за 2012 рік

Мовою доль людських

У Нижньосірогозькій районній бібліотеці відбулася презентація відразу трьох книг, причому - одного автора. Це - двотомник автобіографічної повісті «Чаклунка і внук її» та поетична збірка «На мир взирает сотней глаз беда» члена Херсонської обласної організації Спілки письменників України, колишнього редактора місцевої газети Віктора Кутищева.
Презентація пройшла у жвавому й зацікавленому обговоренні книг, особливо повісті. У ній мовою людських доль автор відтворює події, що відбулися в нашому краї за останні півтораста літ. Основна ідея твору: найцінніше, що є під сірогозьким небом, - це люди і земля, на якій вони живуть і працюють, яку боронили від чужинської навали і яка завжди давала їм все нові й нові сили. Слід зазначити, що автору болить завтрашній день не лише рідного краю, матері-Вітчизни, а й усієї планети Земля.
У ході презентації своїми думками з приводу творів поділилися заступник голови райдержадміністрації Ольга Малецька, селищний голова Олександр Грушко, голова районноїради ветеранської організації Віктор Гришин, ветеран війни і колишній викладач російської мови та літератури Валентин Грищенко, літератори Юрій Безух та Микола Дєєв, журналістка Тамара Зуй та інші.

Віта Копенко, редактор Нижньосірогозької районної газети «Червоний промінь» // Новий день. – 2012. – №52 (20 груд.). – С.19.

Зимова казка дитинства

Середина грудня, до Різдвяних свят ще далеко. Та всі ми, а особливо діти, різдвяні радощі відчуваємо з приходом дня Святого Миколая, коли відбуваються справжні дива, сила яких настільки велика, що навіть дорослі починають вірити в них.
І в цьому році не оминув Святий Миколай учнів Жданівської ЗОШ І-ІІ ст. Селищна бібліотека запросила дитячий колектив на прем'єру зимової казки «У ніч на Миколая».
Зимової ночі, напередодні 19 грудня, Оленка та Оксанка (О. Герасимова, А. Демидова) пишуть листа Чудотворцю, а мама (Ю. Галюк) розповідає про Святого Миколая, його добрі вчинки, щире серце та милосердя.
Святий Миколай (А. Яровий) уже в дорозі. Разом зі своїми незмінними супутниками ангелами (Г. Бурцева, В. Іщенко) та чортиками (І. Мізюк, Т. Кутіщева) поспішає до дітей з подарунками та різками. Але злі сили - Льодовисько (О. Карпачова) та Завірюха (В. Трибунська) перешкоджають Чудотворцю: утворюють хуртовини, замітають дороги, зачаровують Горобчика-листоношу (X. Матвєєва). Та добро завжди перемагає зло і Святий Миколай на свято прибув вчасно.
Протягом казкового дійства лунали пісні та вірші на честь Святого, відбулися конкурси малюнків і листів до Чудотворця.
День Святого Миколая - особливе свято. Воно вчить нас радіти непомітним простим речам, добру і милосердю. Бо головне в нашому житті - безумовна любов і безкорислива доброта, які не мають ціни.

Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №51 (21 груд.). – С.5.

Життя на повний зріст

"Наболіле й пережите, що здійснилось, не збулось, як волошки сині в житі, в мої вірші заплелось..."
Взимку 1931 року в степовому селищі народився майбутній поет, знана в нашому районі людина - Віктор Микитович Кутіщев. За свій життєвий шлях він виростив не одне дерево, зібрав чимало городини, передбачив не один прогноз погоди, і через усе своє життя проніс у серці велику любов до рідного краю. Ці почуття вихлюпнулися у 18 поетичних збірок - справжніх перлів художнього слова, які стали результатом безсонних ночей поета, коли раптово приходила рима.
Останнім часом з-під пора Віктора Микитовича вийшла автобіографічна книга "Чаклунка і внук її" в  2 х частинах, присвячена 200-річчю Нижніх Сіроз. На її строрінках читач зустріне чимало знаних у нашому районі та за його межами Імен наших земляків - тих, хто створював його минуле, і тих, хто продовжує примножувати здобутки нашого краю своїми щоденними добрими справами.
30 листопада до центральної районної бібліотеки завітали друзі, однодумці та шанувальники творчості нашого автора й ті, хто підтримував Віктора Микитовича на його творчому шляху. Олександр Грушко, Ольга Малоцька, Віта Копенко, Валентин Грищенко,  Віктор Гришин, Микола Деєв, Юрій Безух, Тамара Зуй, Клавдійя Шевцова, Майя Бабенко, Людмила Гладун (на фото) привітали ангора з виходом його нових книжок, побажали йому творчого довголіття. А музичні вітання подарував иансамбль "Чарівниці".
працівники бібліотеки приєднуються до теплих слів і вітань на адресу Віктора Микитовича і бажають йому, аби муза творчості ніколи не полишала його.

Тамара Пузирнікова, бібліотекар центральної районної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №49 (07 груд.). – С.5.

Профістарт: юні обирають майбутнє

8 листопада в Херсоні стартував інноваційний проект з профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», в якому взяла участь і команда восьмикласників Нижньосірогозької загальноосвітньої школи разом з педагогічними працівниками, бібліотекарями та спеціалістами районного центру зайнятості. Проект покликаний, по-перше, сформувати в його учасників знання та практичні навички, корисні в подальшій їх професійній самореалізації, по-друге, створити регіональний інформаційний ресурс для професійної орієнтації.
Під час заходу учні, які представляли наш район, взяли участь в ярмарку професій, «живій бібліотеці», дискусії, проведеній працівниками обласної дитячої бібліотеки «Майбутнє краю за нами», профорієнтаційному тренінгу з фінансової грамотності, відвідали майстер-кпаси народних умільців.
Сподіваємося, що учасники «ПрофіСтарту» впродовж реалізації проекту засвоять знання і навички, що стануть їм у нагоді під час навчання та в дорослому житті, знайдуть друзів і однодумців серед своїх ровесників. здобудуть пепемоги й нагороди у творчих конкурсах.

Ольга Стовбун, головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості // Червоний промінь. – 2012. – №46 (16 листоп.). – С.4.

Осінній ярмарок

Ярмарок для українського селянина завжди був бажаною і очікуваною подією. Зібравши врожаї хліба, овочів, фруктів господар бачив, що з цього достатку можна продати, щоб прикупити щось з одежі, хатнього начиння або поміняти на товар.
22 жовтня Нижньосірогозькою селищною бібліотекою спільно з педагогічним та учнівським колективами Жданівської ЗОШ І-ІІ ст. проведено осінній ярмарок "Ой, там, на веселім, на базарі".
Готуючись до цього заходу, ми намагалися відтворити традиції українського ярмаркування: приміщення прикрасили в українському стилі, на столах - городина, лікарські рослини, учасники заходу - учні 4-7 класів - одягнуті в національні костюми.
А скільки було гумору, жартів, пісень, танців, різноманітних витівок.
Незмінними учасниками ярмарку були славнозвісні баба Параска і баба Палажка (Т. Кутіщева і Ю. Галюк), два куми (А. Яровий, І. Бугровенко), тріо "Варенички" (В. Трибунська, Г. Бурцева, О. Карпачова). Проведено конкурси "Гарбузові перегони", "Овочева дегустація", "Загадки з грядки".
Учні 5 класу розповіли про цілющі властивості "товару", який продавався на ярмарку.
На веселім ярмарку всі побували, одні - продавали, інші - купували, сміялись, співали та ще й жартували і про предків наших славних з шаною згадували.

Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки  // Червоний промінь. – 2012. – №43 (26 жовт.). – С.11.

Свято у Вільному

Для мешканців села Вільне 5 жовтня стало справжнім святом, до якого вони готувалися всією громадою, Адже майже кожен взяв участь у благоустрої рідного села. Головне ж у цій важливій справі - чітка організація і координація роботи. І в цьому найперша заслуга сільського голови Сизової Ольги Іванівни, яка взяла на себе велику відповідальність за наведення порядку в населеному пункті.
Свято розпочалося о 15 годині на площі біля сільського Будинку культури, де зібрались місцеві жителі від старого до малого та поважні гості - депутат обласної ради Сергій Сорокунський, голова районної ради Володимир Мельничук, його заступник Наталя Ставицька, директор ТОВ «Відродження» Василь Павліш та очільники сільських громад району.
Ольга Сизова запросила гостей відвідати музей історії села Вільне, експонати якого вдало розмістили на подвір’ї Вільненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Чому говорю вдало? Тому що, відвідавши його, присутні потрапляли в сільську оселю з побутовими речами та сільськогосподарським інвентарем далекого 1912 року. Потім до уваги гостей були представлені витвори славних господарів і господинь села, зокрема, кулінарні вироби, вишиванки, а також городина і квіти. Під час огляду виставок привітні хазяєчки частували всіх охочих смачними стравами та напоями.
Вільненців зі 100-річним юв-ілеєм села привітали Ольга Сизова, Василь Павліш, голова ради ветеранів села Клавдія Рябова, Володимир Мельничук, який нагородив за сумлінну працю грамотами голови обласної ради заступника директора з навчальної роботи Вільненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марину Гладко та вчителя історії Олену С’єдіну.
Цього дня вшанували щирими словами та невеличкими подарунками довгожительку (на фото вгорі) та наймолодшого мешканця села, ювілярів у сімейному житті, народних майстринь-вишивальниць, багатодітні родини, орденоносців, відмінників навчання, ювілярів року.
Глядачі насолоджувались піснями у виконанні талановитих майстрів художньої самодіяльності району та села (на фото внизу).
Також було підбито підсумки огляду вулиць і садиб. Той, хто ходив вулицями Вільного, мабуть, знає, як пильно стежать за благоустроєм своїх домівок наші люди. Тому визначити двір «зразкового порядку», щоб не образити нікого, було дуже тяжко. Депутати сільської ради навіть придумали номінацію «Найкращий розарій». До неї потрапило подвір’я Леоніда та Тетяни Яковенків, в якому налічується понад 30 кущів троянд, що квітують з ранньої весни і до морозів.
Щира подяка пролунала і на адресу спонсорів свята - керівника ТОВ «Відродження» Василя Павліша, фермера Василя Шитця та одноосібника Михайла Гладка. Після завершення офіційної частини всі, хто бажав, взяли участь у «Козацьких розвагах», після чого сили учасників були підкріплені запашним та ситним кулішем із салом.
А ввечері на сільську молодь тих, хто, незважаючи на роки, почуває себе молодим, чекала дискотека під відкритим небом та казковий феєрверк, яскраве світло якого довго пронизувало темряву вечірнього неба.
Довго лунала жвава музика, свято закінчилося далеко за північ, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини до Вільного.

Ірина Сис, бібліотекар Вільненської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2012. – №42 (19 жовт.). – С.13.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі району! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята, яке свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

Голова райдержадміністрацїї, депутат обласної ради Олександр Шилкін, голова районної ради,  депутат районної ради, Володимир Мельничук // Червоний промінь. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.2.

Шановні працівники бібліотек, ветерани бібліотечної справи!

Сердечне вітаю вас з Всеукраїнським днем бібліотек! Бажаю вам міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння та підтримки. Ваша професія надзвичайно важлива для нашого суспільства і саме ваша відповідальна справа відкриває нам шлях до книги - джерела споконвічної мудрості та знань!
Хай доля збагачує вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Тетяна Москаленко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрацїї // Червоний промінь. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.2.

Шановні бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Книга завжди була в особливій пошані на українській землі. Наші мудрі предки заснували гарну культурну традицію створення бібліотек - храмів духовності, знань та розради, бо знали, що книга - невичерпне джерело натхнення, розвитку та вдосконалення кожної людини.
Зичу вам, дорогі бібліотекарі, відчуття справжнього задоволення від своєї роботи та нових успіхів на ниві просвітницького служіння людям!

Ольга Сизова, Вільненський сільський голова // Червоний промінь. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.2.

Хроніка бібліотечного життя

Бібліотеки району поступово змінюються, перетворюючись у привітні й обладнані за новітніми технологіями інформаційні центри, що мають ресурси для реалізації повсякденних справ, дозвілля родини, пропаганди 

О.Тверда, Л.Гладун з колегами з Великої Лепетихи
За роботою Т.Каменецька

книги і читання.
Так, останнім часом відчутні зміни відбулися в центральній районній бібліотеці, Верхньосірогозькій, Нижньоторгаївській і Новоолександрівській сільських бібліотеках-філіях, де за сприяння місцевих органів влади та відділу культури і туризму райдержадміністрації значно поліпшені умови для роботи з користувачами різних вікових категорій. Працівники названих книгарень минулого тижня взяли участь у тренінгу для бібліотек центральної бібліотечної системи - переможців III раунду проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет». Навчання відбувалося відповідно до плану роботи Регіонального навчального центру, створеного на базі Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. О.Гончара, з 17 по 21 вересня за програмою «Бібліоміст».
Також бібліотекарі району взяли участь в обласному фестивалі сільських бібліотек «Бібліотечна палітра - 2012», присвяченому 140-річчю з часу відкриття бібліотеки ім. О.Гончара, який проводився з метою стимулювання розвитку бібліотечної справи на Херсонщині, виявлення ефективних форм досвіду та творчих ініціатив бібліотекарів, підвищення соціального статусу професії, посилення державної та громадської підтримки бібліотечних працівників.
А напередодні фестивалю в центральній районній бібліотеці було проведено майстер-клас, під час якого кращі бібліотекарі району презентували свій досвід роботи, зокрема, І.Кутіщева (селищна бібліотека-філія), І. Бондар (Дем'янівська сільська бібліотека-філія), О. Шелофаст (Сірогозька сільська бібліотека-філія).
Нещодавно в центральній районній бібліотеці з метою вивчення досвіду роботи по написанню грантових проектів та організації бібліотечного обслуговування побували колеги з Великолепетиського району. Вони побачили і почули багато нового і корисного, що може їм стати в нагоді в подальшій професійній діяльності.
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у районному Будинку культури проведено вогник: «Моя бібліотека! Ти мудрість усіх віків, хранителька добра!», в якому взяли участь бібліотечні працівники району, ветерани, друзі бібліотеки та користувачі-активісти.
Нинішній 2012 рік - ювілейний для кількох населених пунктів району. Так, своє 200-річчя відсвяткували Нижні Сірогози, 190-річчя - Новоолександрівка, незабаром - 150 років Дем'янівці та 100 років Вільному, і безпосередню участь у підготовці цих урочистостей беруть бібліотекарі району.
Вітаємо! За активну участь у написанні грантових проектів та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагороджено:Тверду Олена Аркадіївну, директора центральної бібліотечної системи. Гладун Людмилу Миколаївну, методиста центральної районної бібліотечної системи. Кузнєцову Віру Миколаївну, завідувача дитячої бібліотеки. Каменецьку Тетяну Іванівну, начальника відділу з основних видів діяльності центральної бібліотечної системи. Кутіщеву Ірину Миколаївну, бібліотекаря селищної бібліотеки-філії.

Людмила Гладун, методист центральної бібліотечної системи // Червоний промінь. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.2.

Цей дивний світ - бібліотека!

30 вересня ми вшановуємо тих, хто присвятив бібліотеці все своє життя, для кого бібліотечна справа стала покликанням, хто своєю працею підвищував престиж цієї професії. Це - Н.А. Кобецька, Л.І. Тарасенко, В.Г. Оніпко, К.П. Оніщенко, К.Г. Шевцова, К.І. Жданова, Є.В. Сизонець, З.В. Клівак, Л.П. Міненко, О.С. Дідковська, В.П. Помикалова, В.Г. Андрєєва.
Добре і щедре серце, уміння, бажання, винахідливість треба мати бібліотечним працівникам у роботі з читачами. Це так важливо -підібрати ключикдо кожного, зробити так, щоб відвідування бібліотеки стало мандрівкою в таємничі світи. Саме таку важливу місію виконують бібліотекарі району. З книгою вони пов'язали своє життя, з нею працюють і відпочивають. Десятки років бібліотеці віддали і продовжують працювати бібліотекарі за покликанням Т. І. Каменецька, Т.О. Пузирнікова, О.А. Тверда, В.В. Кузнецова, І.В. Бондар, М.І. Зданівська, Т.М.Шпак, Т.В.Василенко, Л.П. Гурковська. А яка ж бібліотека без читачів? Це ж наша гордість і окраса! Всіх перелічити неможливо. Напередодні свята хотілося б назвати найактивніших з них: Л.І.Суптель, її син М.А.Бондаренко та онука А.М.Голтаєва, родини Жолудевих, Остапенків, Пшеничих, Берлізових. Є активні читачі і серед людей старшого покоління (Л.О. Степанова, Є.П.Людін, Н.М.Сташко, М.Р.Божко, А.Ф.Заріцька, М.М.Іванова, Є.В.Лук'янова, В.І.Качкаров, Г.О.Тараненко), і працездатного віку (Л.М.Качкарова, Ю.В.Безух, О.В.Вязовий, П.О.Чаус, В.О.Поліщук, Т.М.Молоткова, Л.Ф.Немикіна), і школярі та студенти (М.Горбунов, Є.Перпелова, Ю.Володіна, А.Білоусова), і діти та підлітки, які приїздять до рідних на літні канікули з інших міст і сіл (О.Міненко, А. Самусева, О.Черкашин). Відвідують районну книгарню й читачі з різних куточків нашого району: М.В.Куракова, С.А.Тьо, Л.Т.Сиротенко, О.І.Кабанова, В.А.Белень, С.В.Гутковський, В.С.Єрмак, Т.М.Ганелі, С.С.Дудикін та ін.
Хочеться добрим словом згадати ще й друзів бібліотеки, які підтримують її в усіх гарних починаннях. Це - В.В.Кайфель, ; Ю.В.Безух, В.М.Кутіщев, М.Я.Дєєв.
Професія бібліотекаря - почесна і гуманна. Він - хранитель і і розпорядник безлічі книг та періодичних видань. Це його слово може визначити і вподобання, і захоплення на все життя. Тож зі  святом вас, шановні бібліотечні працівники. Хай вам у всьому щастить!

Олена Тверда, директор центральної бібліотечної системи // Червоний промінь. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.2.

Шляхами партизанської правди

22 вересня Україна відзначала День партизанської слави. До цієї дати, 20 вересня, в читальний зал центральної районної бібліотеки запросили учнів 9-Б класу Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з учителем історії Віталієм Джеліпом на урок історичної пам'яті «Шляхами партизанської слави», який провели Тамара Пузирнікова та Наталя Бесмельцева.
Також на урок завітала голова ради ветеранів працівників культури, колишня директорка районного краєзнавчого музею Клавдія Шевцова, яка розповіла про підпільний і партизанський рух на Нижньосірогозщині в роки Великої Вітчизняної війни, і свою розповідь підвердила архівними документами та фотографіями.
Після завершення уроку дев'ятикласники відвідали тематичну виставку «Пам'ять про наших партизанів ніколи не згасне», де було представлено фото та автобіографії партизанів-підпільників, книги про партизанський рух.
На знак вшанування пам'яті земляків-підпільників учні поклали букети квітів на могилу І. Д. Височина і М. В. Купрія.

Тамара Пузирнікова, начальник відділу обслуговування центральної  районної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.2.

Бібліотеки крокують у ногу з часом

Україна крокує шляхом побудови незалежної держави ось уже 21-й рік. Тож виховання національної самосвідомості, любові до своєї Батьківщини, рідного краю, гордості за них - почуття , які  потрібно прищеплювати з дитинства. З цією метою в центральній районній та дитячій бібліотеках проведено уроки державності «Самовизначення України: від історії до політики», «Моя Україна - єдина і вільна, я з нею пов'язую долю свою", а в бібліотеках-філіях району - години цікавих повідомлень: «Усе моє, все зветься Україна» (с.Верхні Сірогози), «Історією не завжди можна втішатись -у неї треба ще й учитися» (с.Сірогози), «Є найсвятіше слово на землі. Одне. Високе світле: Україна!» (с.Верхні Торгаї); тематичний вечір «Горнусь до тебе, Україно!» і літературно-музичні композиції «Вишнева моя Україна», «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!», «Всім серцем любіть Україну свою, - і вічні ми будемо з нею», «Україно, земле рідна, в нас любов до тебе вічна» (с.Новоолександрівка, с.Дем'янівка, с.Нижні Торгаї, с.Вільне).
В бібліотечних закладах влаштовані книжкові виставки, створено краєзнавчі куточки: «Мужай, українська державо, на всі віки, на всі часи», «Мій рідний край - Херсонщина моя», «Край Сірогозький у кожному серці», «Загублених скарбів віднайдена перлина», а в центральній районній бібліотеці - виставка-екскурс до 200-річчя селища: «Нижні Сірогози: погляд крізь століття», де представлено літературу з історії та сьогодення населеного пункту, його видатних людей, флору і фауну рідного краю. На полиці «Поетичне слово степового розмаю» до уваги користувачів нові книги місцевих авторів - В.Кутіщева, Ю.Безуха та М.Дєєва, що вийшли друком у 2012 році.
У нас є що почитати про державу та її символіку, про рідний край, його історію і славних людей. То ж запрошуємо усіх бути активними користувачами бібліотеки.

Олена Тверда, директор централізованої бібліотечної системи // Червоний промінь. – 2012. – №35 (31 серп.). – С.2.

Село моє, для мене ти єднине

Нещодавно селище  Нижні, Сірогози святкувало своє 200-річчя. З цієї нагоди селищна  бібліотека провела заочну мандрівку «Моє село - окраса України, це часточка моєї Батьківщини».
Всі мріють про далекі подорожі, загадкові країни, але не кожному поталанить здійснити, цю мрію. За допомогою учнів 9 класу Жданівської ЗОШ І-ІІ ступенів І. Мізюк, Ю. Галюк, Т. Кутіщевої, А. Ярового, І. Бугровенка присутні здійснили захоплюючу подорож рідним селищем, зупиняючись на таких станціях: «Ода Сірогозам», «Тобі історія розкаже, як край наш жив», «Видатні сірогозці», «О, краю мій, оспіваний в віршах», «Природа рідного краю».
Під час проведення заходу використано твори сірогозьких поетів В. Кутіщева, М. Дєєва, Ю. Безуха. Закінчилася мандрівка піснею «Нижні мої Сірогози».
Не без роду ми й племені, не без пам'яті. Нам є чим пишатися й що берегти. Не обминули наше селище гармонія й краса. Такої багатої історії, такого розмаїття природи на порівняно невеликій території не відразу й знайдеш в Україні. І все це ми повинні любити і берегти.

Ірина Кутіщева, бібліотекар Нижньосірогозької селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №35 (31 серп.). – С.2.

Надійний друг дитячої бібліотеки

Поняття «гарна бібліотека» завжди асоціюється з добре укомплектованим книжковим фондом, затишним приміщенням, теплим - узимку і прохолодним - влітку. Сьогодні на цей процес значною мірою впливають фінансування з місцевого бюджету і централізоване комплектування, якого на даний час недостатньо.
З метою вирішення цих проблеми проведено акцію «Подаруй бібліотеці нову книгу», в ході якої працівники бібліотеки звернулись до підприємців з проханням виділити кошти на придбання нових книг, щоб маленькі відвідувачі книгозбірні могли максимально задовольнити свої інформаційні потреби.
І ось у цей нелегкий час знайшлися люди, які не байдужі до потреб дітей. Таким надійним другом для бібліотеки стала приватний підприємець Валентина Кайфель. Приємно спілкуватися з людиною, яка цікавиться нашими проблемами, і, головне, прагне щось змінити на краще та робить крок до вирішення проблеми бібліотекарів та юних читачів.
За два роки Валентина Василівна подарувала районній дитячій бібліотеці понад 150 книг, передплатила 10 найменувань періодичних дитячих видань. А відвідавши наш заклад нинішнього спекотного літа та побачивши, як діти і співробітники книгарні працюють з книгою в задушливому приміщенні, Валентина Василівна за власні кошти замінили два вікна в дитячій бібліотеці. Після цього приміщення стало світлим, є можливість провітрювати кімнати та й працювати стало комфортніше.
Працівники бібліотеки й маленькі читачі висловлюють вдячність цій чуйній, щедрій людині за такий подарунок. Бажаємо Валентині Василівні міцного здоров'я, успіхів у роботі та благодійницькій діяльності і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Віра Кузнєцова, завідувач районної бібліотеки для дітей // Червоний промінь. – 2012. – №34 (24 серп.). – С.7.

Життєва криниця Антоніни Гурківської (до 90-річчя з дня народження)

Спека. На небі ні хмаринки. Посохла трава, важко дихається від розпеченого повітря. Вийшла стара баба Антошка (так її називають односельці) до криниці, прислухається, чи шумить там десь глибоко (50 м) вода. Перед дощем шумить повітря і вода в криниці, мабуть, радіє, очікує зустрічі з дощем. Вода земна чекає воду з небес. Тихо. Не шумить криниця. Не буде дощу. На жаль. Дихає природа розпеченим повітрям. Зітхає бабуся. Багато років прожила вона в цьому будинку, а навпроти біжать дороги, зосталась однесенька криниця на все село. Ніхто вже давно не користується нею, закрили залізобетонними плитами. А колись, згадує Антоніна Ананіївна, тут кипіло життя, з криниці брали воду напувати теляток, коней, поруч була ферма. Працювала Антоніна Ананіївна в колгоспі. Важко, але сумлінно, з радістю, з надією на краще життя. Ростила дітей, пам'ятає голод, воєнні роки і повоєнну розруху. Все пережила. Летять роки, відлітають. Важко вже ходити, ноги болять. Але не втрачає душа інтересу до життя, радіє всьому, що оточує...
Приходить Антоніна Ананіївна кожного місяця до сільської бібліотеки. Вона тут найстарша читачка. Добре, коли людина в такому поважному віці, 90 років, цікавиться всім прекрасним. Бере з бібліотеки по дві книжки на місяць. Читає (хоча вже, каже, очі підводять) взагалі українську класику. Полюбляє читати книги М. Коцюбинського, Є. Гуцала, з перечитаного ділиться своїми думками, почуттями.
Завжди радісно бібліотекарю зустрічати своїх читачів. Прибігає малеча, радісно гомонить, вибирає яскраві, з малюнками книжечки, журнали. Старші школярі більш цікавляться літературою для позакласного читання по шкільній програмі або для написання доповідей, рефератів. Старше покоління читає художні книжки або спеціальну літературу по професії. А Гурківська Антоніна Ананіївна читає, щоби порадувати свою душу, щоб не сумувати в своїй оселі. Спасибі Вам, бабо Антошко, за те, що Ви є прикладом для інших, за те, що Ви не втрачаєте інтересу до прекрасного, за те, що Ваше натхнення, Ваше став-
лення  до  життя, навіть коли воно дуже важке, допомагає Вам довго жити. І нехай буде : цей ювілей не останній у Вашому житті.
Хай шумить біля вашого подвір'я криниця, сповіщає прихід дощу в суху літню спеку, коли все живе просить жити, а зими хай будуть лагідними і не замітають снігом Вам дорогу до сільської бібліотеки, яка теж є живою водою з криниці для всіх, хто бажає прекрасного, для вічної душі!

К. Федченко, сільський бібліотекар // Червоний промінь. – 2012. – №32 (10 серп.). – С.4.

Сучасні бібліотеки змінюють життя

Сьогодні важко уявити цивілізовану людину, яка постійно не збагачувала б свого інтелекту новими знаннями. Але здобути їх без книги неможливо. І тут на допомогу приходять бібліотеки, як величезний фонд інформації.
Без відповідного досвіду і технічного оснащення в нинішніх умовах важко донести потрібну інформацію до широкого кола читачів. Комп'ютеризація бібліотечної справи - єдиний шлях до поліпшення обслуговування читачів. Але це складний і тривалий процес.
Бібліотечними закладами району приділяється велика увага написанню проектів та участі в конкурсах у рамках діючих в Україні антикризових гуманітарних програм, які надають підтримку соціокультурним інституціям, а також громадським і благодійним організаціям, що реалізують і соціальні проекти на основі співпраці з державними та місцевими органами влади.
Нижньосірогозька центральна бібліотека та  три сільські бібліотеки-філії, а семе: Верхньосірогозька, Новоолександрівська та Нижньоторгаївська, взяли участь і стали  переможцями програми «Бібліоміст», зокрема, в третьому раунді конкурсу «Організація нових послуг з використанням вільного доступу до Інтернету III».
Вони виграли грант на установку 15 комп'ютерів з програмним забезпеченням, 4-х принтерів, 4-х сканерів і такої ж кількості комплектів мережевого обладнання.
Бібліотеки за підтримки місцевих органів влади, які, зокрема, виділили 50 тис. грн на реалізацію програми (придбання меблів і проведення ремонту), районної громадської організації працівників культури «Муза», районного центру зайнятості, відділу освіти райдержадміністрації, районної асоціації фермерів та окремих фермерських господарств району силами бібліотечних працівників і членів районної громадської організації «Муза» зробили ремонт відділу обслуговування центральної бібліотеки. Для створення комфортних умов для відвідувачів і виконуючи вимоги проекту, придбали офісні меблі (столи і стільці), два кондиціонера, електричні панелі для обігрівання приміщення, а ще - модернізували електричну мережу та підключилися до Інтернету.
Слід зазначити, що отримана можливість чотирьох бібліотечних закладів Нижньосірогозщини взяти участь у програмі «Бібліоміст», як і співфінансування місцевих органів влади - це той ресурс, який ми використовуватимемо, щоб упровадити вжиття соціальні ініціативи Президента України.
Головною метою проекту є надання інформаційної підтримки багатодітним родинам, молодим сім'ям, людям з обмеженими фізичними можливостями, літнім громадянам, малозабезпеченим родинам, фермерським господарствам, національним меншинам з питань правової освіти, працевлаштування та ін.
Відомо, що ці категорії населення через брак коштів не завжди мають можливість придбати нові комп'ютери та інші сучасні засоби комунікації, підключитися до Інтернету. Тому ця послуга в бібліотеці буде для них дуже доречною і дасть змогу задовольняти різні інформаційні потреби.
Завдяки вільному доступу до Інтернету відвідувачі бібліотеки матимуть  багато можливостей: пройти курс комп'ютерної грамотності, здобути або поліпшити навички роботи з необхідними програмами та Інтернетом; отримати правову консультацію; вигідно продати врожай, а потрібне в господарстві купити дешевше, скориставшись послугами аграрних бірж; знайти оголошення про вакансії, навчитися грамотно складати резюме, подавати свою кандидатуру і проходити співбесіду при працевлаштуванні; проводити різноманітні заходи (зустрічі, збори клубів за інтересами або громадських об'єднань) у комфортному приміщенні бібліотеки; прочитати новини свого регіону, країни, світу і висловити власну думку; ознайомитись з [інформацією органів і влади, прокоментувати владні ініціативи і таким чином взяти участь у прийнятті важливих рішень; телефонувати рідним і друзям по Скайпу в інші населені пункти України та за кордон; вивчати іноземну мову або перекладати текст за допомогою онлайнових словників і перекладачів та ін.
Уже немає потреби доводити комусь, наскільки важлива для бібліотек участь у різних професійних і грантових конкурсах, які мають на меті сприяти розвитку інноваційних бібліотечних послуг, що якнайкраще задовольнить інформаційні потреби місцевого населення.

Олена Тверда, директор централізованої бібліотечної системи // Червоний промінь. – 2012. – №28 (13 лип.). – С.1.

Пропагандист книги

Сердечно поздравляем с юбилеем (29 мая) нашу бывшую коллегу, добрую, милую женщину Морозову Лидию Григорьевну. Ваша трудовая деятельность неразрывно  связана с культурой района. Вам присущи замечательные  личные качества: отзывчивость, добросовестность, заботливость й чувство ответственности. За долгие годы нашего совместного общения й творческих контактов с Вами, Лидия Григорьевна, мы не раз убедились в Вашей исключительной добропорядочности и интеллигентности.
От осей души желаем Вам, дорогая юбилярша, крепкого здоровья, семейного благополучия, счастья, бодрости духа, успехов во всех Ваших делах на долгие, долгие годы. Пусть будет жизнь всегда такой, чтоб годы шли, а вы их не считали, вовек не старились душой и никогда бы горько не вздыхали. Благодарим судьбу, что мы работали с такой прекрасной женщиной.
3. Кучива, Н. Шевцова, Л. Тарасенко, Е. Жданова, Е. Онищенко, В. Онипко, Е. Лоцман, А. Чебарова.

 Від щирого серця поздоровляю з ювілеєм свою подругу Морозову Лідію Григорівну. Бажаю здоров 'я від чистих джерел, а щастя - від власноі долі, щоб радісно й довго жилось на землі І горя  не знала ніколи. Хай миром, веселістю повниться хата, хай буде сім'я вся здорова й багата, хай радісні будуть усі твої кроки і чуються вісті хороші щороку. Наснага і щедрість у серці хай квітне, поки ювілей не настане столітній!
З повагою Майя Тимошенко

Колектив відділу культури райдержадміністрації тепло вітає з ювілеєм колишню свою колегу, доброзичливу, гарну жінку Морозову Лідію Григорівну. Летять літа, мов бистрі води, і не вернути їх назад. А нам не віриться сьогодні, що Вам у же-75. Хай нових днів ще буде безліч, без ліку щастя і пісень, прийміть вітання найщиріші в цей світлий ювілейний день. Здоров 'я, щастя зичим не нарік, на все життя бажаєм його щиро. Щоб радісним І довгим був Ваш вік з добром, любов 'ю, спокоєм і миром.

29 травня 1937 року в сім'ї нижньосірогозьких колгоспників Олени Давидівни та Григорія Степановича Бутів народилася дівчинка, яку нарекли Лідією. Тяжким було її дитинство, перетерпіла холод, голод, війну...
В 1944 році Лідія пішла до першого класу Нижньосірогозької середньої школи. Була активним  читачем   дитячої районної бібліотеки, брала участь  у її роботі, тому після закінчення школи, у 1954 році, за комсомольською путівкою дівчину було направлено на роботу до Нижньосірогозької райбібліотеки на посаду бібліотекаря.Одночасно вона заочно навчається в Херсонському технікумі підготовки культосвітніх працівників на бібліотечному факультеті і в 1957 році закінчує його. Лідія любила свою справу, залучала читачів до книгарні - робила подвірні обходи, комплектувала бібліотечки і систематично виїжджала з книгою в усі пункти обслуговування, де проводила бесіди, оформляла листівки, розповідала про передовий досвід трудівників району. В бібліотеці завжди було людно, радували око гарно оформлені бібліотечні плакати: «Любіть книгу - джерело знань», «Книга - наш друг». Книжковий фонд завжди був упорядкований, тож, можна сказати, що в присвоєнні звання «Бібліотека відмінної роботи» велика заслуга й Лідії Григорівни. Районна бібліотека в той час була базою для проходження практики студентами.
Прекрасний спеціаліст, знавець своєї справи, Лідія Григорівна на сторінках районної газети систематично публікує повідомлення про новинки у світі книги та матеріали про кращих читачів бібліотеки. В основу своєї роботи вона ставила пропаганду краєзнавчої та військово-патріотичної літератури. Оформляла книжкові виставки: «Край мій - гордість моя», «Квітни, орденоносна Херсонщино», брала активну участь у проведенні зустрічей з учасниками Великої Вітчизняної війни, в обговоренні книг, проведенні літратурних вечорів, усних журналів. Енергійна і ділова в трудовій діяльності Лідія була й активною учасницею художньої самодіяльності.
В 1965 році її, як кращого працівника, було переведено на посаду інспектора райвідділу культури. Лідія Григорівна систематично виїжджала в сільські  клуби, бібліотеки району. За багаторічну, сумлінну працю нео дноразово нагороджувалася  грамотами обласного управління та районного відділу культури. Має медаль «За доблестный  труд» і відзнаку «Кращий інспектор області».
У 1975 році її переведено завідувачем бібліотеки парткабінету райкому партії, згодом - директором районного радіомовлення.
Наша ювілярка добра господиня, має гарну сім'ю. У 2011 році Лідія та Євген Морозови відзначила 55-річчя подружнього життя. Разом з чоловіком виховали двох чудових синів, як мовиться, поставили їх на ноги. Володимир закінчив Харківське Гвардійське вище танкове командне училище імені Верховної Ради УРСР, нині кандидат військових наук, викладач військової академії бронетанкових військ у Москві. З 1980 року - учасник усіх військових парадів на Червоній Площі в Москві, куди має постійний пропуск.
Олександр закінчив Херсонський педагогічний інститут, учитель Нижньосірогозької ЗОШ, шанована людина в селищі. Неодноразово обирався депутатом районної та селищної рад.
Діти     Лідії     Григорівни - гордість не лише її, а й нашого селища, району.
А ще подружжя має четверо внуків та двох правнуків.
Нині моя колишня колега святкує свій 75-річний ювілей. Тепло вітаю її з цією датою і бажаю, хай не зраджує їй сила духу, не полишає оптимізм, завжди повниться сонячним теплом та достатком її оселя.

Клавдія Шевцова, завідувач районної бібліотеки з 1954 по 1970 роки // Червоний промінь. – 2012. – №21 (25 трав.). – С.5.

Книжчині іменини

Щорічно в останній тиждень березня юні читачі Дем'янівської сільської бібліотеки беруть активну участь у проведенні Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги. Цього року для них було проведено свято «Книжчині іменини», під час якого на дітлахів чекала цікава зустріч з казковими героями: Королевою Книгою (Світлана Коваленко), Пізнайком (Олександр Базенюк), Бабою Ягою (Віта Соловей). Учні 6 класу поставили сценку й розповіли вірші про книги.
Під час заходу діти активно розгадували загадки, відповідали на запитання вікторини, пригадали правила поводження з книгою, а також подивилися казку «Про рибака та рибку», яку інсценізували учні 7-8 класів Настя Ніколаєва, Ігор Харкевич та Віта Соловей. Насамкінець свята дітей чекали ігри, святкова дискотека та солодощі.
Слова подяки висловлюю всім учасникам свята і тим, хто надав матеріальну допомогу для проведення змістовного заходу, а саме: спонсорам, приватним підприємцям Сергію Верхоляку, Наталії Венгер, Валентину Верхоляку та Юрію Галушці.

Ірина Бондар, завідувач Дем'янівської сільської бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №13 (30 берез.). – С.4.

До 150-річчя села Дем'янівка

Село   Дем'янівка,   розташоване   в південній частині Херсонщини, засноване у 1862 році. В цьому році йому виповнюється 150 років. На зорі існування село заселили вихідці з Черніговської губернії. А назване воно на честь засновника - Дем'яна Клименка.
Попри всі негаразди сьогодення в Дем'янівці не гасне вогнище культурного життя. Місцевий Будинок культури був збудований у 1967 році на честь 50-річчя Радянської влади, і в цьому році він святкує своє 45-річчя. Його директором було призначенно Чауса Георгія Андрійовича, який на той час тільки-но закінчив курси баяністів при Херсонському Будинку творчості. На творчій ниві він пропрацював 20 років. Першим хормейстером була Чаус Ярослава, що керувала сільським хором понад 6 років. Довгий час на посаді режисера працював Венгер Анатолій Іванович. Це була людина, закохана в режисуру. Ним були поставлені такі відомі п'єси як «Фараони», «Сватання на Гончарівці», «Безталанна», «За двома зайцями», «Назар Стодоля» та ін.
З часу відкриття Будинку культури художнім керівником, а нині його директором працює Селіванова Улита Йосипівна. Під її керівництвом було засновано ансамбль «Степовичка», який проіснував 40 років. Колектив був учасником усіх заходів у селі, районі, області. У 1989 році навіть відвідав Наурський район Чечено-Інгушської АРСР. За 40 років учасниками ансамблю багато вивчено і переспівано на сцені сільського Будинку культури.
Нині Улита Селіванова створила новий жіночий ансамбль «Журавка», який працює вже чотири роки. Його репертуар найрізноманітніший, тож заслужено має прихильність і глядацькі симпатії своїх односельців, неодноразово нагороджувався цінними подарунками і грамотами. Завдяки матеріальній підтримці сільської ради і спонсорів учасниці колективу мають гарні сценічні костюми.
При Будинку культури працює заснований нещодавно драматичний колектив (керівник Бондар Ірина), який уже поставив на сільській сцені вистави: «Підміна», «Як кум Пилип «дуба врізав»», «Чобіт лиха наробив». Нині колектив працює над виставою «Фараони». Склад драматичного колективу різноманітний: це педагоги, працівники сільської ради, механізатори, пенсіонери.
Незважаючи на труднощі галузі культури взагалі, в сільському Будинку культури постійно працює 6 творчих колективів, і зараз всі вони готуються до святкування 150-річчя нашого села.
Дем'янівці вдячні Богу, що на їх землі народжуються такі працелюбні, талановиті та щедрі люди.

Ірина Бондар, завідувач Дем'янівської сільської бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №12 (23 берез.). – С.5.

Живе Шевченкове слово

За ініціативи управління культури і туризму облдержадміністрації, обласного Центру народної творчості, Херсонського училища культури минулого тижня було проведено традиційний обласний конкурс читців-аматорів, присвячений пам'яті Т.Г.Шевченка.
Проводиться він з метою популяризації духовної спадщини українського народу, вшанування пам'яті Великого Кобзаря, виявлення нових виконавців та підвищення виконавської майстерності читців-аматорів і поетичних театрів у двох вікових категоріях: від 14 до 20 років та від 21 до 45 років, і оцінюється за такими критеріями: художній рівень репертуару, рівень виконавської майстерності, сценічна культура.
Перш ніж було визначено претендентів для участі в конкурсі, фахівцями центральної районної бібліотеки була проведена копітка підготовча робота і, як наслідок, відібрано двох учасників, які й представляли наш район у Херсоні.
В першій віковій категорії виступив учень 8-го класу Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександр Діденко (художній керівник Людмила Гладун), який прочитав вірш Т.Г.Шевченка «Плач Ярославни» і твір сучасного українського поета Дмитра Кременя «Седнів. Липа Шевченка».
У другій віковій категорії взяла участь учитель Першопокровської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександра Сидоренко. Баладу Великого Кобзаря «Русалка» та твір української письменниці Ліни Костенко «Доля», вона виконала під чарівні звуки сопілки. Слід зазначити, що на поважне журі в складі провідних фахівців театрального жанру Херсонщини та представників установ і закладів засновників конкурсу неабияке враження справили манера виконання і створений Олександрою сценічний образ, а також майстерна гра на сопіліці її чоловіка Юрія, вчителя Першопокровської школи.
Таланти на Сірогозщині є. Про це з упевненістю можна було сказати, спостерігаючи за виступами наших земляків, які серед багатьох учасників обласного конкурсу посіли призові місця: Олександру Сидоренко нагороджено дипломом II ступеня, а Сашка Діденка - дипломом III ступеня і вручено їм цінні подарунки.
Тож вітаємо наших переможців і бажаємо їм подальших творчих успіхів!

Людмила Гладун, методист централізованої бібліотечної системи // Червоний промінь. – 2012. – №11 (16 берез.). – С.4.

Живи в мені, ти, спів святий Тараса!

6 березня в центральну районну бібліотеку завітали учні 9А класу (класний керівник Ганна Габаїдзе) на поетичний вернісаж, присвячений творчості Великого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка.
Бібліотекарі Тамара Пузирнікова та Тетяна Куца розповіли про життя і творчість народного поета, провели вікторину, ознайомили дітей з книжково-ілюстративною виставкою «Судилася йому доля пророка». Учні прослухали вірші у виконанні своїх однокласників - Насті Кідрук, Насті Щербань, Віктора Перепросова, Анатолія Кутіщева, Дмитра Лелика.
Грізний і ніжний він, Шевченко, мовби тією брилою, овіяною вітрами історії, паленою вогнями, але несхитною волею височить над світом. «Кобзар» освячує все життя кожного українця - від народження й :до останнього подиху. Читаймо ж цю велику книгу - і  осягнемо її глибину й чистоту течій...
У бібліотеках-філіях району в пам'ять про Т.Г. Шевченка влаштовано книжкові виставки та тематичні І полиці: «Свіча, запалена від серця», «Т.Г.Шевченко - поет вічності», проведено літературні години «Тарасове слово в наших серцях» та подорожі «Шевченко відомий і невідомий».

Тамара Пузирнікова, начальник відділу обслуговування центральної районної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №11 (16 берез.). – С.4.

Поповнюємо фонди сільських бібліотек

Турбуючись про поповнення фондів сільських бібліотек сучасними виданнями з гуманітарних і суспільних дисциплін, які в цьому відчувають велику потребу, прагнучи підвищити їх роль як центрів культури і соціального діалогу, працівники центральної районної бібілотеки зацікавилися умовами участі в конкурсі «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю» в рамках антикризової гуманітарної програми Інституту Відкритого Суспільства (Нью-Йорк- Будапешт) і Міжнародного фонду «Відродження», що проводився в грудні 2011 року.
На районному семінарі-практикумі бібліотекарів, який провели директор централізованої бібліотечної системи Олена Тверда і методист Людмила Гладун, було розглянуто питання участі наших бібліотек-філій у цьому конкурсі.
Нижньосірогозька селищна бібліотека та Сірогозька, Нижньоторгаївська і Новопетрівська сільські бібліотеки-філії визначилися з проектами-пропозиціями й надіслали їх для участі в конкурсі.
Хвилювалися, бо конкурентів було багато. Організаторам конкурсу надійшло 780 проектних пропозиції з усіх регіонів України, з них 82 учасники здобули перемогу, зокрема, три бібліотеки з Херсонської області і серед них - Сірогозька сільська бібліотека-філія (бібліотекар Олександра Шелофаст).
Тож найближчим часом цей бібліотечний заклад отримає нової літератури на суму 5 тис. грн. Це дасть можливість більше заохотити дітей, молодь та дорослих до читання, активізувати життя бібліотек, пожвавити їхню діяльність як місцевих культурних і просвітницьких центрів, сприяти їх перетворенню на центри громадської активності.

Тетяна Москаленко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації // Червоний промінь. – 2012. – №10 (09 берез.). – С.4.

Вітаємо з перемогою в конкурсі!

Сьогодні велика увага приділяється написанню проектів та участі в конкурсах у рамках діючих в Україні антикризових гуманітарних програм, які надають підтримку соціокультурним інституціям (закладам загальної середньої освіти, дошкільним навчальним закладам, сільським клубам, бібліотекам, молодіжним центрам праці), а також громадським і благодійним організаціям, які реалізують гуманітарні та соціальні проекти на основі співпраці з державними і місцевими органами влади.
Відділ культури і туризму райдержадміністрації, турбуючись про залучення додаткових резервів для створення належних умов у закладах, зміцнення їх матеріально-технічної бази, зацікавився гуманітарними програмами та організував роботу щодо участі в них.
Головним натхненником і організатором участі закладів культури в грантових проектах стала заступник голови райдержадміністрації Ольга Малецька. Під керівництвом начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяни Москаленко колектив центральної районної бібліотеки у складі Олени Твердої, Людмили Гладун, Віри Кузнєцової, Тетяни Каменецької, Людмили Сагайдак і за участі керівників сільських бібліотек-філій району наполегливо працювали над написанням проектів, щоб узяти участь у всіх трьох етапах конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст» (фундація Біла та Мелінди Гейтс) та Міжнародного фонду «Відродження», що є партнерською роботою Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів «ІRЕХ» агентства США та Міністерства культури і туризму України.
До партнерства було запрошено органи місцевої влади, організації, установи району, громадські організації, асоціацію фермерів та приватних землевласників району, окремі фермерські господарства, волонтерів. Гарантійні листи на співучасть у фінансуванні районним книгозбірням надали районна державна адміністрація та сільські ради.
Переможцями цього конкурсу стали Нижньосірогозька центральна районна бібліотека (директор Олена Тверда) та бібліотеки-філії: Верхньосірогозька (сільський голова Сергій Маслов, бібліотекар Тетяна Маслова), Новоолександрівська (сільський голова Євген Білий, бібліотекар Тетяна Василенко), Нижньоторгаївська (сільський голова Василь Базик, бібліотекар Тетяна Шпак).
Найближчим часом вищезазначені бібліотеки отримають у рамках Проекту набір обладнання для організації безкоштовного доступу до Інтернету для користувачів бібліотек: 15 компютерів з програмним забезпеченням, 4 принтери, 4 сканери та 4 набори мережевого обладнання на суму 110 тисяч гривень. А бібліотекарі району в рамках Проекту пройдуть курс підвищення кваліфікації, що допоможе їм ознайомитися зі світовими та українськими інноваціями у сфері бібліотечних послуг з використанням Інтернету.
Окрім цього, ІRЕХ надаватиме підтримку бібліотекам, на базі яких буде організовано вільний доступ до Інтернету, консультації місцевих та закордонних спеціалістів зі структурного розвитку й доступ до зарубіжних матеріалів. Також забезпечення повноцінного доступу до інформаційних ресурсів сприятиме розвитку електронного врядування в Україні та створенню дійсного громадянського суспільства, формуванню пріоритету бібліотек як центру інформатизації та розвитку національної культури. Видозмінені бібліотеки стануть важливим майданчиком комунікації громади з органами державної влади. В той же час на місцях ще доведеться зробити чимало, щоб перетворити бібліотеки в затишні центри, які гостинно відчинять двері для тих, кому потрібні сучасні послуги та корисна інформація.
З нагоди свята - 8 Березня тепло вітаємо всіх учасниць, які займалися написанням проекту. Хай квітнуть ваша краса та материнство, не зміліють джерела доброти й мудрості. Радості вам, усмішок і гарного настрою.

Власна інформація // Червоний промінь. – 2012. – №10 (09 берез.). – С.3.

Мова - душа народу

Найбільше, найдорожче добро кожного народу - це його мова, ота жива сходинка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід та почуття.
21 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди Нижньосірогозька селищна бібліотека та педагогічний колектив Жданівської ЗОШ І-ІІ ст. провели літературно-музичну композицію «Мужай, прекрасне наше слово». На святі лунали пісні про рідну нашу мову, прислів'я та приказки, цікаві загадки. Активну участь в його проведенні взяли учні І. Бугровенко, А. Яровий, В. Трибунська, Г. Бурцева та О. Карпачова. Звичайно, жодне свято не проходить без музичного супроводу вчителя музики та співу І. Федорця.
Ми, українці, пишаємося нашою милозвучною, багатою мовою. Вона - основа нашої культури, наш дух, наш космос, наша душа.

Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №8 (24 лют.). – С.4.

Соборність України під прапором волі

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, була заснована Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року у Фастові лідери обох цих держав підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що ввійшов в історію як «Акт Злуки» - акт об'єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі.
Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти цілісність і незалежність, Акт Злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.
Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення возз'єднання східних і західних земель більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття - Чехословаччина.
І хоча Акт Злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. Тож 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. Нині в цей день ми святкуємо державне свято - День Соборності України. Для громадян сучасної країни воно є важливим національним святом, його відзначення супроводжується урочистостями на державному рівні, святковими заходами в усіх населених пунктах країни. В бібліотечних закладах району до цього свята оформлено книжково-ілюстративні виставки та тематичні полиці: «Соборність України під прапором волі», «Соборній Україні - слава нині і повік», «Задзвонили срібні дзвони в Україні», «Україна - соборна держава», на яких представлена література з історії   України від найдавніших часів до сьогодення. З учнями загальноосвітніх шкіл та молоддю проведено уроки історичної пам'яті: «Співаймо славу тій події і тепер», «Свято Злуки», «22 січня - День Соборності України» (на фото).

Людмила Сагайдак, бібліотекар районної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №3 (20 січ.). – С.1.

Мені сам бог натхнення засіває

Для когось сірі і негожі,
Для мене - Нижні Сірогози,
Вони - не вірші і не проза,
Вони - саме моє життя.
Юрій Безух.

Ю.Безух, Т.Пузирнікова.

Сірогозщина багата на талановитих людей, особливе місце серед яких займають письменники і поети. Кожна книга місцевих авторів, що виходить друком, - це приємна подія для нас. Ось і минулого тижня районною бібліотекою була підготовлена і проведена презентація нової книжки Юрія Безуха "Завжди всегда всегда свобода". Сама назва збірки змушує нас задуматися над сенсом життя, адже це - неповторна мить, треба ним дорожити і прожити його з гідністю, з любов'ю до своєї рідної землі, на якій народився і виріс. Саме такими почуттями пронизані рядки його віршів, які читаються легко, із задоволенням.

І.Кутіщева, В.Безух, К.Тур, М.Дєєв, В.Грищенко.

Під час презентації книги Юрія Валентиновича свою думку про його твори висловили Валентин Грищенко, Микола Дєєв, Людмила Гладун, Валентин Безух, Олена Ковтунюк, які подякували автору за його творчість. Зустріч пройшла в душевній, теплій атмосфері, прозвучало багато віршів з різних розділів цієї збірки, в яких кожен читач зможе знайти для себе щось цікаве і потрібне.
До уваги присутніх була оформлена виставка «Душею сповнений політ»,   на якій  були  представлені всі книги Ю.Безуха. Поет подарував по книзі кожній бібліотеці району та шанувальникам його таланту.
Бажаємо Юрію Валентиновичу успіхів в його творчості, натхнення та чудових рим.

Тамара Пузирнікова, начальник відділу обслуговування центральної районної бібліотеки // Червоний промінь. – 2012. – №2 (13 січ.). – С.5.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031