за 2012 рік

У гості до колег

Літньої пори багато хто полюбляє подорожувати цікавими місцями, а працівники сільських бібліотек Цюрупинщини - гостювати у колег із книгозбірень нашої області. Приміром, торік відбулися успішні поїздки до бібліотек Каланчацького району та Херсонської обласної бібліотеки для дітей. А це літо ознаменувалося візитом до Голопристанської районної бібліотеки. Найперше, чим були вражені фахівці, - це місто. Особливо приємно було, що екскурсію місцевими пам'ятками проводила директор райбібліотеки Галина Шмагель. Не менші емоції - і від райбібліотеки для дітей. Те, що заклад знаходиться у приміщенні колишньої морської школи, накладає певний відбиток. Для маленьких читачів тут проводиться чимало розвиваючих ігор на морську тематику. А для найбільш зацікавлених є навіть справжній корабельний руль та інші морські атрибути. Ознайомилися колеги і з потужною роботою, яка проводиться для задоволення смаків дорослих користувачів. Серед родзинок - музейна кімната з великою кількістю старовинних експонатів, подарованих місцевими жителями. Також гостям сподобалася читацька зала: простора, з розгорнутими змістовними виставками.
Під час зустрічі цюрупинчани скористалися методичною допомогою та поділилися власними напрацюваннями. Голопристанських колег полишали із великою вдячністю за доброзичливий прийом та бажанням запозичити щось із набутого досвіду у свої бібліотеки.

Марія Фокіна // Новий день. – 2012. – №32 (02 серп.). – С.23.

«Повір у себе і в тебе повірять інші»

За офіційними даними, близько 10 % населення світу, або 650 млн. людей є інвалідами. В Україні живуть близько 2,7 млн. людей з особливими потребами. З них понад 165 тис. - діти.
Вважається, що дитинство — це сама щаслива пора нашого життя, адже діти не мають й гадки про те, що таке біль, зрада, зневага. Так повинно бути, але не у цих дітей. Іноді, ще з перших хвилин життя вони пізнають що таке «зрада», коли батьки покидають цю дитину. Зростаючи, вони все частіше відчувають зневажливі погляди, а іноді й кепкування однолітків. Поступово біль зростає, в дитини формуються комплекси та глибокі душевні рани. Подивившись у очі таких дітей, ми побачимо смуток та «дорослість», адже вони досить зарано дізнались, що таке боротьба за кожний рух, за кожний день, за кожний подих, за право бути повноцінною людиною.
Шість років тому колишній директор Голопристанського центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Світлана Михолат започаткувала проведення фестивалю дитячої та юнацької творчості та мистецтв «Повір у себе і в тебе повірять інші», метою якого було підтримка дітей та молоді із особливими потребами та розвиток їх талантів.
30 грудня поточного року на базі центральної районної бібліотеки вшосте зібралися юні таланти, які вразили всіх своєю оригінальністю. У фестивалі взяли участь 24 дитини, які змагалися за почесні звання у чотирьох номінаціях: декоративно-прикладне мистецтво, художнє мистецтво, вокал та розмовний жанр. Кожна дитина намагалася підійти до свого виступу творче: не тільки виконати номер, але й створити неповторні образи, вдягнутися у гарні й святкові вбрання. Здавалося, що все відбувається немов у казці: казковий Гном із чарівною феєю намагалися заставити присутніх повірити у себе; маленька україночка Шаталова Жанна вразила усіх своєю артистичністю й вбранням в українському стилі; Малишко Соломія зачитала власні вірші; Андреєва Катерина розчулила піснею «Про матір», Година Олександр виконав пісню «Город, котрого нет»; пісня «Веселечки» Неверець Маргарити створила позитивну атмосферу у святковій залі. Не залишив байдужим нікого зворушливий виступ Аліни Томілко, адже дівчинці важко говорити, але вона підготувала вірш «Жінка». Багато дітей продемонстрували свої вміння у номінаціях декоративно-прикладного та художнього мистецтва.
Привітати учасників своїми піснями прийшли юні артисти районного будинку культури Липунова Марія, Прозоровська Олександра й Артем Тригуб.
Журі було важко відокремити кращих з кращих, але конкурс є конкурс і переможців було визначено. Перші місця зайняли Жайворонок Богдан, Малишко Соломія, Андреєва Катерина, Лебідь Вадим. Другі місця посіли Проценко Аліма, Неверець Маргарита, Ша-алова Валерія, Ткаченко Роман. Треті місця поділили між собою Кулак Олександр, Томилко Аліна, Година Олександр, Сидоров Віталій. Всі учасники отримали призи та заохочувальні подарунки.
Нагородити й привітати учасників завітали почесні гості - заступник голови районної державної адміністрації — Носик А.А., голова районної ради Попов Г.В., Голоприєтанський міський голова А.П.Негра., голови сільських рад, голова Голопристанського відділення обласного центру «Інваспорт» Гузар Г.П., начальник відділу сім'ї, молоді та спорту РДА Мартинов Є.С., начальник служби у справах дітей Орлова Н.А.
Висловлюємо щиру подяку тим людям, які допомогли зробити цей день незабутнім для всіх учасників, адже всі подарунки, які ви надали, залишаться на добру згадку для них.

Головний спеціаліст ЦСССДМ Інна Жигалова // Рідна Пристань. – 2012. – №49 (07 груд.). – С.2.

Про відзначення почесним званням «Мати-героїня»

А.П.Негра вітає Л.Г.Мануцу

26 жовтня ц.р. в центральній районній бібліотеці міста Гола Пристань відбувся урочистий захід з нагоди вручення нагрудних знаків та посвідчень матерям, які

Міський голова А.П.Негра, голова райдержадміністрації О.О.Морев, голова районної ради Г.В.Попов разом з родиною Бузили

народили та виховали 5-ох та більше дітей. Відділом у справах сім' ї та молоді райдержадміністрації були запрошені до бібліотеки 31-а багатодітна мати, які удостоєні почесного звання «Мати-героїня». В їх числі були дві голопристанські матусі - Валентина Іванівна Вузила та Людмила Григорівна Мануца, які виховують по 5 дітей в кожній родині.
Перед присутніми з поздоровленнями та словами подяки цим мужнім жінкам за їх особистий внесок у розвиток країни виступили голова Голопристанської райдержадміністрації О.О. Морев, голова районної ради Г.В. Попов та міський голова А.П.Негра. Анатолій Петрович  особисто вручив посвідчення, нагрудні знаки та пам'ятні подарунки В.І. Бузилі та Л.Г. Мануці.
Своїм гарним співом вітали матерів-героїнь та гостей заходу солістка ансамблю «Джигірка» районної школи мистецтв Валентина Проценко та ветерани Великої Вітчизняної війни - родина Плохенків.

// Рідна Пристань. – 2012. – №44 (02 листоп.). – С.1.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотечних установ та ветерани бібліотечної справи!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Ваше професійне свято свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі бібліотека.
Успіхів вам у благородній просвітницькій справі, міцного здоров'я, щастя, благополуччя вам та вашим родинам.

Міський голова А.П.Негра.

Скарбниця людських знань

Ні для кого не є секретом, що книгозбірня — це осередок знань, культури, духовної естетики та історії. Бібліотека бере активну участь у формуванні світогляду читачів, допомагає у самоосвіті, сприяє покращенню грамотності, вивченню, зберіганню та популяризації історичної спадщини рідного краю. Та ця її культурна місія була б неможливою без провідників, які завжди готові прийти на поміч розібратися в книжкових лабіринтах та підібрати необхідну літературу.
24 вересня у Голопристанській центральній районній бібліотеці відбулося свято під девізом "Від поклику серця бувають дива". Урочистий захід відвідали голова Голопристанської райдержадміністрації О.О.Морєв, заступник голови РДА А.А. Носик, начальник відділу культури та туризму РДА О.В.Олексюк, голова районної ради Г.В.Попов та мер міста Гола Пристань А.П.Негра.
Почесні гості висловили глибоку пошану працівникам бібліотечних установ, ветеранам бібліотечної справи та пенсіонерам філій-бібліотек. Щиросердечно привітали любителів таємничої тиші з професійним святом, подякували за людяність і чуйність, самовідданість і подвижництво, професіоналізм.
Міський голова А.П.Негра від себе особисто та від усієї громади подякував господарям сховища книжок, в душах яких є дорогоцінний вогник натхнення і любові до своєї професії, за чуйність та дбайливість у спогляданні за книгами, широту душі і привітність. Також мер вручив Почесні грамоти трудовим колективам Голопристанської центральної районної бі¬бліотеки (директор Шмагель Галина Володимирівна) та Голопристанської центральної районної дитячої бібліотеки (директор Карабач Світлана Олександрівна) за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, сумлінну працю, високу професійну майстерність, активну участь у культурно-просвітницькому житті м. Голої Пристані, квіті та подарунки з символікою міста.
Всеукраїнський день бібліотек - зайвий раз пам'ятка про те, що святилище пізнання завжди чекає усіх охочих до нової інформації, самовдосконалення та духовного розвитку. Сама назва Всеукраїнський свідчить, що це свято загальнонародне. Деякі з нас бувають у бібліотеці лише під час пошукової роботи чи навчального процесу, інші проводять там декілька днів на тиждень, та, можна тільки уявити, як хтось присвячує скарбниці знань усе своє життя.

Тетяна Гріненкова, журналіст // Рідна Пристань. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.2.

Важливий день

7 грудня в Геройському будинку культури відбувся вечір відпочинку для молоді з роважально - конкурсною программою «Нумо, хлопці!», присвячений Дню Збройних Сил України. У конкурсі брали участь учні 10-х та 11  -х класів Геройської ЗОШ - Стафікопуло Костянтин, Бобров Ігор, Миронюк Микола та Руднєв Леонід. Юнаки мали змогу проявити усі свої військові знання, вміння, навички, талант та творчі здібності.
Результати змагань оцінювало почесне журі у складі Кривобородько О.В. - вчитель Геройської ЗОШ з дисципліни «Захист Вітчизни», Шевченко С.О.- бібліотекар сільської бібліотеки та Танська Т.В. - спеціаліст з земельних питань Геройської сільської ради.
Конкурс поділявся на три частини. Перша частина - знання військової справи, хлопці одягали на швидкість та правильність протигази, влучали мячами в ціль, відповідали на запитання щодо військової справи.
Друга частина -творча, учасники мали показати свої творчі таланти. Справжні чоловіки мають уміти все, тож кожен учасник мав намалювати портрет принцеси, свій ідеал жіночої краси, свою мрію. З цим завданням хлопці впоралися відмінно, як виявилося, кожен мріє про чарівну принцесу, яку буде захищати. Також учасники представили всім своє домашнє завдання. Вони підготували гумрристичну композицію на пісню Ю. Шатунова «Дитинство», якою нагадали, що всі ми родом із таких прекрасних років. І де б ми не були, куди б не кинула нас доля, дитинство та рідна домівка, рідна ненька - Батьківщина завжди в нашому серці.
Останньою частиною конкурсу була перевірка кухарських здібностей учасників. Юнаки чистили картоплю, складали рецепт приготування справжнього українського борщу.
Упродовж усієї конкурсної програми хлопців концертними номерами вітали дівчата - учасниці художньої самодіяльності будинку культури. Солісти дарували пісні, а хореографічні колективи - свої запальні танці. Атмосфера на святі була по-справжньому веселою та захоплюючою.
По закінченню змагань журі оголосило результати і переможця конкурсу «Нумо, хлопці!»; ним став одинадцятикласник Миронюк Микола. Переможця було нагороджено Почесною грамотою та подарунком. Інших учасників також було відзначено та нагороджено подарунками. Усі учасники та гості свята залишилися задоволеними та радісними, отримали багато позитивних емоцій та вражень. Та найголовніше те, що у майбутніх захисників нашої Батьківщини присутній дух патріотизму та гордість за свою країну.
Насправді, не багато в нас таких важливих дат, як день людей, чия професія-Батьківщину захищати. Тож як писав великий український творець Т.Г.Шевченко, «У своїй хаті - своя сила, і правда, і воля», то маємо обов'язково шанувати тих, чий святий обов'язок - захищати свою хату, боронити свою правду - своєю силою і своєю волею.

Любов Войтик-Миронюк // Голопристанський вісник. – 2012. – №50 (14 груд.). – С.4.

"Голопристанська Liteгга" відзначила рік

Минув рік з того дня, як запрацював спільний проект відділу культури і туризму Голопристанської районної державної адміністрації, Херсонського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молода Просвіта" та управління у справах сім'ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації під назвою «Літературні та поетичні вечори літературної кав'ярні "Голопристанська Liteгга". Дякуючи фінансовій підтримці зазначеного проекту з боку управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, вийшли в світ 5-й та 6-й випуски молодіжного альманаху "Молода муза", на шпальтах якого ми мали змогу надрукувати кращі твори юних літераторів Голопристанщини. Дякуючи чинній допомозі приватних підприємців Н.О. Кушнір, Л.В. Серпутько, В.В. Удалова та В.Л. Скляра дещиця засідань літературної кав'ярні у світлій залі Голопристанської центральної районної бібліотеки відбулася за філіжанкою кави та тацею солодощів. Тож можемо планувати і виїзні засідання на 2013 рік, адже голова районної ради Г. В. Попов та заструпник голови райдержадмініністрації А.А. Носик запевнили, що мають у намірах надавати допомогу у реалізації планів літераторів Голопристанщини.
Перший рік діяльності літературної кав'ярні "Голопристанська Liteгга" відзначено саме у  залі ЦРБ.
Перегляд фотозвіту за проведені протягом року засідання був доповнений новими літературними замальовками письменників-краєзнавців Анатолія Грабка та Марії Ярової, члена Національної Спілки письменників України Олега Олексюка та поетів-земляків Валентини Бузукіної, Ольги Кархут, Володимира Калоші та сучасного барда, автора-виконавця Геннадія Луківа. Порадували присутніх своїми новими творами і юні творчі особистості Тетяна Запорожець, Олександра та Юлія Прозоровські.
У світлиці панували радість і наснага, лунали вірші та пісні, між рядками яких витала віра, що літературно-мистецькі традиції краю матимуть подальший розвиток.

Олег Олексюк, керівник проекту "Літературна кав'ярня "Голопристанська Litегга" // Голопристанський вісник. – 2012. – №50 (14 груд.). – С.4.

Фестивальна нагорода

У жовтні минулого року Гола Пристань стала столицею першого обласного фестивалю «Відкрий свою книгу», який привернув увагу громадськості до проблем читання у молодіжному середовищі. Цього року естафету з гідністю прийняла Каховка. Це феєричне свято книги відбулося 28 листопада на базі Каховської районної об'єднаної бібліотеки. Делегацію від Голої Пристані очолив начальник відділу культури і туризму РДА Олег Васильович Олексюк.
Програма фестивалю була насиченою. Урочисте відкриття відбулося на майдані біля районного Будинку культури. Фестивальною ходою учасники попрямували на сігу-квест пам'ятними місцями міста, а саме: відвідали місцевий краєзнавчий музей і познайомилися з його цікавими експозиціями. На учасників фестивалю чекали інтерактивні ігри та вікторини для молоді, автограф-сесія з письменниками Херсонщини, знайомство з талановитою молоддю Каховщини на молодіжній «тапант-території». Святковий гала-концерт не тільки продемонстрував безперечну обдарованість каховської молоді, а й засвідчив розвиток буккросингу на Херсонщині. В Інтернет-подорож районними бібліотеками області помандрувала поетична збірка Василя Загороднюка «Формула Сократа», яка надійде до Голої Пристані 10 вересня.
Учасникам була надана можливість відвідати інші майданчики фестивалю для творчої молоді «Браво, поезіє!», де можна було позмагатися у творчих здібностях на літературному слемі та для бібліотекарів «Ярмарок бібліотечних інноваційних ідей», на якому вони мали можливість представити свої проекти та познайомитися з досвідом колег по роботі з молоддю.
Приємно зазначити, що Голопристанська районна бібліотека отримала почесну грамоту за проект інноваційної ідеї «Центр молодіжного читання» та добірку книжкових новинок для юнацького абонементу. Наступного року третій обласний фестиваль молодіжного читання від-будеться у Великій Олександрівці.

Галина Шмагель, директор Голопристанської ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №49 (07 груд.). – С.1.

«Дай вам, Боже, днів щасливих...»

Читальна зала районної бібліотеки радо зустрічала 3 грудня незвичних гостей: з нагоди Міжнародного дня інвалідів сюди були запрошені люди з фізичними вадами. Сходилися гості і своїми ногами, і на милицях, і на візках. А в затишній залі вже були накриті столи з напоями та солодощами, з-за книжкових стелажів визирали схвильовані артисти.
Вітати зі святом інвалідів прийшли перший заступник голови райдержадміністрації О.П. Куркотілов, заступник голови районної ради І.К. Басараб, секретар міської ради Л.О. Лук'янченко, голова Товариства Червного Хреста В.В Копачинський, голова районної ветеранської організації І.А. Рубін.
Відкриваючи урочистості, працівник районного будинку культури В'ячеслав Підковзун назвав 3 грудня днем тих, кого не зламала тяжка доля й негаразди, а навпаки, зробила надзвичайно міцними, спроможними радіти кожному прийдешньому дню, помічати найменші прояви Божої ласки, бути лагідними і милосердними.
Такими ж теплими словами вітали присутніх усі представники влади і, що найважливіше, пропонували інвалідам звертатися прямо до них з будь-яких питань. Офіційні виступи "розбавлялися" концертами в мініатюрі, які під гучні оплески присутніх виконували Тамара Крамар, Денис Вакуленко і Юлія Косаренко, Олександр Середа, Наталя Степурська Любов Пивовар, Тетяна Ерастова.
Вірш, яким закінчував ведучий цей урочистий захід, прозвучав надто красномовно; адже в ньому - якраз те, чого сьогодні найбільше не вистачає інвалідам:
Дай Вам, Боже, днів щасливих, Дай добра, здоров'я й сили, Дай достатку, згоди, втіхи, Змоги дай життю радіти І ділитись словом щирим -Теплим, лагідним, правдивим. Хай Вас Бог благословляє, Многая літа Вам посилає!

Анатолій Грабко. Фото автора // Голопристанський вісник. – 2012. – №49 (07 груд.). – С.4.

Здавалося, що все відбувається немов у казці

Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів. Це свято, яке, до речі, важко назвати святом, насамперед спрямоване на те, щоб привернути увагу людства до проблем тих людей, життя яких ми не бачимо щодня з екранів телевізорів; чиї біографії ми не читаємо у популярних журналах, газетах... І лише один раз на рік усі згадують, що поруч із нами живуть такі самі люди, але трошки інші... Вони слабі, але сильніші за нас, тому що ті труднощі, які їм доводиться долати щодня, витримати може не кожний. Люди з обмеженими можливостями не тільки борються за кожну хвилину свого життя, а й постійно вимушені доводити іншим, що мають право на повноцінне існування. Іноді, коли дивишся спортивні новини, де представлені до нагород паралімпійці, диву даєшся. Це люди сильної волі, які своїм прикладом надихають нас на життя без «скиглення», на сприймання кожного дня, як подарунка.
За офіційними даними, близько 10 % населення світу, або 650 млн людей є інвалідами. В Україні живуть близько 2,7 млн людей з особливими потребами. З них понад 165 тис. - діти.
Вважається, що дитинство - це найщасливіша пора нашого життя, адже діти не мають і гадки про те, що таке біль, зрада, зневага. Так повинно бути, але не у цих дітей, дітей з особливими потребами. Іноді, ще з перших хвилин життя вони пізнають що таке «зрада», коли батьки покидають цю дитину. Зростаючи, вони все частіше відчувають зневажливі погляди, а іноді й кепкування однолітків. Поступово біль зростає, в дитини формуються комплекси та глибокі душевні рани. Подивившись у очі таких дітей, ми побачимо смуток та «дорослість», адже вони зарано дізнались, що таке боротьба за кожний рух, за кожний день, за кожний подих, за право бути повноцінною людиною.
Шість років тому тодішній директор Голопристанського районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Світлана Михолат започаткувала проведення фестивалю дитячої і юнацької творчості та мистецтв «Повір у себе і в тебе повірять інші!», що мав на меті підтримати дітей та молодь із особливими потребами та розвиток їхніх талантів.
30 грудня на базі центральної районної бібліотеки вшосте зібралися юні таланти, які вразили всіх своєю оригінальністю. У фестивалі взяли участь 24 дитини, які змагалися за почесні звання у чотирьох номінаціях: декоративно-прикладне мистецтво, художнє мистецтво, вокал та розмовний жанр. Кожна дитина намагалася підійти до свого виступу творчо: не тільки виконати номер, але й створити неповторні образи, вдягнутися у гарне й святкове вбрання. Здавалося, що все відбувається немов у казці: казковий Гном із чарівною феєю намагалися заставити присутніх повірити у себе; маленька україночка Шаталова Жанна вразила всіх своєю артистичністю й вбранням в українському стилі; Малишко Соломія продекламувала власні вірші; Андреєва Катерина розчулила піснею «Про матір», Година Олександр виконав пісню «Город, которого нет»; пісня «Веселечки» Неверець Маргарити створила позитивну атмосферу у святковій залі. Не залишив байдужим нікого зворушливий виступ Аліни Томілко, адже дівчинці важко говорити, але вона підготувала поезію «Жінка». Багато дітей продемонстрували свої вміння у декоративно-прикладному та художньому мистецтві.
Привітати учасників фестивалю своїми піснями прийшли до бібліотеки юні артисти з районного Будинку культури - Липунова Марія, Прозоровська Олександра й Артем Тригуб.
Журі було важко визначити кращих з кращих, але конкурс є конкурсом, тож імена його переможців було названо. Перші місця посіли: Жайворонок Богдан, Малишко Соломія, Андреєва Катерина, Лебідь Вадим. Другі місця -Проценко Аліна, Неверець Маргарита, Шаталова Валерія, Ткаченко Роман. Треті місця поділили між собою: Кулак Олександр, Томилко Аліна, Година Олександр, Сидоров Віталій. Усі учасники отримали призи та заохочувальні подарунки.
Нагородити й привітати учасників фестивалю завітали почесні гості: голова районної ради Попов Г.В., заступник голови районної державної адміністрації Носик А.А., міський голова Негра А.П., начальник служби у справах дітей РДА Орлова Н.А., начальник відділу сім'ї, молоді та спорту РДА Мартинов Є.С., директор централізованої бібліотечної системи Шмагель Г.В., представники сільських рад, голова Голопристанського відділення обласного центру «Інваспорт» Гузар Г.П. Висловлюємо щиру подяку тим людям, які допомогли зробити цей день незабутнім, адже всі подарунки, які ви надали, залишать добру згадку для юних обдарувань.

Інна Жигалова, головний спеціаліст районного ЦСССДМ // Голопристанський вісник. – 2012. – №49 (07 груд.). – С.4.

«Червону стрічку у носять небайдужі!»

Цьогоріч заходи до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом (1 грудня) традиційно відбуваються із символом - червоною стрічкою, її вигадав художник Франк Мур. Тепер кожен, хто надягає червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
30 грудня Голопристанським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з центральною районною бібліотекою для учнів Голопристанської ЗОШ №3 було проведено інформаційно-просвітницьку акцію «Червону стрічку носять небайдужі!». В ході заходу молодь мала змогу отримати цікаву та корисну інформацію щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції; методів попередження інфікування вірусом ВІЛ; історії відомих людей, яких вже немає серед нас та ін. Під час вікторин учні продемонстрували свої знання з даної тематики та отримати подарунки.
Наприкінці заходу його учасникам було запропоновано переглянути фільм «Друзі завжди разом», за допомогою якого вони закріпили отримані знання. Кожен отримав інформаційно-просвітницькі буклети «Ти і ВІЛ» та червону стрічку, яка цього дня вказувала на те, що кожен з молодих людей сподівається на майбутнє без СНІДу.
Також фахівцями із соціальної роботи районного ЦСССДМ до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом серед учнівської молоді в сільській місцевості проведено 6 лекцій «СНІД стосується кожного»(охоплено 195 учнів), 1 молодіжна дискотека «Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?» (охоплено 35 осіб), 9 відеолекторіїв «Життя на повну силу» (охоплено 379 учнів), 1 лекція з елементами тренінгових вправ «Стоп СНІД» (охоплено 23 учні), 4 бесіди «Всесвітній День боротьби з ВІЛ/СНІДом», «ВІЛ через дружбу не передається» (охоплено 171 особи), 1 батьківський всеобуч «Життя на повну силу» (охоплено 60 осіб) та 1 тестування «Ти і ВІЛ» (охоплено 27 осіб). Розповсюджено 556 інформаційно-просвітницьких матеріалів.

Артем Расторгуєв, провідний спеціаліст ЦСССДМ // Голопристанський вісник. – 2012. – №49 (07 груд.). – С.10.

Найбільше багатство країни

Першого грудня 2012 року Голопристанська централізована бібліотечна система святкує свій ювілей - їй виповнюється 35 років.
А починалося все так. За наказом Міністерства культури СРСР бібліотеки всіх підпорядкувань мусили об'єднатися навколо центральної з єдиним кошторисом, штатами, новими відділами, методичним обслуговуванням. Одним із перших популяризатором нововведення став Голопристанський район. Як засвідчує колишній директор МЦБС М.П.Ярова: «Навантаження було важким, щоб підняти таку глибу, потрібні були кошти, приміщення, транспорт». Організований нею колектив зміг поступово піднятися на вищу сходинку. Невеличкий «командний гурт» перегорнув десятки тисяч книг, склав акти, здав макулатуру, написав від руки ледь не півмільйона каталожних карток, днював і ночував поза межами міста, формуючи філіали за вимогами загальноприйнятих на Україні правил. А в центрі - директор в ролі завгоспа, тесляра, керівника - з кількома працівниками возив з Херсона «вимолені» меблі, покриття, книги, канцелярське приладдя. Тодішній обласний відділ  культури - керівник В.Чуприна - не відмовляв у допомозі, виділяв рознарядки на обладнання. Наприклад, настінні стелажі вдалося замовити в Костромі, столи - в Каховці, стільці - в Одесі.
Одну проблему вирішували - з'являлася інша. Більшість працівників, особливо у філіалах, не мали спеціальної освіти. Директор провела роз'яснювальну роботу, відправила на навчання 26 чоловік. Вони не підвели, отримали дипломи, вдячні по сьогодні.
система вже жила, але будівля центральної бібліотеки тріщала по швах. У ті роки будували новий районний будинок культури, тож старе приміщення звільнилося. З допомогою небайдужих людей Марії Пантеліївні вдалося його отримати та привести до ладу. Далі - виїзди і виходи приацівників на ферми, бригади, пізніше -  перевірка виконаної роботи Міністерством культури, визнання районної бібліотеки зразковою, філіалів - відмінної роботи, високий рівень методичної діяльності. Як говорить М.П. Ярова: «Відзначити когось окремо просто несправедливо, бо всі - в центрі і в селах звитяжці, люди, які для загального добра віддавали молодість, здоров'я, торували шлях у майбутнє й увійшли в історію Голопристанщини». Плідна праця колективу ЦБС продовжилася і в наступні роки під керівництвом директора ІІ.М. Пришевської.
У рік престижного ювілею бібліотечна система району продовжує працю попередників, має певні здобутки, якими дійсно пишається. Вона нараховує 37 бібліотек, 2 з яких районні. У системі працює 47 фахівців. Щорічно бібліотечна система обслуговує 18,2 тисячі користувачів, яким видається понад 349,9 тисяч книг.
Сьогодні книгозбірні району - установи, куди кожна людина приходить за знаннями, за духовним та культурним скарбом - книжками. Бібліотекарями  проводиться велика кількість масових заходів: вечорів-зустрічей, презентацій книг, уроків пам'яті, літературних ігор тощо. На базі бібліотек працюють клуби за інтересами. Книгозбірні беруть участь у конкурсах, акціях, як районного, так і обласного та навіть всеукраїнського масштабу, ведуть краєзнавчу роботу. Сучасний бібліотекар - юридичний консультант, психолог, життєвий порадник. Ми щиро вдячні за сумлінну працю та відданість обраній професії, за роботу з популяризації книги Л.К. Вакуленко (Рибальчеська б/ф), О.І. Погорєлій (Чорноморська б/ф), Т.П. Дудар (Олексіївська б/ф), Н.Ф. Бухтій та Л.Г. Гусєвій (Новозбур'ївські б/ф №1, 2), Н.В. Бондаренко (Круглоозерська б/ф), О.М. Герастовській (Нововолодимирівська б/ ф), Р.В. Літвіновій (Новофедорівська б/ф), Л.В. Алєщенко (Таврійська б/ф) та іншим.
У своїй діяльності бібліотеки вміло поєднують традиційність та новітні інформаційні підходи в роботі. Розуміючи значення Всесвітньої мережі для покращення інформаційного обслуговування користувачів у Голопристанській центральній районній та дитячій бібліотеках поновлено роботу Інтернету, відкрито Інтернет-центри у Старозбур'ївській та Великокардашинській бібліотеках-філіях. Аби наші користувачі могли бути в курсі всіх бібліотечних подій, мали можливість у зручний для них час знайомитися з новими надходженнями, було відкрито сайт районної бібліотеки.
Але всі наші починання - ніщо без розуміння та підтримки влади. На сьогодні так склалося, що доля та фінансування сільської бібліотеки, яка знаходиться на межі виживання, цілком залежить від місцевих владних структур. Працювати на одному ентузіазмі, - це, звичайно, цікаво, але дуже складно. Не опалювані та не відремонтовані приміщення, гострий брак нових книжок, періодики - це проблеми, з якими більшість бібліотек лишаються наодинці. У таких умовах бібліотекарі змушені весь час доводити всім, що їхня праця є необхідною в суспільстві. І дуже добре, коли влада розуміє та підтримує бібліотеку на шляху її розвитку. Хочеться висловити щирі слова подяки голові районної ради Г.В. Попову, міському голові А.П. Негрі, сільським головам Л.В. Засіченко, Т.І. Самойленко, С.П. Кравчику, О.І. Чухраю та іншим за допомогу і підтримку бібліотечних закладів району.
Бібліотекарі - здебільшого люди безмежно віддані своїй справі і готові багато працювати задля розвитку культури на селі та в країні в цілому. Історія свідчить, що лише знання, вкладені в людину через книгу, є найбільшим багатством будь-якої країни,  тому  є доречним вираз: "Людина без книги - держава без майбутнього".
Тож вітаю громадськість міста та району, бібліотечних працівників з ювілеєм Голопристанської бібліотечної системи і вірю, що слово було спочатку, слово буде завжди!

Галина Шмагель, директор Голопристанської ЦБС. На фото з архіву: частина колективу Голопристанської централізованої бібліотечної системи у 80-і роки // Голопристанський вісник. – 2012. – №48 (30 листоп.). – С.5.

Профістарт: юні обирають майбутнє

Світ професій такий різноманітний. Як осягнути його? Яку стежку обрати в житті? Стежок цих - безліч. Як же не розгубитися, обираючи стежку, єдину на все життя?
Голопристанська центральна дитяча бібліотека, як і інші районні бібліотеки області, активно включилася в реалізацію інноваційного проекту Профістарт. Вже кипить напружена робота: організований куточок проекту з книжково-інформаційною виставкою, збираються і обговорюють плани своєї роботи на перший рік проекту члени районної команди.
Профістарт - обласний інноваційний проект із профорієнтації шкільної молоді, в якому, серед 20 команд області, буде брати участь і команда голопристанців -восьмикласників з чотирьох міських шкіл, а також центральна дитяча бібліотека та районний центр зайнятості.
Ініціаторами проекту виступили Херсонський обласний центр зайнятості та Херсонська обласна бібліотека для дітей. Саме тому управління Херсонської облдержадміністрації: освіти і науки, культури і туризму, сім'ї, молоді і спорту та обласний центр зайнятості підписали спільний наказ та затвердили Концепцію про реалізацію проекту та склад організаційного комітету.
Комплекс заходів проекту спрямований на учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів, їхніх батьків, педагогічних працівників (шкільних психологів, вихователів та вчителів), бібліотекарів, що працюють з дітьми, а дія проекту розрахована на 3 роки, на період з 2012 по 2015 рік.
Мета, яку визначили організатори проекту - це забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання молодіжного безробіття, формування специфічними методами відповідального ставлення молодих людей до планування професійної кар'єри за рахунок розширення знань про світ професій та спеціальностей, їх орієнтації у виборі майбутньої діяльності на потребу регіонального ринку праці.
Участь у проекті добровільна, отож, формуючи склад команди нашого міста, організатори були зацікавлені, щоб до її складу ввійшли діти найактивніші, зацікавлені, здібні та схильні до творчості, готові працювати над поставленими завданнями. Адже за умовами проекту його учасники повинні будуть дослідитиь ринок професій свого району та скласти рейтинг їх популярності, створити власний презентаційний медіа-проект про ту професію, яку вони бажають зробити своїм життєвим вибором, створити віртуальну карту професій свого району. А 8 листопада в обласному центрі відбулася шоу-презентація згаданого партнерського проекту. Разом з організаторами проекту голопристанська команда восьмикласників взяла участь у заході, де можна було стати учасником ярмарку професій (презентації професій та видів діяльності професійно-технічних навчальних закладів міста Херсона); живої бібліотеки (професіографічних зустрічей з представниками професій, членами робітничих династій); світового кафе професій (дискусії школярів на тему «Майбутнє краю за нами»); майстер-класів народних умільців та майстрів; профорієнтаційних міні-тренінгів; тренінгів на об'єднання групи та тренінгів з фінансової грамотності. Учасників заходу привітали начальник управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації А.А. Яценко, начальник управління сім'ї, молоді і спорту Херсонської обласної державної адміністрації О.М. Кравець, директор обласного центру зайнятості Є.О. Єрашов та голова спілки сприяння розвитку «зеленого» туризму в Голопристанському районі О.В.Долинко.
Отже, проекту дано старт. Реалізація буде здійснюватися на засадах соціального партнерства. Спільні дії партнерів спрямовані на усвідомлення школярами необхідності правильного вибору професій та підвищенні їх мотивації до праці. Як заохочення, організаторами передбачені призи та подарунки для найактивніших учасників, а для переможців кожного з етапів - колективні подорожі, путівки до дитячих та молодіжних центрів.

Світлана Карабач, заступник директора Голопристанської ЦБС по роботі з дітьми // Голопристанський вісник. – 2012. – №48 (30 листоп.). – С.5.

Учні показали глибокі знання

«Мовознавчий дивосвіт» - саме під такою назвою для учнів 6 Б класу міської ЗОШ №1 у центральній районній бібліотеці проведено вікторину на кращого знавця української мови. Захід був присвячений Дню української писемності та мови.
Сяючі очі школярів та пильна увага до кожного слова бібліотекаря ще раз підтвердили значимість такої вікторини для підростаючого покоління. Низка конкурсів, які, наче стрічечкою, спліталися у захопливу вікторину, відкривали для дітей багатий та дивовижний світ української мови. Аби одержати перемогу, учням необхідно було проявити швидкість мислення, кмітливість, логіку та гарне почуття гумору. У вирішенні деяких завдань помічниками школярів виступали книжки. Наприклад, до предметів зі скриньки: калини, книги, каменя, хліба, голки, нитки, грошей, учні підбирали відповідні прислів'я та приказки, відшукуючи їх у відповідній літературі. Хто правильно виконував завдання, отримував відгаданий предмет на згадку.
Завершити захід на веселій ноті допоміг конкурс «Загадки-жарти». На щастя, визначити найкращого знавця мови у 6 Б так і не вдалося. Усі учні класу показали свої глибокі знання та вміння їх застосовувати на практиці, тому кожен учасник заходу отримав смачний приз.

Неоніла Боброва, бібліотекар І категорії ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №48 (30 листоп.). – С.10.

У літературній кав'ярні "Голопристанська Littera"

Нещодавно у приміщенні Голопристанської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання літературної кав'ярні "Голопристанська Littera". Все нібито проходило як завжди. Юні поетеси Тетяна та Софія Запорожець і Юлія та Олександра Прозоровські прочитали свої нові поетичні твори, де і осінньою порою домінує хвилююча весна.
Автор цих рядків повідомив юним авторам, що їхні твори надруковані у шостому випуску молодіжного альманаху «Молода муза», виданого за фінансової підтримки управління у справах сім'ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації.
Знані майстри красного письменства порадували своїми творчими здобутками. Так, у нашої землячки, відомої письменниці Марії Ярової, побачила світ вже 21 книга повістей та оповідань - «На тому березі», яка, сподіваюсь, допоможе читачеві не збитися з обраного шляху і рухатися на човні життя поміж берегами зі сподіванням на краще. Валентина Бритік презентувала власний кіносценарій «Подаруй мені, Веснонько», присвячений 75-річчю Марії Пантеліївни Ярової. Тож відвідувачі літературної кав'ярні ознайомилися і з книжковим виданням кіносценарію, і з самим фільмом на компакт-диску. Володимир Калоша познайомив із власною піснею, музику до якої написав відомий композитор, Заслужений працівник культури України Анатолій Скуратівський, який, на жаль, у квітні цього року пішов від нас у засвіти. Але пам'ять про нього живе. І пісня у виконанні самого Анатолія Васильовича вилунює до наших сердець чарівно і хвилююче. Пораділи присутні і за перші книжкові видання Валентини Бузукіної та Ольги Кархут.
Але родзинкою засідання літературної кав'ярні "Голопристанська Littera" було знайомство з творчістю автора-виконавця Геннадія Луківа. Його бардівський арсенал самобутніх незашмуляних пісень захоплював, а високопрофесійне виконання власних пісенних творів паном Геннадієм назавжди полонило серця шанувальників авторської пісні. А ними, як виявилось, були усі присутні. Час неймовірно швидко плинув, а хотілося іще слухати й слухати життєстверджуючі пісні Геннадія Луківа. Тож сподіваємося, що і всі наступні засідання літературної кав'ярні будуть відвідувати нові старі друзі «Голопристанської Littera», такі ж талановиті і доброзичливі, як Геннадій Луків.

Олег Олексюк, начальник відділу культури і туризму РДА // Голопристанський вісник. – 2012. – №46 (16 листоп.). – С.10.

Високе мистецтво сценічного слова

Вагомим стимулом практичного піднесення мовного жанру, творчого зростання його представників є проведення щорічного конкурсу читців-декламаторів. 31 жовтня відбувся другий етап XIII конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - Україна». Святкове дійство, організоване Голопристанським районним будинком дитячої та юнацької творчості, розгорнулося на базі центральної районної бібліотеки за участю 31 найкращого читця з навчальних закладів міста та району. Захід проводився з метою виявлення обдарованих, талановитих дітей та учнівської молоді, удосконалення майстерності художнього читання, а розвитку емоційності та художнього смаку особистості, пізнання, осмислення краси художнього слова, удосконалення мистецтва живого мовлення як джерела збагачення національної культури України.
Аби об'єктивно оцінити кожного учасника конкурсу, усі вони були розділені на три вікові категорії: молодша, середня, старша. У молодшій віковій категорії брали участь 6 учасників, у середній - 16, у старшій - 9.
Прихильники поетичної рими виконували твори як української, так і світової літератури, твори сучасних авторів, авторські вірші. До вічних тем добра і зла, нещасливого кохання, плинності життя, вірної дружби зверталися юні декламатори. Хтось озброївся лише словом, хтось застосував музичний супровід, а хтось вдало використав свої акторські здібності і так органічно втілився в образ, що не зміг залишити байдужим жодного глядача.
Незалежне журі у складі методистів райметодкабінету відділу освіти Т.Ф. Шевцової, О. В. Рудої, директора Будинку дитячої та юнацької творчості З.М. Лосевої, кореспондента районної газети «Голопристанський вісник» А.А. Грабка, оцінювали конкурсні виступи учасників. Чимало читців не вперше брали участь у конкурсі, демонструючи з року в рік зрослу виконавську майстерність. При визначенні переможців журі оцінювало не лише виконання, а й створення образу та розуміння твору.
За підсумками конкурсу журі визначило переможців. У молодшій віковій категорії вибороли І місце - Дар'я Овчиннікова (Чорноморська ЗОШ, 3 клас), ІІ місце - Аліна Фоменко (Голопристанська ЗОШ № 4, 3-А клас), III місце - Єлизавета Димченко (Добропільська ЗОШ, 1 клас). У середній віковій категорії місця розподілилися таким чином: І місце - Карина Людоговська (Голопристанська гімназія, 7-А клас), II місце - Олександр Ємельянов (Пам'ятненська ЗОШ, 6 клас), III місце - Олександр Рудаков (Таврійська ЗОШ,-9 клас). Серед учнів старшої вікової групи перемогу здобули та розподілили І місце Наталія Діденко (Голопристанська ЗОШ №1,10-А клас) та Аліна Набока (Новозбур'ївська ЗОШ № 1, 10-Б клас), II місце у Віталія Киселюка (Олексіївська ЗОШ, 11 клас), III місце - Ротонос Віолетта (Новозбур'ївська ЗОШ № З, 10 клас).
XIII конкурс майстрів художнього читання засвідчив підвищення виконавського рівня учасників конкурсу, урізноманітнення та підвищення художнього рівня репертуару. Згідно з умовами, кожний з учасників підготував творчу характеристику - невелике оповідання про свою родину, захоплення, друзів. Найкращі твори занесені до рукописної книги дитячих досягнень «У кожній дитині є сонце». Всі учасники отримали грамоти відділу освіти райдержадміністрації та призи від відділу у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Високе мистецтво сценічного слова у виконанні талановитих учнів Голопристанщини ще раз нагадало про милозвучність та ніжність рідної мови, а різнобарвність жанрів, мов узори вишиванки, не дали змоги залишитися байдужими.
Переможці конкурсу 17 листопада стануть учасниками XIII обласного конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - України», який відбудеться на базі Херсонської гімназії № 3. Побажаємо конкурсантам натхнення, терпіння та, звичайно, перемог. Хай ваша участь у цьому конкурсі стане потужним стартом творчого шляху.

Зоя Лосєва, директор Будинку дитячої та юнацької творчості // Голопристанський вісник. – 2012. – №45 (09 листоп.). – С.10.

Україна не стала рабою фашистських катів

28 жовтня 1944 року. Цей день назавжди залишиться в пам'яті нашого народу. 68 років віддаляє нас під буремних воєнних подій. Для історії не багато, а для людини - майже все жигтя.
Україна стала іншою. І все одно минуле  завжди з нами, в нас самих. Уже багато часу спливло, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю довгоочікуваний мир, сплачений найвищою ціною людського життя. Відлітають мову журавлині ключі, роки у вічність...
Літа не зітруть в народній пам'яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину. Там, де точилися колись запеклі, криваві бої здійнялися пам'ятники, обеліски, не забувають їх люди. Жити без пам'яті, без історії - значить зостатися без кореня життя.
Якщо говорити про минуле, то потрібно відзначити здатність українців згуртуватися у небезпечні часи, стійко переносити труднощі і героїчно боротися з ворогом.
По українській землі двічі пройшла руйнівна кривава хвиля, 250 українських сіл були стерті з лиця землі, спалені на попіл окупантами.
Перемога була одна на всіх, і ніхто не постояв за ціною. для України ця ціна  вимірювалася приблизно від 8 до 10 млн людських життів, колосальні суми втрат економічного характеру. За час окупації України гітлерівці знищили більш як 5 млн чоловік; 2,4 млн вивезли на роботу до Німеччини. В роки війни загинув кожний шостий житель України.
Фашисти руйнували всю Європу, цим самим поставивши її на коліна. У німців було тисячі гармат, літаків і танків. Вони розстрілювали, вішали, спалювали, вбивали старих жіной, дітей і поранених. Вороги вважали, що таким легким буде їх шлях  і по нашій землі. Не могла витерпіти Україна такого знущання. Подвиг воїнів, народних ополченців, партизан і підпільників, що обороняли і визволяли Батьківщину, назавжди збережеться в пам'яті вдячних нащадків.
68 років над рідною українською землею панує мир. Ми можемо жити і творити у незалежній державі, свято зберігаючи пам'ять про героїчне минуле. І наприкінці жовтня у кожного українця є нагода ще раз пригадати мужність і звитягу тих, хто обороняв країну від ворога у грізні сорокові. Данину пам'яті поколінню воєнних років віддали і голопристанці, коли проводили заходи, присвячені річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. У читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з ветеранським активом Голопристанщини, під час якої на адресу поважних сивочолих людей лунали теплі слова з вуст представників влади. У виконанні самодіяльних артистів прозвучали незабутні поетичні і пісенні твори воєнної тематики, які до глибини душі зворушили представників різних поколінь, присутніх на заході.
А у переддень 68-ї річниці визволення України від гітлерівських зайд у Голій Пристані відбувся урочистий мітинг, на якому виступили керівники районної і міської влади, ветеранський хор "Червона калина", активісти ветеранської організації. Подвиг земляків, котрі стали на захист рідної землі, вшанували хвилиною мовчання.

Вл. інф. фото Олександра Григоркіна // Голопристанський вісник. – 2012. – №44 (02 листоп.). – С.1.

Козацькою країною

14 жовтня за Указом Президента України відзначається День українського козацтва. З нагоди свята завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Альона Олександрівна Туркот провела для школярів 11 класу міської школи №3 захоплюючу мандрівку «Козацькою країною» в історію українського козацтва у вигляді конкурсної програми.
У давнину кожен чоловік, аби стати справжнім козаком, мав з'їсти миску сильно наперченого борщу, пройти по колоді, перекинутій поміж високими берегами Дніпра, й не впасти у воду, подолати всі пороги, пливучи човном і, осідлавши норовистого коня задом наперед без сідла та вуздечки, проскакати степом й неодмінно повернутися. Майбутнім випускникам теж було запропоновано перевірити деякі з названих якостей справжнього козака. Двом командам, на чолі з кошовими отаманами, треба було пройти сім нелегких турів-випробувань.
Школярам довелося застосувати всі свої знання про історію козацтва, аби вийти переможцями у змаганнях на сміливість, уважність, кмітливість, спритність, інтуїцію, винахідливість. Найбільше захоплення у обох команд викликало змагання на звання найсильнішого козака. Колись, щоб похвалитися своєю силою, треба було розгинати підкови. Аби показати свої силові можливості у класі, достатньо було «поборотися» на руках. Це завдання випало...дівчатам! Як справжні козачки, вони достойно провели свої команди до наступного туру.
Активна участь підлітків, неабияка їх зацікавленість у вирішенні завдань, глибокі знання про козацтво ще раз підтвердили, що пам'ять про історію нашого народу живе у молодих серцях.

Олена Поліщук, методист Голопристанської ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №44 (02 листоп.). – С.11.

Захід до Дня усиновлення

2 жовтня Голопристанським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з відділами освіти та у справах сім'ї, молоді та спорту, культури і туризму, службою у справах дітей районної  державної адміністрації, районним Будинком культури на базі районної центральної бібліотеки було проведено захід до Дня усиновлення «Дар усиновлення є у кожного».
На нього були запрошені сім'ї, що усиновили дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прийомні та опікунські сім'ї, які проживають на території нашого району. У святковій та дружній атмосфері лунали привітання на їхню адресу від голови районної ради Попова Г.В., заступника голови районної державної адміністрації Носика А.А., керівників територіальних громад, де проживають ці сім'ї.
Наприкінці зустрічі начальник відділу соціальної роботи районного ЦСССДМ Кравченко Д.А. провела для дітей розважальну програму, від якої отримали задоволення не тільки діти, а й дорослі. Усі сім'ї, що взяли на себе відповідальність за долю, одержали цінні подарунки.

Інна Жигалова, головний спеціаліцст  ЦСССДМ // Голопристанський вісник. – 2012. – №41 (12 жовт.). – С.2.

Цього тижня на Голопристанщині було проведено ряд заходів. У міському Палаці культури «Сузір'я» відбулася конференція соціальних працівників району, а в районному Будинку культури - урочисте вшанування педагогів з нагоди їхнього професійного свята. А 2 жовтня на базі районної центральної бібліотеки Голопристанський ЦСССДМ, спільно з відділом у справах сім'ї, молоді та спорту, службою у справах дітей РДА та за сприяння народного депутата України О.В. Журавка провів щорічну тематичну зустріч для прийомних сімей та сімей усиновителів «Дар усиновлення є у кожного». Зустріч пройшла в атмосфері душевного тепла та доброзичливості, за участі представників районної та міської влади, керівників територіальних громад. Докладніше - в наступному номері.

// Голопристанський вісник. – 2012. – №40 (05 жовт.). – С.1.

Провісники краси і знань

Слова, винесені в заголовок, належать не автору цих рядків. їх сказав свого часу про працівників бібліотек знаменитий російський митець Микола Реріх. Минули десятиліття, а це визначення не втратило свого високого значення. І нехай зараз дехто віддає перевагу Інтернету - ніщо не замінить "живу" книгу, з її вагомістю, змістом, навіть запахом: справді, багатьом із нас надовго запам'ятався запах першої книжки, прочитаної в дитинстві.
На жаль, не часто дістаються на адресу бібліотекарів схвальні слова - вони найчастіше працюють індивідуально, намагаючись розкрити перед окремим читачем світ прекрасного: чужий досвід, мудрість, переживання. Часом вони стають для постійних читачів "своїми", тоді з ними діляться горем і радістю, успіхами і невдачами. І повірте: скаржника тут зрозуміють, радість розділять, а при потребі - порадять.
Саме про це говорили численні гості, які зібралися в читальній залі районної бібліотеки 24 вересня. Як і годиться, професійне свято бібліотекарів вітальним словом відкрив голова райдержадміністрації О.О. Морев, далі своєрідну естафету підхопили голова районної ради Г.В. Попов, міський голова А.П. Нефа, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О.В. Олексюк.
Здається, високі посадовці не обминули увагою жодного з колишніх і нинішніх працівників централізованої бібліотечної системі району - всі вони були названі поіменно, їхні внески в розвиток бібліотечної справи отримали належну оцінку і відзначені грамотами та подяками. Крім того, не прийнято в нас на гостину з'являтися з порожніми руками, тому бібліотека отримала подарунки - і матеріальні, і духовні та мистецькі, у вигляді пісень, танців, сценок.
Нічого дивного немає в тому, що виступ директора Голопристанської централізованої бібліотечної системи Г.В. Шмагель був таким схвильованим, вдячним і коротким. А Галина Володимирівна могла б сказати дуже багато: і про успіхи її колективу у справі просвіти, і про намагання колективу йти в ногу з часом, і про універсальність та людяність кожного працівника. Могла б поскаржитися: на відсутність коштів, на обмеженість поповнення фондів. Могла б... Але не сказала, бо - "не час і не місце".
А далі настав час гостей і працівників бібліотечної системи - і колишніх і нинішніх. Вітали господарів перший директор районної централізованої бібліотечної системи, письменниця Марія Ярова, голова районної ветеранської організації Іван Рубін, директор центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Алєксандрова, голова осередку Партії регіонів Наталія Нирка, бібліотекар з Нової Збур'ївки Лариса Гусєва та інші шановані люди. Особливу увагу та навіть захоплення викликали виконання пісень Наталкою Кириченко та Галиною Маменко.
Але слід віддати належне і господарям: вони нічим не поступалися гостям - співали, танцювали, влаштовували сценки. Особливо припав до смаку гостям відеосюжет, представлений бібліографом районної бібліотеки Альоною Андрієць. Створений, на перший погляд, заради піднесення настрою глядачів, насправді ж він наочно продемонстрував дорогу молодої жінки до вогнища культури, входження працівника-початківця в колектив, становлення її як професіонала.
Досить часто спостерігаючи за працівниками бібліотеки, не замислюєшся над тим, що на їхні плечі лягає не лише інтелектуальна, а й фізична праця. Мимоволі здивуєшся словам ведучих:
- За день своїми тендітними руками бібліотекар переносить до 200 кг книг, долає близько семи кілометрів між стелажами. А робота з читачами? Принеси, віднеси, запиши, заміни,  порадь... А масові заході? Сценарій напиши, виступи підготов, аудиторію збери, за поведінку відзвітуй.
Завершилося відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у районній централізованій бібліотечній системі дружнім обідом. І знову ж цікавинка: так і не вдалося вияснити, з яких продуктів, чиїми руками і стараннями накривалися столи. Складалося враження, що скромні наїдки та напої на столах просто вродилися нізвідки. На таке здатні тільки справжні жінки!

Анатолій Грабко,  фото автора // Голопристанський вісник. – 2012. – №40 (05 жовт.). – С.5.

Читач змінився, а ми?

Не можна бути зів 'ялою фіалкою і при цьому працювати у бібліотеці. Бібліотекар має бути харизматичним, він повинен вийти на світло і показати себе.
(Раймонд Сантьяго).

Вразити сучасного читача та зробити кожен його візит до бібліотеки визначною подією - завдання не з простих. Бібліотекарю, перш за все, треба вміти показати незвичайну форму та оновлений зміст роботи, нестандартне бачення, сприйняття, нові способи спілкування та працювати на крок попереду цьогочасних вимог читачів.
Голопристанська центральна районна бібліотека прагне йти пліч-о-пліч зі своїми користувачами в інформаційне майбутнє.
18-19 вересня в рамках акції «Відкрита читальня - 2012» працівники скарбниці духовності Альона Туркот, Ніла Боброва та Юлія Гомон вийшли на вулиці рідного міста з переносною читальною залою, аби привернути увагу цінителів літератури до гарних книжок та запросити до бібліотеки нових читачів. Уподобання користувачів виявилися на боці «легких» жанрів - любовного роману, детективу, фантастики.
Підбиваючи підсумки проведеного заходу, бібліотекарі дійшли висновку, що мешканці міста із задоволенням читають книги та беруть участь в акціях, адже за кілька годин роботи відкритої читальні у бібліотеці з'явилося 14 нових читачів.
Виїзна читальна зала працюватиме щовівторка за гарної погоди навпроти парадного входу до бібліотеки з 10.00 до 12.00 години. Наймолодшим читачам, які тільки розпочинають своє знайомство з книгою, нам теж є що запропонувати. Разом з батьками дітки можуть зробити яскраві аплікації, розфарбувати розмапьовки з улюбленими мультгероями, щось намалювати. Свої шедеври малюки можуть забрати з собою або подарувати на пам'ять бібліотеці.

Олена Поліщук, методист ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №40 (05 жовт.). – С.5.

Відкритий урок читання

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, 28 вересня, в центральній дитячій бібліотеці відбувся Відкритий урок читання, започаткований декілька років тому по всій області. Оскільки сьогодні гаслом багатьох бібліотек України є вислів «Читай! Формат не має значення!», то цей захід проходив у незвичному форматі «живої бібліотеки».
Жива бібліотека - це така форма проведення зустрічі, під час якої учасники мають змогу читати «живі книги». Запрошені на захід учні-старшокласники міської ЗОШ №3 разом з вчителем Єременко ПІ. з великим задоволенням спілкувалися з відомими в нашому краї людьми. В ролі «живих книг» були представлені: місцева авторка, член Національної спілки журналістів України Ярова М. П., письменник, журналіст, член Національної спілки журналістів України Грабко А.А., настоятель Свято-Духівського храму, благочинний Голопристанського округу, митрофорний протоієрей Володимир Буднік.
Школярі з великою цікавістю розпитували гостей про їх смаки, уподобання, уже надруковані та видані твори, плани на майбутнє. Молоді вдалося вичитати багато цікавих фактів зі сторінок живих книг, а саме з життя та творчості запрошених гостей. Зустріч пройшла в теплій атмосфері. Усі читачі додали у свої душі краплини мудрості, досвіду, чуйності, любові до ближнього.
Діти молодшого шкільного віку в рамках Відкритого уроку читання з величезним задоволенням поринули у пізнавально-розважальну гру «Школа шляхетних піратів». Вивчення термінології «морського словника», опанування премудрості зав'язування морських вузлів та знання і виконання команд головного пірата привели до морської практики, в результаті якої було розшифроване послання і знайдено скриню зі скарбами. Юні пірати зрозуміли, що найбільший скарб - це знання, а усі знання знаходяться у книзі.

Оксана Квіцень, бібліотекар ЦДБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №40 (05 жовт.). – С.5.

«Подаруй бібліотеці нову книгу!»

Уже другий рік поспіль на базі Голопристанської районної бібліотеки з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек, яке відбудеться 30 вересня, проводиться акція «Подаруй бібліотеці нову книгу!». Головною метою заходу є підтримка скарбниці духовності, культури і знань, залучення мешканців міста, керівників установ та організацій, місцевих авторів до проблем бібліотек. Починаючи з 2011 року, до фонду Голопристанської районної бібліотеки надійшло 2153 примірники, які активно використовуються читачами. Постійно дарують свої авторські твори А.А. Грабко, М.П. Ярова, О.В. Олексюк, В.Ф. Бузукіна. У минулорічній акції активну участь взяла Т.В. Скубеник. Цього року на найактивнішого учасника акції чекають пам'ятні подарунки.
Увесь вересень триватимуть найрізноманітніші заходи. Наприкінці акції на сайті бібліотеки http://www.lib.goprinews.com буде представлена сторінка дарувальників, а в районній газеті буде розміщена стаття-подяка дарувальникам, спонсорам, благодійникам.
Один із таких заходів, типу «Флеш Моб», «З книгою в руках, з книгою в серці» відбудеться 21 вересня о 14-й годині на набережній біля альтанки. Тривалість - 5 хвилин. Усіх, хто хоче взяти участь у цьому заході, просимо взяти з собою книгу, яку будете читати. Мета заходу - висловити свою закоханість у книги, в читання.
Тож акція-2012 «Подаруй бібліотеці нову книгу!» продовжується. Приєднуйтесь і ви!

Олена Поліщук, методист ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №37 (14 верес.). – С.4.

Творчий візит до колег

Літньої пори хтось любить подорожувати до моря, хтось -відпочиває на річці. А ми вирушили у робочу подорож по нашій області. Так, 13 липня відбулася поїздка працівників сільських бібліотек Цюрупинського району щодо обміну досвідом роботи до Голої Пристані, до районної бібліотеки. З доброго зачину дирекції Цюрупинської районної бібліотеки, ці творчі поїздки відбуваються щоліта: торік ми відвідали районну бібліотеку в Каланчаку та Херсонську обласну книгозбірню для дітей. Незабутні враження справило місто Гола Пристань. Директор районної бібліотеки Шмагель Галина Володимирівна познайомила нас з набережною міста, її пам'ятниками, місцевим музеєм, тихими затишними вуличками. Потім ми відвідали районну бібліотеку для дітей, яка знаходиться в приміщенні колишньої морської школи. З традиціями цього навчального закладу можна ознайомитися в бібліотеці: тут є морські розвивальні ігри для маленьких читачів, справжній корабельний штурвал, стенд з історії морської школи. Нам дуже сподобались оригінально оформлені виставки, естетичне і оформлення бібліотеки, інноваційні заходи із заохоченню дітей до  читання. А якою затишною і комфортною є бібліотека для дорослих! Відразу видно, що директор Шмагель Г. В. та її колеги сповна відаються своїй роботі, дбають про найкраще обслуговування своїх  читачів. Екскурсію по книгозбірні для нас провела молодий спеціаліст, але ентузіаст своєї справи - бібліограф Андрієць Альона. Вона познайомила з усіма куточками книжкового царства - абонементом, читальним залом, юнацьким відділом, Інтернет-центром. Приємне доповнення - музейна кімната в бібліотеці. Ми ознайомились зі старовинними експонатами ужиткового мистецтва, які подарували музею місцеві жителі. Читальний зал вражає своєю просторістю, розгорнутими змістовними виставками. На них - свіжі інформаційні документи, газетно- журнальні матеріали, нові книги, методичні рекомендації. Взагалі, в бібліотеці проводиться змістовна методична робота з підготовки матеріалів, необхідних бібліотекарю в роботі. Ми також скористалися методичною допомогою, поділилися власним досвідом роботи. Ми дуже вдячні дирекції та колегам з Голопристанської районної бібліотеки - за доброзичливий, теплий прийом і взаєморозуміння. Нам дуже подобається така форма обміну досвідом, тісного спілкування. Це чергове свідчення того, що бібліотечна справа не занепадає, а навпаки, йде з часом в ногу, змінюється на краще.

Юлія Гулєвата, Наталія Самойлова, працівники сільських бібліотек Цюрупинського району // Голопристанський вісник. – 2012. – №31 (03 серп.). – С.11.

Напрацювання дадуть поштовх новим ідеям

У Міжнародний день захисту дітей в обласній бібліотеці для  дітей відбувся святковий фінал «Читай. Думай. Твори» п'ятирічної обласної бібліотечної акції «Читай - і стань успішним!».
На свято завітали не лише школярі обласного центру, юні користувачі бібліотеки, ай читачі районних дитячих книгозбірень, учасники найактивніших волонтерських бригад із Білозерського, Голопристанського та Великолександрівського районних бібліотек для дітей та Новокаховської міської бібліотеки.
У програмі фінального свята поєдналися робота волонтерів з  молодшими школярами у залах бібліотеки, вулична хода учасників  свята та літературні розваги у парку, поїздка-екскурсія волонтерів і  бібліотекарів із районів області вулицями міста на транспорті, оздобленому рекламою ХОБД, разом з екскурсоводами-краєзнавцями та херсонськими письменниками і зарубіжним гостем - російським дитячим письменником Михайлом Ясновим, а також змагальні елементи - адже бібліотечні волонтерські бригади підготувалися до конкурсів на кращу гру з читачами, кращий відеоролик. а їх керівники-бібліотекарі презентували панораму участі бібліотек свого району в акції, надавши обширні й різноманітні звітні матеріали. Під час церемонії нагородження дггей-волонтерів і бібліотек-організаторів наша бібліотека і волонтерська команда "Бібліо-арт-ва- тага» у складі Ольги Комарницької, Дар'ї Ярової, Марини Кубатко, Софії Долбні були нагороджені дипломом та подарунком - добіркою сучасних дитячих книжок, а у номінації «кращий відеоролик» здобула перемогу і відзначена дипломом начальника управління культури і туризму облдержадміністрації.
Фестивалі або конкурси бібліотечних волонтерських бригад проводились щороку в рамках обласної бібліотечної акції на підтримку дитячого читання «Читай - і стань успішним!». І кожного року діти-волонтери з різних районів області мали нагоду продемонструвати свою  ерудованість, начитаність, артистизм. Взагалі ж акцію «Читай - і стань успішним!» започатковано у 2008 році, за ініціативи Херсонської обласної бібліотеки для дітей та за спільної підтримки управління культури і туризму та управління освіти і науки обласної державної адміністрації. Розрахований на п'ять років, цей проект спрямований на стимулювання дитячого читання з використанням ідеї волонтерства: діти-підлітки залучалися до популяризації, реклами читання як цікавого, конкурентоспроможного в епоху телебачення та комп'ютерних ігор  заняття для молодших школярів та дошкільників. Адже проблема дефіциту читання дітей та підлітків сьогодні все більш чітко усвідомлюється в суспільстві як фактор, що негативно позначається на інформацінній грамотності молодого покоління, на його готовності до самостійного оволодіння новими знаннями, навчання протягом усього життя. Акцію завершено, але ми впевнені, що досягнуті напрацювання дадуть поштовх новим ідеям.

Світлана Карабач, заступник директора по роботі з дітьми Гололристанської ЦБС // Голопристанський вісник. – 2012. – №28 (13 лип.). – С.5.

Вони допомагатимуть у громадах

Проблема насильства з кожним роком набуває все більшої актуальності в нашому суспільстві. Тривожним є те, що, скажімо, факти насильства у сім'ї найчастіше є прихованими, їх важко виявити з різних причин. І як запобігти насильству економічному, психологічному, фізичному, сексуальному? Ці та інші питання, пов'язані з болючою суспільною проблемою, розглядалися на засіданні «круглого столу», що відбулося минулого четверга в читальній залі районної бібліотеки за ініціативи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Учасниками даного заходу стали не тільки представники певних служб Голопристанщини, а й фахівці із соціальної роботи ЦСССДМ. Згідно з соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича та за наказом міністра соціальної політики нашої держави Сергія Тїгіпка, вони працюватимуть у кожній територіальній громаді. Зокрема, у Голопристанському районі таких фахівців буде 17, а загалом на Херсонщині - 269.
Звертаючись до тих, хто на місцях допомагатиме керівникам влади вирішувати численні питання, пов'язані з сім'єю, дітьми, молоддю, перший заступник голови РДА Олексій Куркотілов зазначив, що їхня робота на селі не обмежуватиметься часовими рамками «від 8 год. до 17-ої»: фахівці з соціальної роботи мають бути готовими у будь-яку годину доби відреагувати на різноманітні ситуації, у тому числі і на випадки насильства, діяти тільки у межах своїх повноважень, у разі необхідності - звертатися до міліції. «Ви - представники держави, і якою буде думка про вас, такою буде думка і про державу», - наголосив Олексій Куркотілов.
Під час «круглого столу» на питання, котрі виникли в ході його проведення, відповіли: директор ЦСССДМ Наталія Алєксандрова, начальник служби у справах дітей РДА Надія Орлова, оперуповнрважений групи кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС Алакпар Гасімов, голова районного осередку «Ліги соціальних працівників» Світлана Михолат, начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту РДА Тетяна Тишевська, методист відділу освіти РДА Наталія Мінаєва.

Олександр Григоркін. фото автора // Голопристанський вісник. – 2012. – №22 (01 черв.). – С.10.

Знання, потрібні для роботи

Методична нарада "День голови", яка відбулася 14 травня у приміщенні читальної зали районної бібліотеки, виявилася справді пізнавальною і корисною для всіх сільських голів Голопристанщини. Повірте, відсутні на нараді сільські голови або секретарі багато втратили, коли зігнорували заходом. Якраз про це говорив голова районної ради Г.В. Попов. Він підкреслив, що на нараду запрошені спеціалісти, які можуть відповісти на складні питання, пояснити заплутані ситуації в роботі сільської ради.
Начальник районного управління юстиції в районі Д.В. Бабич детально розповів учасникам наради про надання первинної юридичної допомоги органам місцевого самоврядування, а начальник юридичного відділу виконавчого апарату районної ради С.Г. Лінник ознайомила присутніх з новинами у законодавстві, детально зупинилася на відповідності рішень сільських рад до повноважень, визначених законодавством.
Та є питання, що завжди викликають посилену увагу працівників самоврядування. З поясненнями щодо одного з них виступила начальник управління державного казначейства в районі Н.П. Комлик. Вона ознайомила учасників зустрічі з постановою Кабінету Міністрів України .від 26.01.2011 №59 "Про затвердження типового положення про бухгалтерську службу бюджетних установ". Повідомлення Наталії Петрівни про те, що головні бухгалтери сільрад тепер повинні мати вищу спеціальну освіту, викликало невдоволення сільських голів, адже людину з вищою освітою на посаду з мізерною зарплатою дуже важко, особливо в селі, знайти.
Особливу увагу викликали виступи та роз'яснення начальника державної податкової інспекції С.В. Коротких та провідного спеціаліста відділу Держкомзему М.І.Тимінського. Що й казати, питання, пов'язані з використанням землі, завжди були в центрі уваги сільських рад. Як повідомив Сергій Васильович, плата за землю залишається на рівні минулого року. Суперечка зав'язалася з приводу присадибних ділянок. Розмір їх повинен бути в межах 0,25 га - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. До якої категорії віднести і як оплачувати надлишкові земельні площі? Саме на це питання намагалися дати відповідь спеціалісти.
Справа в тому, що згідно з Законом землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської, науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
Відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України віднесення до тієї чи іншої категорії відбувається на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. У межах населеного пункту, за наявності земель сільськогосподарського призначення, ця категорія землі може передаватися у власність та надаватися у користування громадянам для ведення особистого селянського господарства, городництва.
Директор Голопристанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Н.В. Алєксандрова звернулася до сільських голів з проханням щодо підбору кандидатур на посаду фахівця соціальної роботи. Вимоги до спеціалістів цієї категорії ще не затверджені Мінсоцполітики, але зрозуміло вже зараз, що це повинна бути людина з вищою освітою - педагог або соціальний працівник, психолог, юрист чи медик.

Анатолій Грабко,  фото автора // Голопристанський вісник. – 2012. – №21 (25 трав.). – С. 2.

Соціальні проблеми суспільства визначають небайдужі діти

Щороку районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) спільно з відділом осоти РДА проводяться заходи до Міжнародного дня пам'яті померлих від ВІЛ -інфекції/СНІДу з метою залучення молоді Голопристанщини до створення та поширення соціальної реклами, визначення найважливіших соціальних проблем, які хвилюють молоде покоління, запобігання негативним проявам у дитячому та молодіжному середовищі, популяризації та пропаганди здорового способу життя, виявлення та підтримки талановитої молоді.
І цього року, протягом 1-27 квітня, діти від 10 до 18 років брали участь у створенні соціальної реклами. 24 квітня у ЦСССДМ було підбтито підсумок районного конкурсу-фестивалю соціальної реклами "Здорова молодь - щасливе майбутнє!", котрий проходив за благословіння та участі настоятеля Свято-Троїцького храму с. Олексіївка о. Сергія Запорожченка. Розглянуто 55 робіт учнів загальноосвітніх шкіл за номінаціями: соціальний плакат, соціальний буклет, соціальна листівка, соціальна фотографія, соціальна відеопродукція (відеоролик, комп'ютерна презентація), проблемна стаття, нарис. Усі роботи вирізнялися цікавістю, тому дуже важко було визначати найкращі з них.
27 квітня в читальному залі районної бібліотеки відбулася церемонія нагородження учасників Фестивалю. Перші місця посіли: Онопрієнко Данило (Збур'ївська ЗОШ) із плакатом «СНІД стосується кожного», Панова Катерина (Бехтєрська ЗОШ) - буклет «Я обираю здоровий спосіб  життя»; Сиса Вікторія (Гладківська ЗОШ) виборола два почесних місця, а саме: перше місце за соціальні фотографії «Тримаймося разом, щоб не здолали» та друге місце - за відеопрезентацію «Обирай здоровий спосіб життя - це завжди модно!». Варто відзначити, що учениця Гладківської ЗОШ Гриновецька Єлизавета створила відеофільм «СНІД» (вперше за історію фестивалю), чим здивувала, зацікавила всіх і посіла почесне І місце. Друге і третє місця дісталися талановитим дітям, а саме: Лук'янченко Єлизаветі (Голопристанська гімназія) - за статтю «Здорова молодь - щасливе майбутнє», Сагатовій Дар'ї (Залізнопортівська ЗОШ) - за фотографію «Молодь XXI ст. обирає здоров'я»; Кравченку Єгору (Чулаківська ЗОШ) -за буклет «Здоровий спосіб життя»; Олійникову Івану (Новозбурївська ЗОШ) - за плакат «Туристи»; Боєвій Анастасії - за фотографію «Молодь і спорт»; Філь Анастасії (Збур'ївська ЗОШ) - за власні вірші «Бережи здоров'я», «СНІД»; Саніній Маргариті - за презентацію «Расизму скажемо «Ні»; Басенко Юлії (Олексіївська ЗОШ) - за буклет «Твоє життя в твоїх руках», Столярик Владиславу (Пам'ятненська ЗОШ) - за буклет «Як жити сьогодні, щоб побачити завтра» та Луцкж Катерині (Голопристанська ЗОШ №3) - за соціальний плакат «Здоров'я в порядку - дякую, зарядка».
Дякуємо всім хлопцям і дівчатам, які виявили бажання взяти участь у кункурсі-фестивалі соціальної реклами та продемонстрували свої таланти та здібності. І навіть якщо ви не посіли перші місця, знайте: ви все одно переможці, адже вам болять ті проблеми суспільства, до яких інші ставляться з байдужістю.

Інна Жигалова, провідний спеціаліст ЦСССДМ  // Голопристанський вісник. – 2012. – №19 (11 трав.). – С. 5., фото Олександра Григоркіна

Місію освітнього посередника виконують бібліотеки

Наприкінці квггня, до Всесвітнього дня книги і авторського права,  всіма бібліотеками України проводиться Тиждень молодіжного читання. В цей період, з метою поглиблення знань про книгу, залучення молоді до більш активного читання, розвитку культури мислення, виховання любові до книги та бережного ставлення до неї, працівниками книгозбірень проводяться різноманітні заходи, такі як: бесіди, бібліотечні уроки, вікторини, літературні ігри, свята, години спілкування, огляди книг тощо.
Не є винятком у проведенні такої форми роботи і Голопристанська центральна районна бібліотека. З 23 по 28 квітня відвідувачі книгозбірні мали можливість ознайомитися із новинками художньої та наукової літератури, періодичними виданнями, взяти участь в опитуванні «Прочитав сам - порадь другу», помандрувати сторінками виставки «Журнальний коктейль». Для любителів спорту, зокрема прихильників футболу, було організовано інформаційний перегляд «Спортивні віхи історії» та виставка-спорт-тайм «Зірки вітчизняного футболу».
Цікаво пройшла вікторина «Читай та вигравай!», що була проведена для учнів 9 класу міської ЗОШ № 4. Діти із задоволенням відповідали на запитання, поставлені бібліотекарем, впізнавали відомих письменників та літературні твори за ключовими словами і уривками з тексту, згадували псевдоніми відомих людей. Змагаючись за звання кращого книжкового ерудита, школярі продемонстрували обізнаність у галузі літератури не тільки в межах шкільної програми, а й у літературному просторі взагалі.
Для учнів 8-а класу Голопристанської гімназії було проведено інформаційну годину «Книги, що знають все і трохи більше». Діти висловлювали свої думки про значення книги в житті людини, дізналися історію виникнення тлумачного словника В. Даля, про особливість та специфіку створення енциклопедій, вчились користуватися довідковою літературою.
На сьогодні вже не потрібно доводити важливість нових інформаційних технологій, що впевнено крокують поряд із книгою та вже є невід'ємною частиною бібліотек. Але досить складно «живому» читанню витримати конкуренцію поряд із безмежними можливостями Інтернет-простору. Тож про останні досягнення у світі комп'ютерних технологій, історію та передумови виникнення всесвітнього павутиння йшлося на інформаційному форумі «Книга та комп'ютер - грані перетину», який був організований для учнів міської ЗОШ №1. Школярі висловлювали свої думки, знаходили відповіді на запитання, що їх хвилюють та дійшли головного висновку - ніколи комп'ютер та Інтернет-простір не зможуть замінити інтелектуального задоволення, що отримуєш від «живого», наочного «спілкування» із книгою.
Суворе сьогодення вимагає від бібліотек виконання місії освітнього посередника між молодим користувачем і процесом навчання за допомогою як традиційних методів роботи, так і тих, що зазнали певної трансформації. Головне, до чого треба прагнути, - щоб кожен читач у стінах Голопристанської книгозбірні знайшов для себе щось корисне, нове та цікаве.

Любов Лісняк, методист Голопристанської центральної районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2012. – №19 (11 трав.). – С. 5.

Людина на своєму місці

Є люди, які вважають свою професію не просто роботою, а покликанням душі, своєю місією на землі. Таким талановитим, досвідченим, кваліфікованим спеціалістом, безмежно відданим своїй справі, є бібліотекар І категорії відділу обробки та комплектування Голопристанської центральної районної бібліотеки Лілія Іванівна Богданова. 18-річною дівчиною переступила вона поріг книгозбірні. Рік від року росла її майстерність та професіоналізм. Сьогодні Лілія Іванівна має солідний стаж в бібліотечній системі - 37 років. ЇЇ поважають колеги, вона є прикладом для молодих фахівців. Ця чудова жінка - щаслива мати, гарна господиня і просто дуже порядна людина. А 10 квітня Лілія Іванівна відзначила свій ювілей.

Галина Шмагель, директор Голопристанської ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №16 (20 квіт.). – С. 11.

Визначилися переможці районного етапу

5 березня в читальній залі Голопристан-ської районної бібліотеки відбувся II етап регіонального конкурсу «Найкращий читач України 2012 року», в якому взяли участь 40 читачів з бібліотек різних відомств (18 шкільних, 12 сільських та районної дитячої). У книжковому храмі зібралися справжні книголюби і книгомани, а саме діти, які вміють дружити з книгою.
Спочатку конкурсанти взяли участь у тестуванні, а потім кожен учасник мав змогу розповісти про свою улюблену книгу. Кожна з розповідей була цікавою та неповторною.
Бібліотечні волонтери Александров Іван - учень Голопристанської ЗОШ №3 та Ярова Дар'я - учениця міської ЗОШ №4 показали присутнім уривок з п'єси Самуїла Маршака «Дванадцять місяців». Одночасно присутні мали змогу побачити на екрані галерею переможців районних етапів конкурсу, починаючи з 2007 року.
Ведуча заходу, бібліотекар ЦДБ Ярова С.А., звернула увагу на історію цього конкурсу, започаткованого Міністерством культури і туризму та Національною бібліотекою для дітей з 2002 року. І кожного року його учасники дізнаються, що читають їхні ровесники, пересвідчуються, що завдяки книгам також можна насолоджуватися перемогою.
І вже двоє учасників конкурсу «Найкращий читач України» від Голопристанського району стали переможцями обласних етапів конкурсу (в 2010 та 2011 роках) і побували на фестивалі дитячого читання «Книгоманія» у місті Львові. Цей книжковий фестиваль залишив у них незабутні враження.
Цьогорічний конкурс оцінювало поважне журі у складі: Олексюка О.В, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації; Шмагель Г.В., директора Голопристанської ЦБС; Григоркіна О.В., відповідального секретаря газети «Голопристанський вісник»; Лук'янченко С.Г., методиста відділу освіти РДА та Лісняк Л.О., методиста ЦРБ.
Після прискіпливого підрахунку балів переможцями були визнані Кубатко Марина - семикласниця Голопристанської ЗОШ №3 та Лисак Дарина - шестикласниця Збур'ївської ЗОШ, які вразили членів журі своїми розповідями та набрали найбільшу кількість балів при тестуванні.
Знання літератури та свою начитаність також показали Кравцова Світлана (міська ЗОШ №4), Євдакова Ганна та Долбня Софія (Голопристанська ЗОШ №3), Власенко Любов (Кардашинська ЗОШ), Полякова Юлія (Новозбур'ївська ЗОШ №1), Дяченко Віктор (Олексіївська ЗОШ), Година Артем (Новозбур'ївська ЗОШ №3).
Тож дівчата-переможці візьмуть участь в обласному, третьому етапі конкурсу, який відбудеться 23 березня в Херсоні. Побажаємо їм гідно представити там Голопристанщину, а всім іншим, справжнім книгоманам, - відкрити для себе в книжках нові сторінки незвіданого і таємничого.

Світлана Карабач, заступник директора Голопристанської ЦБС по роботі з дітьми // Голопристанський вісник. – 2012. – №11 (16 берез.). – С.11., фото Олександра Григоркіна

Відкрили для себе Україну Гоголя

Своїм походженням, природою художнього генія, долею, всім людським єством Микола Гоголь пов'язаний з Україною. Він відкрив Україну світові й до сих пір успішно це робить. Можна сказати, що існує особливий світ - Гоголева Україна. Вона приваблива й надихаюча, сповнена святковості й екзотики, козацької звитяги й фантастичних пригод. Ця виразна окремішність краю, що був колискою художника і мислителя, який постав зі сторінок його літературних творів, навертав українську людність «до усвідомлення своєї національності». Для Гоголя Україна - це насамперед велике й славне минуле народу, це земля багатої природи, могутніх і великих рік, моря, гір, дивовижних степів. Вони - джерело духовної сили, що живе у народі. Саме про це йшла мова під час заходу, який було проведено бібліотекарем центральної районної бібліотеки для учні 8-а класу Голопристанської гімназії. Уважно слухала молодь про дитячі роки письменника, ранню творчість, про духовну кризу, яка спостигла Гоголя в останні роки його життя...
Дуже активними були учні під час проведення літературної вікторини, показали добрі знання стосовно творчості великого письменника. Вони роз'яснювали значення староукраїнських слів, які застосовував Гоголь у свої творах; відгадували героїв за надзвичайними здібностями; читали діалоги з творів «Ніч перед Різдвом» та «Сорочинський ярмарок». Найактивнішими були Тарасенко Надія, Соколик Олександр, Зелінська Маргарита, Дементєєва Влада.

Наталія Снєгурова, бібліотекар ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №11 (16 берез.). – С.11.

І морози не страшні, якщо працюєш

Зима цього року видалася морозною. Лютий справді «лютував» не на жарт. Та незважаючи на холоднечу, робота в Чорноморській сільській бібліотеці кипіла по-літньому. За ініціативи юних читачів пройшли літературні читання «Творчість Наталі Забілої. Весняна казочка». Захід був проведений для учнів 4 та 6 класів, його учасники ознайомилися з біографією поетеси, з її творами. Члени гуртка художнього читання в ролях прочитали казку-п'єсу «Весняна казочка». Добре озвучували ролі: метелика - Татарко Ольга, вишневих квітів - Чоп Катерина, мурашок - Величко Вікторія, павука - Снітко Роман, старої бджоли - Шурин Дарина, бджілки - Шурин Ірина, весняних квіточок - Кирилюк Тетяна, пташок - Дербаль Ганна. Роль автора виконувала завідуюча бібліотекою. Після читання казки учні із задоволенням взяли книги письменниці додому.
23 лютого в Україні широко відзначався 70 річний ювілей від дня народження письменника - земляка Миколи Володимировича Гомона. Не залишилася осторонь цієї події і наша бібліотека. Заздалегідь було оформлено виставку літератури, а потім пройшла літературна година «Його хліб солоний», проведена за участю учнів 10 класу. Діти ознайомились із життєвим та творчим шляхом письменника, прослухали анонс його трилогії «Ахіллесове ристалище»: «Над Кінбурном чайка плаче», «Соловейкове дерево», «Цвіте кермек». Велику зацікавленість проявили юнаки і дівчата до долі персонажів творів Миколи Гомона - Тимоша Катрана та Павла Лобаня. Учасників заходу схвилювало те, що кожен твір автора розповідає про людей нашого краю. Активну участь в обговоренні книг взяли Демченко Тетяна та Ахметова Яна. По закінченні літературної години читачі виявили бажання прочитати твори М. Гомона.
Добре працював у лютому і гурток художнього читання, нещодавно створений при Чорноморсько¬му сільському будинку культури, керівником якого є автор цих рядків. Учасники гуртка виступили на концерті у сільському клубі, присвяченому Дню захисника Вітчизни. Глядачі добре сприймали виступ юних читців: Прокоп Таміли, Шурин Дарини, Дербаль Ганни, Дебрівської Христини, Шурин Ірини, Ушаковоі Ганни, Степурського Максима. Особливе захоплення в односельців викликала сценка «Грицю, Грицю до роботи» у виконанні юних аматорів.
Уже наприкінці лютого в бібліотеці пройшов І етап конкурсу «Найкращий читач України» за участю учнів 6-7 класів Чорноморської ЗОШ. Учасники конкурсу жваво розповідали про прочитані книги та рекомендували прочитати їх своїм однокласникам. Загалом участь у конкурсі взя¬ли 15 чоловік: 11 дівчаток і 4 хлопчики. Переможцями визнано Татарко Ольгу (6 клас) та Дем'янову Юлію (7 клас). Татарко Ольга представляла сільську бібліотеку на II (районному) етапі конкурсу.
Крім масових заходів, у бібліотеці ведеться велика робота з популяризації книги та читання. Хочеться подякувати та відзначити кращих читачів серед дорослого населення, які, незважаючи на холоднечу, приходять до книгозбірні. Це, насамперед, Кротко Катерина Іванівна, Скопінцева Клавдія Олександрівна, Клименко Микола Васильович, Дембіцька Наталія Орестівна, Сагайдак Анатолій Борисович, Кривонос Галина Михайлівна та інші. Сільська бібліотека тісно співпрацює з учнівським та педагогічним колективами школи.

Ольга Погорєла, бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2012. – №10 (09 берез.). – С.10.

Тільки про кохання

У приміщенні Голопристанської центральної районної бібліотеки 24 лютого відбулося 4 засідання літературної кав'ярні «Literra». Модератори засідання Олег Олексюк та Тетяна Бірюкова оголосили присутнім тему засідання "Весь вечір тільки про кохання". Художні діалоги "Знайомі незнайомці" на засіданні дали змогу присутнім оволодіти інформацією щодо творчих планів літераторів Голопристанщини. Готуються до друку нові книги: повість Марії Ярової "На долонях Всесвіту", збірка поетичних творів Олега Олексюка "Від берега "Я" до пристані "Ти" та роман Володимира Калоши "Близнюки". Юні вихованці районної літературно-мистецької лабораторії "Чиста криниця" Тетяна Запорожець та Юлія Прозоровська прочитали свої нові твори на задану тему. Літературна гра-буріме "Рими про кохання" об'єднала усіх присутніх і спонукала до розкриття нових літературних здібностей з написання експромтів, найбільш вдалими, які навіть викликали бурні аплодисменти, були експромти Галини Шмагель (директора центральної районної бібліотеки) та Володимира Калоши (письменника зі Старої Збур'ївки).
На четвертому засіданні літературної кав'ярні "Голопристанська «Literra» відбувся також своєрідний творчий бенефіс Ольги Кархут, яка презентувала присутнім свою поетичну збірку "Такого чудового міста у цілому світі нема" та ознайомила з літературними планами на майбутнє.
Працівники центральної районної бібліотеки підготували творче повідомлення, присвячене 70-річчю нашого земляка - письменника Миколи Гомона, а також море вікторин та ігор.
До творчого літературного міксу були додані музичні хвилини від постійних гостей кав'ярні Світлани та Дениса Вакуленків, які пригощали літтеррівців старовинними романсами, задушевними піснями та музичними імпровізаціями.
Запрошуємо творчих особистостей долучитися до проведення наступних засідань "Голопристанської «Litterru».

Олег Олексюк, начальник відділу культури і туризму Голопристанської районної державної адміністрації // Голопристанський вісник. – 2012. – №9 (02 берез.). – С.10.

Запрошує «Literra»

Розгулялася зимова негода: то сніг, то дощ, то дошкульний вітер зривається. У таку погоду краще за все сидіти в теплому приміщенні та слухати, як біситься зима. І таке бажання найкраще задовольняла читальна зала районної бібліотеки, адже тут збиралися члени літературної кав'ярні «Голопристанська Literra»: Олег Олексюк, Анатолій Грабко, Марія Ярова, Валентина Бритік, Валентина Бузукіна, поети-початківці Юля Прозоровська та Олена Середа.
На жаль, не всі бажаючі змогли з'явитися саме через погоду. Не змогли прибути гості з обласного центру, з навколишніх сіл. Та колеги відчували іхню незриму присутність. Наприклад, Валентина Таран, поетеса з Нової Збурївки, замість себе надіслала «свіженький» твір, присвячений любій Україні - якраз по темі: Україно, зоряний світанок, Вільна земле, рідна сторона! Розстелилась світом вишиванка І милує серце барвами вона.
Ці слова послугували лейтмотивом зустрічі 20 січня - «День Соборності та Свободи України». Знайомлячи присутніх з темою розмови ведуча, працівниця бібліотеки Тетяна Бірюкова, сказала: - Ідея соборності бере початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії.  Протягом віків її практичним втілення переймалися українські  гетьмани  Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Тривалий час українські землі були поміж сусідніми державами - Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, і тоді ідея об'єднання поставала у працях кращих вітчизняних мислителів. Навічно в історії народу залишилися слова Універсалу, проголошеного на Софіївській площі Києва 22 січня 1919 року: «Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка...».
Далі почалася творча розмова: місцеві поети і письменники читали свої твори, присвячені Україні та її людям. Особливе враження справили  уривки з творів Марії Ярової, зачитані авторкою. Оскільки більшість її творів побудовані на місцевому матеріалі, носили історично-краєзнавчий характер, вони показували життя країни «зсередини» чим набирали ще більшої ваги.
Зачитали присутнім свої твори і початківці. Ближче знайомство з поетичною творчістю юних поетес засвідчило, що любов до України живе в поетичному слові, а відтак і в їхніх серцях.

// Голопристанський вісник. – 2012. – №4 (27 січ.). – С.5.

Задовольняючи читацький попит

Сільська бібліотека здатна вирішувати багато проблем сучасності. Вона є територією духовності та знань, першим помічником в освіті, професійному становленні, наданні унікальних можливостей широкого користування українськими і світовими ресурсами, ресурсами, накопиченими бібліотеками України.
Новозбур'ївська бібліотека-філіал №1 є однією із складових частинок культурного, інформаційного, освітнього простору, що забезпечує вільний доступ до інформації та знань, долучає до національного надбання та цінностей краєзнавчої культури. Книгозбірня наближена до місцевої громади, є доступною та безкоштовною установою.
Протягом 2011 року, одним із основних напрямків роботи бібліотекарів було подолання кризи читання серед молоді. На читацьких уподобаннях позначилось впровадження нових інформаційних технологій. Багато уваги приділялося правовому та естетичному вихованню підростаючого покоління. Зверталася увага на професійну орієнтацію, подолання шкідливих звичок. Готуючись до різнотематичних заходів, які проводилися в бібілотеці, увага приділялася популяризації книги, і засобом розкриття інформаційних ресурсів були використані книжкові виставки: «Бенефіс книги», виставки-портрети, виставки забутих книг, експозиції новинок та інші. Бібліотека взяла участь у проведенні тижня молодіжної книги, Всеукраїнського тижня права, підготовлено теку з матеріалом «Євро-2012».
Активними учасниками підготовки та проведення заходів стали учні трьох загальноосвітніх шкіл села. Вони і є користувачами книгозбірні. В грудні 2011 року було проведено захід «Найкращий читач року», проведено також літературний турнір та анкетування на знання бібліотечного фонду. Кращими читачами визнано: Анастасію Кицю, Софію Кравець, Андрія Одарченка, Оксану Кравчук, Вікторію Курабу, Зінаїду Німич, студентку Ларису Бостон та інших.
Сюрпризом для всіх стали невеликі благодійні сувеніри від сільського голови Т.І. Самойленко, депутатів сільської ради: С.М. Погребняк, Н.М. Бебешко, Г.І. Крачун, О.В. Малиги, Т.І. Кияненко, Р.А. Левченка, С.О. Гусєва, приватних підприємців - Тетяни Павлової, О.Є. Коваленко.
Нині в бібліотеці існують можливості отримання інформації традиційних форм, які набули нових рис. Тільки спільно з органами місцевого самоврядування бібліотека впровадить нові інформаційні технології, збільшить достатність інформації щодо сучасного літературного процесу, задовольнить діловий, нормативний, навчальний, самоосвітній, дозвільний читацький попит.

Лариса Гусєва, завідуюча бібілотекою-філіалом №1 // Голопристанський вісник. – 2012. – №2 (13 січ.). – С.4.

Протидія підступним хворобам: працювати є над чим

27 грудня, вчетверте в 2011 році, відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД Голопристанської районної державної адміністрації. Запрошеним на цей захід до центральної районної книгозбірні треба було розглянути дев'ять питань порядку денного. Тож довелося попрацювати організовано і злагоджено. На засідання ради завітали не тільки працівники різних служб Голопристанського району, а й гості з Херсона - представники обласного благодійного фонду «Мангуст» Євгенія Лисак та Наталія Матяш разом з Оленою Мироновою, консультантом проекту щодо роботи з місцевими радами з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Херсонській області в рамках проекту розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні.  
Як зазначила Наталія Матяш, фонд «Мангуст» презентує в Голопристанському районі розрахований на рік проект, основним завданням якого є мотивація людей до діагностики туберкульозу. У зв'язку з тим, що на Голопристанщині після звільнення з сьомої колонії залишаються багато колишніх засуджених, постає проблема створення пункту реєстрації таких громадян, адже чимало з них на волі стають бездомними. Подібний пункт існує в Одесі, створено його і в Миколаєві, де спочатку виникла нічліжка на 35-40 чоловік, куди, однак, неохоче приймали мешканців інших областей, намагаючись уникнути зайвих проблем.
Звільнені після відбування терміну покарання в місцях позбавлення волі часто знов намагаються вчинити злочин, аби потрапити в задріття, де є дах над головою, харчування і лікування. Робиться це тому, що ці люди не мають родинних зв'язків, житла, засобів до існування, приречені долею бути безхатченками. їм треба допомогти не розгубитися в житті. Як поінформував голопристанський благочинний протоієрей Володимир Буднік, нерідко вони приходять просити допомоги до церкви.
Отець Володимир також порушив болючу проблему, пов'язану із суїцидами серед молоді, запропонував провести у школах цикл лекцій про смисл життя. Його підтримала в цьому прагненні і голова міжсекторальної робочої групи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, завідуюча поліклінічним відділенням райлікарні Тетяна Нестьоркіна, оскільки, на її думку, діти стають жорстокішими, що видно навіть з їхньої поведінки під час відвідування медичного закладу.
На засіданні ради, що пройшло під началом її секретаря Світлани Михолат, також йшла мова про роботу мобільної амбулаторії, котра виїжджає в населені пункти області і де можна пройти безкоштовне обстеження на венеричні хвороби, СНІД, хвороби, що передаються статевим шляхом. Така амбулаторія може завітати і до сіл Голопристанщини: керівникам територіальних громад треба подбати лише про пальне для транспортного засобу, на базі якого вона створена.

Олександр Григоркін // Голопристанський вісник. – 2012. – №1 (06 січ.). – С.1-2.

Бібліотечна система району: підбито підсумки за рік

15 грудня в центральній районній бібліотеці відбувся плановий семінар-нарада для бібліотечних працівників Голопристанського району. Захід відкрила директор ЦБС Г. В. Шмагель, яка підбила підсумки роботи бібліотечної системи за 2011 рік.
3 промовою виступив начальник  відділу культури і туризму РДА  О.В.Олексюк, який ознайомив присутніх з основними тенденціями в розвитку бібліотечної справи   в районі та дав відповіді на актуальні запитання. Нові аспекти в роботі бібліотек з обслуговування юнацтва та молоді розкрила авторка цих рядків.
Заступник директора ЦРБ по роботі з дітьми С.О.Карабач висвітлила питання стратегічного бачення та актуальних завдань центральної районної дитячої бібліотеки як організатора дитячого читання в районі.
Практичні поради та роз’яснення щодо планово-звітної документації на 2011-2012 р.р. надала методист ЦРБ Л.О.Лісняк.
Також бібліотекарі отримали консультації від працівника відділу комплектування та обробки літератури Н.П. Снєгурової щодо  упорядкування та збереження книжкового фонду.

Альона Туркот, завідуюча відділом обслуговування Голопристанської ЦРБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №1 (06 січ.). – С.3.

«Дива чарівної ночі»

На новорічну вечірку «Дива чарівної ночі» зібралися 29 грудня 2011 року у бібліотеці найактивніші волонтери. Програма вечірки була для них сюрпризом і розпочалася несподіваним маскарадом (волонтери прийшли з гарним настроєм, але без костюмів і одягалися в запропоновані бібліотекарями), на якому ролі і костюми розподілялися жеребкуванням. Парад героїв був несподіваним, але дуже веселим, тож розвага продовжилася незвичайними конкурсами. Пари учасників перетворювалися на символ 2012 року - драконів - і повинні були виконати певні дії, що їм вдалося дуже злагоджено. Одним із творчих завдань стало написання віршованих рядків за заданою римою - це вдалося і дуже сподобалося усім учасникам.
Креативний "шумовий" ансамбль у складі волонтерів заспівав новорічних пісень і, звичайно ж не обійшлося без театральної імпровізації, під час якої не тільки показали свою акторську майстерність, а й нареготалися досхочу.
Яке ж свято обійдеться без новорічних смаколиків? Мандарини і яблука, цукерки та тістечка смакували із запашним чаєм під гороскоп на 2012 рік. А ще кожен отримав цікаві призи-сюрпризи.
Хочете веселощів та пустощів? Приходьте до нас теж...

Світлана Ярова, бібліотекар Голопристанської ЦДБ // Голопристанський вісник. – 2012. – №1 (06 січ.). – С.5.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930