Миколаївна розповіла присутнім про принципи роботи Центру зайнятості. Після чого, познайомившись з учнями, поставила кожному запитання: «Ким я бачу себе через 10 років?». Треба зазначити, що більшість присутніх десятикласників вже зорієнтувались у напрямку вибору професії. Марина Слон провела лекцію, у якій зазначила, як необхідно правильно обирати професію: про необхідність поставлення мети «ким я хочу бути і чим хочу займатися», як дізнатися, спеціалісти яких професій потрібні місту та розповіла про критерії й вимоги вибору професій, а також зазначила помилки, які найчастіше роблять випускники шкіл при виборі майбутньої професії.
Провідний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних пояснила учням, що таке «ринок праці» та розповіла про його стан і актуальність.
Марина Слон провела анкетування як для учнів - «Оцінка профорієнтаційного терміналу» (що розміщений у школі),так і для класного керівника - «Профорієнтування ділового щоденника школяра».
Наприкінці зустрічі Марина Миколаївна зачитала дітям поради психологів для успішного вибору професійного навчання і діяльності, та запросила усіх бажаючих до Центру зайнятості на профорієнтаційну діагностику.
Усі пояснення й розповіді Марина Слон підсилювала історіями із життя людей, які вже звернулись за допомогою до Центру зайнятості. Працівники бібліотеки підготували тематичну виставку книг «Подорожу світ професій».
Представник Центру зайнятості роздала всім присутнім брошури-поради «На допомогу випускникам шкіл», «Нові професії на ринку праці» та «Орієнтир у світі професій».

Вікторія Дроздова // Вісник Олешшя. – 2012. – №33/34 (19 квіт.). – С.3.

Шевченківська весна в Брилівці

Традиційно з березня по травень включно у літературно-краєзнавчому клубі «Первоцвіт», що функціонує на базі Брилівської селищної бібліотеки, проходить цикл заходів з нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка - «Шевченківська весна». У рамках циклу проводяться екскурсії, вікторини, кіновікторини, шевченківські уроки.
5 квітня в приміщенні Брилівської селищної бібліотеки пройшов конкурс на кращого читця поезії Тараса Шевченка «Ну, що б здавалося - слова?» серед учнів 9-х класів. На заході прозвучали вірші й уривки з поем Кобзаря.
Журі, до складу якого ввійшли працівники бібліотеки, визначило переможців конкурсу, які отримали призи - цінні літературні твори.
На прохання учнів конкурс читців завершила керівник літературно-краєзнавчого клубу, вчитель методист, відмінник освіти України Василина Сигаєва, яка прочитала вірш «Лілея».
Бібліотекарем Вірою Трембач проведений бібліографічний огляд літератури «Шевченко - поет, борець, людина». Також була організована книжкова виставка «Вічний, як народ».

Ольга Пунгіна, завідуюча Брилівською селищною бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2012. – №33/34 (19 квіт.). – С.2.

Регіональний конкурс читачів

21 березня районна бібліотека для дітей зібрала у своїх стінах 15 постійних відвідувачів бібліотек Цюрупинщини, які пройшли попередній відбір і змагалися у званні кращого читача району.
Мета конкурсу - підвищення рівня особистісного розвитку і культурної компетентності учнів, заохочення їх до систематичного читання, сприяння створенню умов для рівного доступу до книг і літератури на різних, у тому числі електронних, носіях, підвищення суспільного значення і ролі бібліотек, що обслуговують дітей.
У регіональному конкурсі дитячого читання (який є другим етапом обласного конкурсу) взяли участь учні 6 та 7 класів, переможці першого бібліотечно-шкільного етапу.
Журі конкурсу представляли: Людмила Баутіна, помічник-консультант народного депутата України Олексія Журавка (головажурі), Елеонора Гайван, представник народного депутата України Олексія Журавка, Алла Євстаф'єва, керівник апарату Цюрупинської районної організації Партії регіонів, Світлана Хріненко, директор районного краєзнавчого музею, Наталія Зунунова, провідний бібліотекар районної бібліотеки для дорослих, Тетяна Свистухіна, бібліотекар абонементу районної бібліотеки для дорослих.
Найкращим читачем району - 2012 року серед 6-х класів стала Оксана Бущук, представниця Костогризівської сільської бібліотеки. Приз глядацьких симпатій отримали Валерія Кілочок, читачка Тарасівської сільської бібліотеки, та Юлія Вітюк, представниця Великокопанівської сільської бібліотеки.
Найкращим читачем району - 2012 року серед 7-х класів стала Катерина Мерзлякова, читачка Новомаячківської бібліотеки, а приз глядацьких симпатій забрав із собою у село Ювілейне Владислав Астапчик.
Усі конкурсанти отримали дипломи учасників та солодощі, а переможці нагороджені колекцією книг, до якої увійшли книги «Символи України», «Видатні постаті України» та твори сучасних дитячих письменників.
Усі призи придбані з допомогою народного депутата України Олексія Журавка.
Запальними танцями і піснями присутніх привітали учні Цюрупинського Центру культури та дозвілля ім.Т.Г.Шевченка: учасники ансамблю естрадного танцю «Березіль», зразкової вокальної студії «Сузір'я» та дитячої вокально-естрадної студії «Мелодія».

На знімку переможці конкурсу з членами журі (зліва направо): Владислав Астапчик, Алла Євстаф'єва, Катерина Мерзлякова, Оксана Бущук, Елеонора Гайван, Валерія Кілочок,  завідуюча районною бібліотекою для дітей Любов Ямпольська.

Вікторія Дроздова // Вісник Олешшя. – 2012. – №27/28 (30 берез.). – С.6.

Першокласники - почесні читачі

15 березня в актовому залі Новомачківської школи № 1 відбулась посвята першокласників у ряди читачів. Захід провели працівники Новомаячківської селищної бібліотеки для дітей спільно з працівниками шкільної бібліотеки. На святі були присутні не лише першокласники, ай їх батьки.
На сцені виступили учні 8-го класу із мюзиклом «Казковий калейдоскоп». Першокласників розважали та навчали улюблені казкові герої. Бурхливими оплесками зустріли Бабу-Ягу та Водяного. Діти із задоволенням допомагали розв'язувати задачі Буратіно і Мальвіні, а тендітні русалоньки викликали бажання підспівувати. Кіт разом з Піратом заспівали пісню про дружбу та повагу, а Червона Шапочка, зачарувавши присутніх своїм співом, розповіла, як врятувати зачаклований казковий світ. Школярі, затамувавши подих, спостерігали за морською свинкою, яка виконувала роль зачаклованого професора Мегамозга та яку Королева Книг змогла розчаклувати лише з допомогою юних читачів.
Наостанок актори подарували глядачам пісню «Сказочная страна».
Тексти відомих дитячих пісень були перероблені спеціально для мюзиклу бібліотекарем Вікторією Дроздовою.

Тетяна Дроздова, завідуюча Новомаячківською селищною бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2012. – №27/28 (30 берез.). – С.2.

Посвята у читачі

У приміщенні Виноградівської бібліотеки для дітей відбулася посвята у читачі учнів 2-Б класу місцевої школи, які цього дня стали мешканцями країни Читалія.
На свято до юних читачів завітала Королева Книга разом зі своїми помічниками підручниками - «Рідна мова», «Математика», «Природознавство», «Українська література», Незнайком та Листоношею.
Перед посвятою Королева Книга перевірила, які приказки та прислів'я знають юні читачі. Кожен з підручників розповів про те, чому може навчити дітей та пояснили, як правильно поводитись із книгою.
Хоч як Незнайка намагався переконати усіх присутніх, що другокласники не вміють читати та розповідати вірші, але нові мешканці країни Читалія довели своє вміння, розповідаючи вірші про книгу, і навіть пройшли конкурс від недовірливого гостя, у якому необхідно було виправити помилки у словах,
Акторами на посвяті у читачі виступили волонтери бібліотеки для дітей - учні 3-В класу Виноградівської загальноосвітньої школи I-III ступенів.

Олеся Кравченко, завідуюча Виноградівською сільською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2012. – №21/22 (09 берез.). – С.8.

З нагоди 148-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка

У шевченківські дні, які припадають на початок березня, проходить багато заходів, присвячених Кобзарю. Так, 5 березня у малому залі Цюрупинського Центру культури та дозвілля пройшло свято, присвячене Дню народження Тараса Григоровича.
Організатором заходу виступила районна бібліотека для дорослих. Взяти участь у святі працівники бібліотеки запросили членів театралізованої студії «Візаві браво», яка діє при ЦКД, учнів та викладачів Дитячої музичної школи, вокальний ансамбль «Оберіг» та підготували тематичну виставку.
Ведучі розвовіли присутнім, учням 8-х та 9-х класів Цюрупинської гімназії, про життєвий шлях Т.Шевченка, починаючи з дитячих років. Виступаючі співали пісні на слова Кобзаря, декламували його вірші, а також присутні почули вірші цюрупинських поетів про Шевченка у власному виконанні.

Вікторія Дроздова // Вісник Олешшя. – 2012. – №21/22 (09 берез.). – С.2.

Дітям про Афганістан

13 лютого у приміщенні Цюрупинськоі районної бібліотеки для дітей відбувся урок пам' яті воінам-інтернаціонапістам.
Ведуча заходу Любов Ямпольська, заступник директора по роботі з дітьми, розпочала розповідь з географічного положення та історії Афганістану. Розповіла Любов Іванівна й про стан життя місцевого населення, про те, чому повстав народ Афганістану проти влади.
Прозвучали також статистичні дані про кількість воюючих, загиблих, зниклих безвісті солдат.
Ведуча зачитувала спогади воїнів про війну та товаришів по службі, прозвучали вірші про ці страшні події, розповіді про окремих солдат, які не повернулися додому.
Розповіді Любові Ямпольської підсилювалися слайдовими відео, піснями та уривками з кінофільмів про війну в Афганістані.
Співробітники бібліотеки, як завжди, підготували велику тематичну виставку.
Діти, семикласники, спочатку несерйозно поставилися до уроку, але коли ведуча почала розповідати вже про самі воєнні дії, школярі затихли й, здавалося, навіть не дихали.

Вікторія Дроздова // Вісник Олешшя. – 2012. – №17/18 (24 лют.). – С.2.

Презентація книги

17 січня в Брилівській бібліотеці відбулася презентація книги «Відлуння сердець», присвяченої пам'яті Миколи Братана.
Микола Іванович - наш земляк, поет, тривалий час був головою спілки письменників Херсонщини та керівником літературно-аматорської студи «Кулішеві криниці», що функціонує при обласній бібліотеці.
До цієї книги увійшли й твори членів брилівського літературно-аматорського клубу «Мелодія душі», бабусі й онуки, Віри та Юлії Курамшиних.
Дякуючи творчості учасників літературно-аматорського клубу «Мелодія душі» та літературної студії «Кулішеві криниці», читачі Брилівської бібліотеки змогли доторкнутися до великої і вічної поезії.

Підготувала Ольга Пунгіна, завідуюча Брилівською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2012. – №11/12 (03 лют.). – С.2.

Майстер-клас від майстра

20 січня у Брилівській бібліотеці відбувся вечір-зустріч учнів старших класів та молоді селища з метром декоративно-прикладного мистецтва Олександрою Марковою.
Майстриня показала присутнім вишиті роботи, розповіла про вишивку, традиційні вироби, значення кольорів, народні обереги, розповіла, як вишити рушник, провела майстер-клас (коли з обох сторін рушника виходить однаковий малюнок) та показала декілька тематичних відеороликів. З собою Олександра Василівна принесла верстати для вишивання й продемонструвала, як правильно працювати за ними. Метр декоративно-прикладного мистецтва провела майстер-клас з вироблення ляльки мотанки.
Олександра Маркова поділилася зі слухачами своєю мрією організувати музей декоративно-прикладного мистецтва.

Підготувала Ольга Пунгіна, завідуюча Брилівською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2012. – №11/12 (03 лют.). – С.2.

День інформування

20 січня у приміщенні Цюрупинської міської бібліотеки № З імені К.Г.Кудієвського пройшов день інформування.
Завідуюча бібліотекою Валентина Хілковська виступила перед співробітниками та членами ради ветеранів з інформацією про два закони України: «Про вибори народних депутатів України» (від 8 грудня 2011 р.) та «Про державну службу» (від 17 листопада 2011 р.).
Валентина Романівна розповіла присутнім про умови прийняття цих законів та їх загальні положення. Зокрема, щодо ЗУ «Про вибори народних депутатів   України»   прозвучала інформація про виборчу систему, територіальну організацію виборів депутатів,  виборчі комісії, фінансове та матеріально-технічне забезпечення підготовки і проведення виборів депутатів, висування і реєстрацію кандидатів. А щодо ЗУ «Про державну службу» було зазначено про правовий статус та дисциплінарну відповідальність державного службовця та про вступ і проходження державної служби.

Кор. «ВО» // Вісник Олешшя. – 2012. – №11/12 (03 лют.). – С.1.

Дітям про День Соборності

20 січня у Виноградівській бібліотеці для дітей відбувся урок державності до Дня Соборності України «Роки випробування - роки надії».
Ведучою була завідуюча Виноградівською бібліотекою для дітей Олеся Кравченко. Олеся Олексіївна розповіла дітям про далекий 1919 рік, коли в Києві 22 січня на Софіївській площі був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, розповіла про важливість події єднання східних та західних українських земель. А також підготувала тематичну виставку.
Діти із захопленням слухали ведучу й весь час задавали їй запитання.

Кор. "ВО" // Вісник Олешшя. – 2012. – №9/10 (27 січ.). – С.2.

Творчий вечір музиканта

11 січня у приміщенні бібліотеки селища міського типу Брилівка відбувся творчий вечір вчителя місцевої музичної школи з класу гітари Ніни Пасинкової.
Ніна Володимирівна пише музику на вірші поетів Олександра Єлагіна, Анатолія Кашки, Олега Скобли, Анни Ахматової.
У різдвяні свята самодіяльний композитор подарувала своїм слухачам 22 пісні. Твори були виконані з великою вірою, чистотою душі, що присутні навіть не помітили, як промайнуло півтори години. Вже були сказані побажання й прощальні слова, а відвідувачі ще ніяк не могли розійтися. Лише згодом слухачі, загартовані творчістю композитора, почали поволі покидати приміщення бібліотеки.
Такого панування атмосфери тепла, добра і щирості давно не було у стінах Брилівської бібліотеки.

Ольга Пунгіна, завідуюча Брилівською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2012. – №9/10 (27 січ.). – С.2.

«Ще не вмерла Україна»

15 січня у приміщенні Виноградівської бібліотеки для дорослих до 20-ї річниці затвердження тексту державного гімну України проведена година спілкування «Ще не вмерла Україна» з групою учнівської молоді.
Ведучою виступила завідуюча Виноградівською бібліотекою для дорослих Ольга Ястреб, яка розповіла дітям про історію написання гімну України, прожиття його авторів - Павла Чубинського (автор віршів) та Михайла Вербицького (композитор), та чому саме ці слова і музику вибрали для головної пісні України, а також про важливість гімну для життя держави. Між ведучою й дітьми виник жвавий діалог: спочатку Ольга Федорівна запитувала у дітей, що вони знають про гімн, а після її розповіді діти задавали запитання про те, що їм ще цікаво дізнатися про головну пісню нашої держави.
Організатори також підготували тематичну виставку для дітей.

Кор "ВО" // Вісник Олешшя. – 2012. – №9/10 (27 січ.). – С.2.

Чарівна книжкова країна

У актовому залі Цюрупинської спеціалізованої ЗОШ №2 пройшло свято під назвою «Ця чарівна книжкова країна». Ініціатором заходу стала вчитель 3-Б класу Вікторія Філіпова.
На святі були присутні учні 3-х класів, батьки, бібліотекарі, вчителі.
Розпочалося свято Вікториною «Відгадай героя казки». Переможці отримали солодкі призи. Далі свято продовжилося командними змаганнями. Члени команд (по п'ять учнів від класу) складали пазли за мотивами
відомих українських казок, відповідали на запитання, відгадували загадки. Найкращими стали дві команди: «Знайки» та «Читайлики».
Завітала на свято й «КоролеваКнига», яка принесла із собою квітку бажань, на пелюстках якої написані висловлювання про ставлення до книги.
Працівники районної бібліотеки для дітей показали слайдову презентацію «Друзі бібліотеки» та серію відеороликів про значення читання у житті відомих людей Херсонщини.
Заступник директора з навчально-виховного процесу Олена Димченко висловила думку про те, що виховання у дітей любові до читання  - спільна мета вчителів і бібліотекарів, і такі заходи стануть традиційними.
Найактивніших  читачів шкільної та районної бібліотек нагороджено грамотами,
Особливу активність у підготовці та проведенні свята проявили бібліотекар Олена Ходякова та батьки учнів 3-Б класу.

Вікторія Дроздова // Вісник Олешшя. – 2012. – №1/2 (01 січ.). – С.4.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031